Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Mi rekoa ako treba da gi nosam, toa I ke pisuvalo. I tipot sto me intervjuirase, koga mu go ponudiv originalot da go ostavam, rece ne treba, ako treba ke pobarame naknadno. Pa ja na sila ne mozam da gi nateram da go zemat.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Ako ne odneses ke ti go zemat drzavjanstvoto, heheheh
Хaхa....нa дoпoлнителнa сум a земенo држaвјaнствo.А нa сaјтoт кoгa гo внесувaм брoјчетo пишувa не престaвљa инфoрмaцијa зa тaa препискa или нештo сличнo...
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Mene me nema na spisokot a sum proverka od viceprezident, oddnesov originali pred eden mesec. Dali nekoj so proverka od viceprezident e na spisokot?
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Ako vaka pravat za sekoja prepiska, togas koja e svrhata na DABC? znaci ne gi priznavaat proizhodite izdadeni od DABC, po koi bi trrebalo da postapuvaat. Cirkus
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Edno zboruvaat na televizija pred novinari deka se ovozmozuva naskoro 53000 makedonci da si zemat grazdanstvo, a od druga strana ne redet na dopolnitelna so rok do koga da se doneset novi dokazi a znaat deka 90% od nas nemaat drugi dokazi, a nekoi veke I gi imaat odbieno, tesko nas ,ne e na dobro,ni sami ne znaat sto sakaat I sto pravat
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Еве се уверивте сите дека тоа што го споделив како информација е точно.нека не се плашат тие со крштеници и ред други стари документи ке земат државјанство.ако им се во ред документите ке земаат ако некој има фалш ич нека не се надева.за со вујковци, стриковцо,тетки,брачеди нема повеќе државјанство.и јас сум преку братучед ама тоа е то.исто и со потврди нема никакви шанси ,а може и за тие што се преку брат или сестра да прават проблем.луѓе јас ке чекам ама немам многу надеж.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Се сеќавате вчера што ви реков. Сега кој лаже а кој има.информацио.[DOUBLEPOST=1506958459][/DOUBLEPOST]
Во понеделник ќе има промена на статуси за 200 апликанти од Македонија кои добиле број од 2013 до 2016[DOUBLEPOST=1506799020][/DOUBLEPOST]
Знам дека е премногу општо но сепак....
Еве кој не верува нека си прочита[DOUBLEPOST=1506959599][/DOUBLEPOST]Не ми е целта политичка во никој случај, Но додека е активен овој договор со Бугарија, државјанства нема да даваат. Ваквите листи АКО се вадат секој месец, значи ќе не одбиваат на фин начин
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Еве се уверивте сите дека тоа што го споделив како информација е точно.нека не се плашат тие со крштеници и ред други стари документи ке земат државјанство.ако им се во ред документите ке земаат ако некој има фалш ич нека не се надева.за со вујковци, стриковцо,тетки,брачеди нема повеќе државјанство.и јас сум преку братучед ама тоа е то.исто и со потврди нема никакви шанси ,а може и за тие што се преку брат или сестра да прават проблем.луѓе јас ке чекам ама немам многу надеж.
Znaci spored tebe 90% ke ne odbijat ,toa se nad 40000 odbieni toa ke izleze po televizii ke se krene golema prasine, Bojko ke izgubi politicki poeni se otkazuva od Makedonija a ke mu se raspadni I koaliciata I ke ja izgubi vlasta, ne mu e mnogu pametno
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Е сегa е тoчнo декa сaмo измените штo ги предлaгaaт дa се изглaсaaт мoжaт дa пoмoгнaт,oсвен aкo не е oднaпред дoгoвoренo никoгaш дa не се изглaсaaт.Зaтoa некни прaшaв зaштo aкo се признaвaaт крштеници и венчaници oд прaвoслaвнa црквa ги вметнaле вo измените.Ете и тие штo предaле oригинaли пaк им бaрaaт вхoздјaшт.
 
D

Drexel

Гостин
Само што дознав и моите пријатели кои аплицираа со мене се на списокот и тие се со крштеници и венчаници од егзархија
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Само што дознав и моите пријатели кои аплицираа со мене се на списокот и тие се со крштеници и венчаници од егзархија
Знaчи имaш прoизхoд(бугaрскo пoтеклo)имaш и крштеницa-венчaницa a пaк не си Бугaрин пo пoтеклo :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom