Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Зашо си стварате проблеми без потреба...не обновуваш пасош секој месец. ако идеш до Софија 1 на десет години па многу разлика ти праи дали ќе поминеш 100 или 200 км. Ако не па дај нека ни овозможат во Скопје да ги вадиме, да не не тераат ич да се малтретираме. Никако не му чини на македонецот.[DOUBLEPOST=1460800908][/DOUBLEPOST]
Зашо си стварате проблеми без потреба...не обновуваш пасош секој месец. ако идеш до Софија 1 на десет години па многу разлика ти праи дали ќе поминеш 100 или 200 км. Ако не па дај нека ни овозможат во Скопје да ги вадиме, да не не тераат ич да се малтретираме. Никако не му чини на македонецот.
Pa moze vo Skopje da se vadat. Vo ambasadata ima moznost za slikanje za licna karta i pasos[DOUBLEPOST=1460802724][/DOUBLEPOST]I ne samo vo Sk i vo bilo koja druga drzava vo Bugarskite ambasadi ja ima istata moznost
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Pa moze vo Skopje da se vadat. Vo ambasadata ima moznost za slikanje za licna karta i pasos[DOUBLEPOST=1460802724][/DOUBLEPOST]I ne samo vo Sk i vo bilo koja druga drzava vo Bugarskite ambasadi ja ima istata moznost
Претпоставував ама не знаев со сигурност. Поентата ми беше...со глупости се замараат.[DOUBLEPOST=1460803882][/DOUBLEPOST]
Pa moze vo Skopje da se vadat. Vo ambasadata ima moznost za slikanje za licna karta i pasos[DOUBLEPOST=1460802724][/DOUBLEPOST]I ne samo vo Sk i vo bilo koja druga drzava vo Bugarskite ambasadi ja ima istata moznost
Претпоставував ама не знаев со сигурност. Поентата ми беше...со глупости се замараат.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Претпоставував ама не знаев со сигурност. Поентата ми беше...со глупости се замараат.[DOUBLEPOST=1460803882][/DOUBLEPOST]
Претпоставував ама не знаев со сигурност. Поентата ми беше...со глупости се замараат.
Smiri zivci koj kako si saka taka jas samo si rekov ne teram nikoj na sila moeto mislenje e toa eden drugar e zaveden vo petric pa koga go obnovuva za pola saat od strumica do petric ke odi ke si zavrsi rabota i ke si dojs za 1 saat e doma ete I 1 ipol neka e a ti odi do sofija 5 saata nataka 5 navaka pa guzva neznam ti so I cel den ke go pomines vo patuvanje I nervozi jas iskreno nemozam takov sum veke mi stana smrt da oduvam za sofija dobro e sto se zavrsi se veke da ne odam na tamu zosto patot e navistina otepuvacki posebno sega po zestinive kako sto nemase klima na posrednikot kolata crknavme do doma I kaj e sega podobro petric ili sofija? Te molam sekoj gleda da si olesni za sebe mozebi tebe ne ti praj toa problem no mene mi smeta I podobro blagoevgrad otkolku sofija iako I toa e malce daleko no ne prave problem da trebase I sofija ke se se pisev ako trebase no koga se ima moznosti zosto da ne sj izberis tebe kaj ti odgovara poveke? Zatoa oladi malce I te molam pocituvaj gi dr mislenja kako I jas sto go pocituvam tvoeto mislenje
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Smiri zivci koj kako si saka taka jas samo si rekov ne teram nikoj na sila moeto mislenje e toa eden drugar e zaveden vo petric pa koga go obnovuva za pola saat od strumica do petric ke odi ke si zavrsi rabota i ke si dojs za 1 saat e doma ete I 1 ipol neka e a ti odi do sofija 5 saata nataka 5 navaka pa guzva neznam ti so I cel den ke go pomines vo patuvanje I nervozi jas iskreno nemozam takov sum veke mi stana smrt da oduvam za sofija dobro e sto se zavrsi se veke da ne odam na tamu zosto patot e navistina otepuvacki posebno sega po zestinive kako sto nemase klima na posrednikot kolata crknavme do doma I kaj e sega podobro petric ili sofija? Te molam sekoj gleda da si olesni za sebe mozebi tebe ne ti praj toa problem no mene mi smeta I podobro blagoevgrad otkolku sofija iako I toa e malce daleko no ne prave problem da trebase I sofija ke se se pisev ako trebase no koga se ima moznosti zosto da ne sj izberis tebe kaj ti odgovara poveke? Zatoa oladi malce I te molam pocituvaj gi dr mislenja kako I jas sto go pocituvam tvoeto mislenje
повеќето членови на форумов имаат поголеми проблеми и им требаат побитни совети од тоа дали да земам адреса во Ќустендил или во Софија. На тој што стварно му е дојдено до државјанство ќе оди и до Албена и ќе пее по пат на 50 степени без клима. Тоа ми беше муабетот.[DOUBLEPOST=1460806866][/DOUBLEPOST]
Smiri zivci koj kako si saka taka jas samo si rekov ne teram nikoj na sila moeto mislenje e toa eden drugar e zaveden vo petric pa koga go obnovuva za pola saat od strumica do petric ke odi ke si zavrsi rabota i ke si dojs za 1 saat e doma ete I 1 ipol neka e a ti odi do sofija 5 saata nataka 5 navaka pa guzva neznam ti so I cel den ke go pomines vo patuvanje I nervozi jas iskreno nemozam takov sum veke mi stana smrt da oduvam za sofija dobro e sto se zavrsi se veke da ne odam na tamu zosto patot e navistina otepuvacki posebno sega po zestinive kako sto nemase klima na posrednikot kolata crknavme do doma I kaj e sega podobro petric ili sofija? Te molam sekoj gleda da si olesni za sebe mozebi tebe ne ti praj toa problem no mene mi smeta I podobro blagoevgrad otkolku sofija iako I toa e malce daleko no ne prave problem da trebase I sofija ke se se pisev ako trebase no koga se ima moznosti zosto da ne sj izberis tebe kaj ti odgovara poveke? Zatoa oladi malce I te molam pocituvaj gi dr mislenja kako I jas sto go pocituvam tvoeto mislenje
повеќето членови на форумов имаат поголеми проблеми и им требаат побитни совети од тоа дали да земам адреса во Ќустендил или во Софија. На тој што стварно му е дојдено до државјанство ќе оди и до Албена и ќе пее по пат на 50 степени без клима. Тоа ми беше муабетот.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
повеќето членови на форумов имаат поголеми проблеми и им требаат побитни совети од тоа дали да земам адреса во Ќустендил или во Софија. На тој што стварно му е дојдено до државјанство ќе оди и до Албена и ќе пее по пат на 50 степени без клима. Тоа ми беше муабетот.[DOUBLEPOST=1460806866][/DOUBLEPOST]
повеќето членови на форумов имаат поголеми проблеми и им требаат побитни совети од тоа дали да земам адреса во Ќустендил или во Софија. На тој што стварно му е дојдено до државјанство ќе оди и до Албена и ќе пее по пат на 50 степени без клима. Тоа ми беше муабетот.
Temava e otvoreno za site problemi nameneti za bg pasoso bez razlika kolku se golemi Ili mali problemite covekot si prasa js si odgovoriv neznam sto te iritira tolku ova, a ako tebe ne te interesira ova gledam ima luge so gi interesira pa zatoa spodeliv :)
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Temava e otvoreno za site problemi nameneti za bg pasoso bez razlika kolku se golemi Ili mali problemite covekot si prasa js si odgovoriv neznam sto te iritira tolku ova, a ako tebe ne te interesira ova gledam ima luge so gi interesira pa zatoa spodeliv :)
Вака: прво нит ме иритира нит па ме интересира. Нигде не реков зошто си споделил, туку кажав дека без потреба се замарате, кога ако треба да земеш во Софија, ќе земеш во Софија. Ако ти понундат Ќустенидл, ќе земеш во Ќустендил. Значи земи си кај си сакаш и свиркај си. Не знам зошто на некого му е потребно туѓо мислење кај да земе адреса. На моето мислење ти ми одговори: олади...а јас нит бев загреана, ниту пак сакав да се расправам. Само си кажав мислење, а ти ја направи голема работава. Затоа ајде ти олади и уживај во викендов. ;)
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
eve vakva kopija bese statistikata mene sto mi ja dadoa i sto mi e uvazena sekako.
Прегледај го приврзокот 143664[DOUBLEPOST=1460765865][/DOUBLEPOST]ova ustvari e samo dokaz na toa sto e vo potvrdata. zosto najdole vo potvrdata pisyva deka so nea gi prolozuvas i site dokumenti posoceni vo nea. (izvodi povrzani, deklaracijata na notar zaverena vo strumica i statistikata)
Me cudi sto se zboruva za stari potvrdi od Strumica bez nikakvi podatoci vo potvrdite izdavani do 2014, se prasuvam dali mojata izdadena 2015 noemvri mesec bez poseben list e uredna ili ne
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Me cudi sto se zboruva za stari potvrdi od Strumica bez nikakvi podatoci vo potvrdite izdavani do 2014, se prasuvam dali mojata izdadena 2015 noemvri mesec bez poseben list e uredna ili ne
И мојата е без посебен лист, а од 2016 е. Ама во неа има наведено од каде се земени податоците за статистиката. Така да верувам дека знаат што прават во Струмица.[DOUBLEPOST=1460810663][/DOUBLEPOST]
Me cudi sto se zboruva za stari potvrdi od Strumica bez nikakvi podatoci vo potvrdite izdavani do 2014, se prasuvam dali mojata izdadena 2015 noemvri mesec bez poseben list e uredna ili ne
И мојата е без посебен лист, а од 2016 е. Ама во неа има наведено од каде се земени податоците за статистиката. Така да верувам дека знаат што прават во Струмица.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
213
Поени од реакции
181
И мојата е без посебен лист, а од 2016 е. Ама во неа има наведено од каде се земени податоците за статистиката. Така да верувам дека знаат што прават во Струмица.[DOUBLEPOST=1460810663][/DOUBLEPOST]
И мојата е без посебен лист, а од 2016 е. Ама во неа има наведено од каде се земени податоците за статистиката. Така да верувам дека знаат што прават во Струмица.
Da se nadevame, drugo sto ni preostanuva
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Da se nadevame, drugo sto ni preostanuva
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa[DOUBLEPOST=1460810995][/DOUBLEPOST]
Da se nadevame, drugo sto ni preostanuva
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa[DOUBLEPOST=1460810995][/DOUBLEPOST]
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa
Ама тоа е само копија од некоја книга со податоци така? Не е ништо оригинал?[DOUBLEPOST=1460811272][/DOUBLEPOST]
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa[DOUBLEPOST=1460810995][/DOUBLEPOST]
Mene vo septemvri 2015 mi ja izdadoa potvrdata i dobiv toa sto go staviv na slikata pogore. Koga podnesuvav za proizhod mi go zemaa i toa
Ама тоа е само копија од некоја книга со податоци така? Не е ништо оригинал?
 

0210

шест
Член од
13 април 2015
Мислења
127
Поени од реакции
198
Ah da sum jaa admin kako vi be doteral u red so toa tipicno mk odnesuvanje i pravenje pametni ama ne kako odgovor na prashanje tuky kako sto delite pamet koj se zamara so glupisti a koj ne...site da kazuvaa ona sto znaat za da pomognat a da ne solat pamet sto e za niv glupisti makedonecot nemase da e ova sto e,zatoa po 100ti pat,kazete za da olesnite a ne da merite koj kolku gluposti prasuva i togas samo se javuvate so komentar...ne sakam vaka da go pamtam svojot narod.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ама тоа е само копија од некоја книга со податоци така? Не е ништо оригинал?[DOUBLEPOST=1460811272][/DOUBLEPOST]
Ама тоа е само копија од некоја книга со податоци така? Не е ништо оригинал?
dada kopija
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Me cudi sto se zboruva za stari potvrdi od Strumica bez nikakvi podatoci vo potvrdite izdavani do 2014, se prasuvam dali mojata izdadena 2015 noemvri mesec bez poseben list e uredna ili ne
Нема листа на потврдите туку е наведен податок од листата.На пример:лицетото Мирко Мирковски е роден во с.Муртино во кое според листата(некаква бугарска енциклопедија или што ти знам јас) во 1912 год живееле пр:250 грагани -сите бугарски христијани.Истиот податок можиш на листата да го најдиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom