Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
K

Kiko

Гостин
Интервју имам закажано наредниот месец.
Некој да ме насочи што ми треба од документи. Судски преведувач да ми препорача да не е многу скап, што ме очекува на интервјуто и слично.
Однапред благодарам!
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Дали со потврда од ВКК Струмица нема да има проблем да се добие происход
Дали има на фоеумов некој што зел, или бил одбијан за проусход, а како документ приложил потврда од БКК без други стари документи
 
Член од
13 октомври 2016
Мислења
33
Поени од реакции
14
abe znaj nekoj do kaj se ovie so potpisvanje na ukaz ili tesko se doagja do takva informacija ? :S :mad:
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
13
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Што е следно. Има ли некој пост каде е објаснето чекор по чекор како понатаму - со кои документи, каде и како се уплатува и сл.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

Што е следно. Има ли некој пост каде е објаснето чекор по чекор како понатаму - со кои документи, каде и како се уплатува и сл.
Brojce i dokumenti, so sreka[DOUBLEPOST=1477680132][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија[DOUBLEPOST=1477666803][/DOUBLEPOST]
sto znaci ova[DOUBLEPOST=1477666847][/DOUBLEPOST]Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија sto znaci ova pisetemi inaku 124../2013 sme
So sto dokumenti bese, so sreka
 
Член од
15 август 2014
Мислења
78
Поени од реакции
21
Да прашам дали може бугарски пасош да се извади преку брза постапка преку прв братучед кој има веќе бугарски пасош ?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Да прашам дали може бугарски пасош да се извади преку брза постапка преку прв братучед кој има веќе бугарски пасош ?
Da imase slikanje za 24h mislam e gotov ama ne znam kolku kosta. Imase isto i za 3 dena mislam.i bese poevtino a ima i za 1 mesec isto
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Gledam ima novi izlezeni na moja prijatelka denes vcera izleze br 112../2013 so star dokument pa mu baraa oginal da dostavat i so preziminjata nesto ne bese vo red .No taa nisto ne dostavi od toa pa i bez toa eve molbata e uvazena
 

den

Член од
31 мај 2016
Мислења
118
Поени од реакции
36
Brojce i dokumenti, so sreka[DOUBLEPOST=1477680132][/DOUBLEPOST]
So sto dokumenti bese, so sreka
Fala da dobie me site :), soprugot so dokument od dedo mu deka e bugarski vojnik a jas so sestra na baba i potvrda od zdruzenie od kaj petar kolev ,[DOUBLEPOST=1477689544][/DOUBLEPOST]
Brojce i dokumenti, so sreka[DOUBLEPOST=1477680132][/DOUBLEPOST]
So sto dokumenti bese, so sreka
Fala da dobie me site :), soprugot so dokument od dedo mu deka e bugarski vojnik a jas so sestra na baba i potvrda od zdruzenie od kaj petar kolev ,[DOUBLEPOST=1477689632][/DOUBLEPOST]
Fala da dobie me site :), soprugot so dokument od dedo mu deka e bugarski vojnik a jas so sestra na baba i potvrda od zdruzenie od kaj petar kolev ,[DOUBLEPOST=1477689544][/DOUBLEPOST]
Fala da dobie me site :), soprugot so dokument od dedo mu deka e bugarski vojnik a jas so sestra na baba i potvrda od zdruzenie od kaj petar kolev ,
12.../2013
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
Јануари 2012 започната процедура. Јануари 2015 прекината преписка. Повторно аплицирање САМ, во април 2015та, со добиено Удостоверение од В.Трново за дедо војник + пасош од прв братучед. Интервју Ноември 2015та. На финална од aвгуст и конечно денес, Молбата ми е УВАЖЕНА :)
Ако нешто научив од оваа цела процедура (низ дождови и снегови во ладната Софија) е дека ако си упорен, и ако нешто стварно сакаш - ќе го добиеш кога-тогаш.
Пресреќен сум, како што ги споделував проблемите така сега и радоста, и на сите ви го посакувам истото.
пс: бројче 77xx/2015.
Finalna koga ti bese smenet?
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
Drugata nedela sum za na intervju vo ambasada ako nekoj znaj so dokumenti treba da odnesam i kolku bi kostalo seto toa posto prasuvav eden posrednik mi kaza stvarno golema cifra za taja rabota.ako nekoj znae ve molam pisete.blagodaram
 
Член од
13 октомври 2016
Мислења
33
Поени од реакции
14
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ................................................. :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom