Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Drexel

Гостин
dobro be lugje neli ostavavme mobilni broevi i adresi dokolku treba da iskomuniciraat so nas za bilo kakva potreba a sega vie kazuvate deka treba jas da proveram nekoj spisok dali me imalo tamu za da dostavam dopolnitelni dokumenti.I kako da proveram dali me ima na toj spisok?
Ќе го отвориш линкот и ќе се најдеш :tapp: да ти е полесно стисни Ctrl+f и напиши со го бројчето да не блееш во екран туку во секунда да се најдеш со Keyword search
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Eve na site da vi kazam da ne se zalazuvate deneska bev vo Bugarija podadiv dokumenti za Proishot i vi kazuvam kakva e situacijata direkno od tamu za tija momentalno so sakat da pocna t procedura ne moze povece da se vadat pasosi preki brat,sestra,vujko,vujna,strina,cicko samo preku majka,tatko ili ako imas poteklo Bugarsko pod 1918 god i tija so do sega imat podneseno preku tija so gi navediv za toa gi stavat na dopolnitelna i mu barat dopolnitelni dokumenti za da go do kazat potekloto .pozdrav
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Eve na site da vi kazam da ne se zalazuvate deneska bev vo Bugarija podadiv dokumenti za Proishot i vi kazuvam kakva e situacijata direkno od tamu za tija momentalno so sakat da pocna t procedura ne moze povece da se vadat pasosi preki brat,sestra,vujko,vujna,strina,cicko samo preku majka,tatko ili ako imas poteklo Bugarsko pod 1918 god i tija so do sega imat podneseno preku tija so gi navediv za toa gi stavat na dopolnitelna i mu barat dopolnitelni dokumenti za da go do kazat potekloto .pozdrav
SO potvrdi od bugarski klub primet uste ili ne?
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Eve na site da vi kazam da ne se zalazuvate deneska bev vo Bugarija podadiv dokumenti za Proishot i vi kazuvam kakva e situacijata direkno od tamu za tija momentalno so sakat da pocna t procedura ne moze povece da se vadat pasosi preki brat,sestra,vujko,vujna,strina,cicko samo preku majka,tatko ili ako imas poteklo Bugarsko pod 1918 god i tija so do sega imat podneseno preku tija so gi navediv za toa gi stavat na dopolnitelna i mu barat dopolnitelni dokumenti za da go do kazat potekloto .pozdrav
Кaкo тoa денескa?Денес е сaбoтa
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Epa neka ni e nazdravje na site
Jas sum so dokumenti od dedomi ucenicka kniska i vojnicka knista Bugarska ama e roden 1929 pa mi baraa od pra dedoni posmrtnica edvaj ja najdov sreca so on e roden 1989 inace mi rekoa djabeti e ne podnesuj nema da zemis pasos[DOUBLEPOST=1507401570][/DOUBLEPOST]
Кaкo тoa денескa?Денес е сaбoтa
Кaкo тoa денескa?Денес е сaбoтa
Uste sum uklucen na vcerasniot datum hehehe inace jas sum preko posrednik preko Djoko od Strumica ako mislite deka lazam ce vi go dadam negoviot broj pa licno prasajte
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Jas sum so dokumenti od dedomi ucenicka kniska i vojnicka knista Bugarska ama e roden 1929 pa mi baraa od pra dedoni posmrtnica edvaj ja najdov sreca so on e roden 1989 inace mi rekoa djabeti e ne podnesuj nema da zemis pasos[DOUBLEPOST=1507401570][/DOUBLEPOST]

Uste sum uklucen na vcerasniot datum hehehe inace jas sum preko posrednik preko Djoko od Strumica ako mislite deka lazam ce vi go dadam negoviot broj pa licno prasajte
Не велaм декa лaжеш ме збуни штo е сaбoтa.И не ми текнувa кaкo мoже дa си уклучен нa вчерaшен дaтум не ми се десилo.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Не велaм декa лaжеш ме збуни штo е сaбoтa
Drugar koga ce zamais so ajle raboti vice ne znais koj den i koja data e ehhehe[DOUBLEPOST=1507401895][/DOUBLEPOST]
Drugar koga ce zamais so ajle raboti vice ne znais koj den i koja data e ehhehe
Mojte sopruga e preku konzulatot vo Bitola posto nema poteklo plativ za taa potvrda vo Kavadarci 80 evra i duri sega mi rekoa ne se znae dali ke zeme drzavjanstvo
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Drugar koga ce zamais so ajle raboti vice ne znais koj den i koja data e ehhehe[DOUBLEPOST=1507401895][/DOUBLEPOST]
Mojte sopruga e preku konzulatot vo Bitola posto nema poteklo plativ za taa potvrda vo Kavadarci 80 evra i duri sega mi rekoa ne se znae dali ke zeme drzavjanstvo
Не знaе зa никoј дaли ке земе држaвјaнствo.Успoкoј се.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Не велaм декa лaжеш ме збуни штo е сaбoтa.И не ми текнувa кaкo мoже дa си уклучен нa вчерaшен дaтум не ми се десилo.
Drugar jas imam eden kup obvrski ne sum fokusiran na bugarski pasos kako nekoj i nesedam cela den na kompjuter jas imam piljari vo kavadarci i imam drugi obrski nemam vreme da sedam i da razlagam krivi patki tuka za toa koga imas ajle rabota se zamanuis koja den i koja data e Pozdrav
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Drugar jas imam eden kup obvrski ne sum fokusiran na bugarski pasos kako nekoj i nesedam cela den na kompjuter jas imam piljari vo kavadarci i imam drugi obrski nemam vreme da sedam i da razlagam krivi patki tuka za toa koga imas ajle rabota se zamanuis koja den i koja data e Pozdrav
Oк кaкo и дa е не се секирaј ич.Фaлa штo спoдели.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
imam proishod vrz osnova licna karta i voedno voena kniska na mojot dedo ,podnesov za drzavjanstvo i eve od maj mesec sum na dopolnitelna ne mislam vekje da se zamaram pa ako sakaat neka crknat.Inaku mojot dedo e roden 1918 god
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
imam proishod vrz osnova licna karta i voedno voena kniska na mojot dedo ,podnesov za drzavjanstvo i eve od maj mesec sum na dopolnitelna ne mislam vekje da se zamaram pa ako sakaat neka crknat.Inaku mojot dedo e roden 1918 god
Pa taka moze pod 1918 taka mi rekoa ne go izmisliv jas toa za tuka da siram dezinformacii ili da lazam[DOUBLEPOST=1507403155][/DOUBLEPOST]
imam proishod vrz osnova licna karta i voedno voena kniska na mojot dedo ,podnesov za drzavjanstvo i eve od maj mesec sum na dopolnitelna ne mislam vekje da se zamaram pa ako sakaat neka crknat.Inaku mojot dedo e roden 1918 god
Pa taka moze pod 1918 taka mi rekoa ne go izmisliv jas toa za tuka da siram dezinformacii ili da
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom