Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јуни 2018
Мислења
7
Поени од реакции
6
Nikakov kiks, I od kjustendil dokument za neosuduvanost i deka nema delo protiv mene od prokuratura isto taka,site dokumenti legalni i cisti, mladicot sto bese na intervju sosema korekten ljubezen i prijatelski nastroen, I sega zaradi nekakva potvrda od nekojsi svercer koja vprocem cini 30 evra izmisluvat razlog da ti otkazat i sto e najloso im tekna da otkazuva viceprezident , novina od dva meseci a polozitelno na sovet, po logika nikakva so postojana licna karta za stranec koja veke ja imam 2,5 godini a za 5 godini imam pravo na drzavjanstvo po naturalizacija ,znaci kako ke im tekne gi vadat rabotite od rakav bez nikakvi pravila samo igri i izzivuvanja, strasno sto ni pravat
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Nikakov kiks, I od kjustendil dokument za neosuduvanost i deka nema delo protiv mene od prokuratura isto taka,site dokumenti legalni i cisti, mladicot sto bese na intervju sosema korekten ljubezen i prijatelski nastroen, I sega zaradi nekakva potvrda od nekojsi svercer koja vprocem cini 30 evra izmisluvat razlog da ti otkazat i sto e najloso im tekna da otkazuva viceprezident , novina od dva meseci a polozitelno na sovet, po logika nikakva so postojana licna karta za stranec koja veke ja imam 2,5 godini a za 5 godini imam pravo na drzavjanstvo po naturalizacija ,znaci kako ke im tekne gi vadat rabotite od rakav bez nikakvi pravila samo igri i izzivuvanja, strasno sto ni pravat
Да споделиш кога беше на интервју во Софија?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Imas dve opcii, ednata da otides licno vo Sofija i da si prasas na salter ili pak da pratis mail na
a_landzhev@justice.government.bg i kje ti kazat koj datum ima dostaveno dokumenti.
Gospodinot Landzev nema nisto drugo da mu kaze osven to a sto mu go pisuva na statusot , no neka proba, jas go prasuvav nekolku pati , I mi odgovori so kopija od statusot , I svativ deka Bugarija ne e nisto porazlicna so funkcionalnosta na nasite I nivnite institucii

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
Luge prasanje sega izvadiv proishod brat mi ima bugarski pasos odi li procedurava pobrzo sega ili jok
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
7
Поени од реакции
6
2.02.2017 Sofija , polozitelno mislam od mart nekade i proverka od v.p. od 2 maj i deneska otkaz .Logikata uopste ne mi e jasna eden drzaven organ DABC ti dava oficijalen dokument deka si so bg proizhod, drug oficijalen organ ministerstvo ti dava polozitelno stanoviste i tret organ v.p. ne ti potpisuva se povikuva na nekakva neoficijalna potvrda koja moze sekoj albatin da ja napise i izdade ,znaci logikata i redosledot im e nikakov i nejasen, I otvoreno prasanjeto zosto uste na pocetokot DABC filtrira koj moze a koj ne, ili ovaa im e nacin da bidat znacajni za nesto voopste i da se izzivuvaat nad lugjeto i da im gi trosat parite i vremeto
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
2.02.2017 Sofija , polozitelno mislam od mart nekade i proverka od v.p. od 2 maj i deneska otkaz .Logikata uopste ne mi e jasna eden drzaven organ DABC ti dava oficijalen dokument deka si so bg proizhod, drug oficijalen organ ministerstvo ti dava polozitelno stanoviste i tret organ v.p. ne ti potpisuva se povikuva na nekakva neoficijalna potvrda koja moze sekoj albatin da ja napise i izdade ,znaci logikata i redosledot im e nikakov i nejasen, I otvoreno prasanjeto zosto uste na pocetokot DABC filtrira koj moze a koj ne, ili ovaa im e nacin da bidat znacajni za nesto voopste i da se izzivuvaat nad lugjeto i da im gi trosat parite i vremeto
Moj sovet e da pocnes od novo procedurata tolku trud i vreme si vlozil nankrajo treba da ti se isplate
 
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
Nemasansi nemi se veruva neli gledas so pravat uste so nema da izmislat
Vidi imav podnesno uste 2005 vo 2009 prekratena prepiska. Otidov vo Sofija mi rekoa od novo procedura brat mi 2007 podnese 2011 ukaz dobi. Posrednilot mi reve ke davale za 6mes i da odime vo juni da so go zemam proishodot za koj cekav edna godina taka vrli toj.i veke se sommevam vo nego
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Vidi imav podnesno uste 2005 vo 2009 prekratena prepiska. Otidov vo Sofija mi rekoa od novo procedura brat mi 2007 podnese 2011 ukaz dobi. Posrednilot mi reve ke davale za 6mes i da odime vo juni da so go zemam proishodot za koj cekav edna godina taka vrli toj.i veke se sommevam vo nego
Lazee site tie posrednici lazat
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
Da si go zemes proishodi i da si zakazes za intervju seganke fanat odmorite ke se iznacekas toa e moe mislenje
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Moj sovet e da pocnes od novo procedurata tolku trud i vreme si vlozil nankrajo treba da ti se isplate
moze li da si gi zeme dokumentite od ministerstvo? deka ima bajagi izvodi prevedono i legalizirano i pak so istite da si podnese (mislam samo za izvodi za osuduvanost lekarsko toa treba od ponovo )
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
E neznam dali e toa mozno treba da si prasa nekoj advokat ako e mozno uste poubavo barem na pari ke zastede
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom