Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Tolku prazni muabeti na forumov, a se pomalku korisni informacii....
Повели, придружи се. Тема на разговор е "јас, мене, мојот газ, моите потреби, моите проблеми и моите 2 месеци во финална процедура".
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Tolku prazni muabeti na forumov, a se pomalku korisni informacii....
Не би рекол. Доволно долго сум на форумов да на секоја петта страна се повторуваат истите работи, што на крај некој да сака ќе ја научи целата процедура како оди, а со повремените "до кај стигна, кај си, каков статус" прашања/одговори ќе си нацрта слика и за својот случај.

Ама па сите на тацна сакаме работи, не? ;)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Повели, придружи се. Тема на разговор е "јас, мене, мојот газ, моите потреби, моите проблеми и моите 2 месеци во финална процедура".
Страшна работа тоа ти е кога го пратев форумов до пред 2 месеца се беше некако општо информации за сите што како сега ова за нигде пак безвезни статистики и калкулации и прогнози[DOUBLEPOST=1495136867][/DOUBLEPOST]
Не би рекол. Доволно долго сум на форумов да на секоја петта страна се повторуваат истите работи, што на крај некој да сака ќе ја научи целата процедура како оди, а со повремените "до кај стигна, кај си, каков статус" прашања/одговори ќе си нацрта слика и за својот случај.

Ама па сите на тацна сакаме работи, не? ;)
Тие другар каков статус до кај сум што се чека не се одвреме на време него нон стоп дури на моменти мислам дека намерно провоцираат така некни у болница плаче еден дечко си ги брише солзите Господ знае што дијагноза му кажаа а една баба му вика и мене коленото ме боли така и овие простаци
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Mnogu me interesira koi vi se planovite po zemanjeto Na BG Pasos?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Патриот!

Планови нема, со БГ пасош се ти е отворено пред себе, не да скапуваш во Македонија.
Едвај чекам..
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
17.11.2016 intervju i napravena prepiska,da ne ima nekoi prepiski od noemvri mesec staveno na finalna da ne znae nekoj ili daleku sme? blagodaram
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
17.11.2016 intervju i napravena prepiska,da ne ima nekoi prepiski od noemvri mesec staveno na finalna da ne znae nekoj ili daleku sme? blagodaram
Акко може да ги споделиш првите две бројки од бројчето што ти го дадоа на интревјуто,да знаеме отприлика колку преписки има оформено во 2016?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom