Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Dali ovie prifateni protokoli se odobreni so doplnitelen dokument ili pocnata e rabotata na podobro?ako nekoj od forumov ili nekoj sto znaete ima dobieno drzavjanstvo a ne podnesoyl nikakov dop.dok. ili podnesol izvod od tatko i dedo i prevel na bugarski pisete.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Здраво да прашам и јас сум ставен на дополнителна проверка од јануари 2014.Тражи дополнителен документ до сега не може да најдам и сега најде од братучет на дедоми документ од бугарско школо дали може да се прложе оти ке треба ногу изводи
Спреми документи и однеси ги ич не се мисли, се може да помогне... Треба да докажеш со изводи дека ти и носителот на тој бугарски документ имате ист заеднички предок...
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
DA DA i jas sakam isto kako "bugarkata" da prasam dali ima nekoj forumija sto mu e izlezeno brojceto vo posledniot protokol i dali toa e bez dopolnitelni dokumenti??????
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
razgovarav so posrednikot i mi kaza deka side sto dobivaat vo protokol "A" od dopolnitelna se
Moldavci i mnogu malku od Makedonija.Taka da mislam podobro da cekame izbori na esen.
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17
Ми се јави другарот мој кои и тој беше вратен на доп. провека а баравме да најдеме нешто за него ми кажа дека е во 16А протокол а имаше само формално дадено изводи од татко му и мајка му. Исто така од тие броеви што од 2013 што не беа во протоколи или вратени на доп.провека голем дел се вратени на доп. проверка но исто така на многу се одобрени државјанства.преку 200 Па луге од 2013 проверувајте си ги бројчињата.Работата е тргната веке од 2013 се стгнати да 2999 со еден мал број на кој сеуште стои преписката се наога..........
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Јас сум помеѓу 500 и 600 од 2013, веќе недела ипол ми пишува Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
До кога се чека указот, знае ли некој? Кој кажува 2 месеци кој 3-4 недели... знае некој точно?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
razgovarav so posrednikot i mi kaza deka side sto dobivaat vo protokol "A" od dopolnitelna se
Moldavci i mnogu malku od Makedonija.Taka da mislam podobro da cekame izbori na esen.
Сеуште не сум дознал дека сум Молдавец.
Ама од денес знам
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Јас сум помеѓу 500 и 600 од 2013, веќе недела ипол ми пишува Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
До кога се чека указот, знае ли некој? Кој кажува 2 месеци кој 3-4 недели... знае некој точно?
Sto imaas odneseno kako dopolnitelen dokument?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
27
Поени од реакции
10
Јас сум помеѓу 500 и 600 од 2013, веќе недела ипол ми пишува Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
До кога се чека указот, знае ли некој? Кој кажува 2 месеци кој 3-4 недели... знае некој точно?
mene tocno za dve ipol. Nedeli mi izleze ukazot
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Јас очекувам за девет и пол недели. Со Ким Бесинџер у близина.;)
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Abe nas makedoncite kako ne biva za bistrenje politika toa strasna rabota odma gi znajme site kalkulacii i finti..
Daj pomognite so nesto konkretno ne e voa za bistrenje politika jas sakav da pomognam makedonmk me napravi deka sum sakal da zarabotam i mu ja objasnav cela procedura u p.p. Kako moze da zeme pasos na nacin na koj jas go zemav i tolku od mene pozz. na site so sreka neka vi e jas u ponedelnik podigam drzavjanstvo a se dodeka bistrite politika i cekate da se smenel ovoj onoj neka e so sreka i ne napagajte deka nekoj sakal da kari od sevo ova pa i da saka plati pa klati :-D. Tolku od mene moze da odgovoram uste na nekoja replika i ve napustam pozz drustvo i so sreka na site
Да изjасниме - Бугарка сум, затоа си бистрам бугарска политика. Тебе чиститки и добредоjде во нашето семеjство! :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
27
Поени од реакции
10
Да изjасниме - Бугарка сум, затоа си бистрам бугарска политика. Тебе чиститки и добредоjде во нашето семеjство! :)
fala :-D . Ama neka se pomogne na lugjeto da ne ma poveke:-D a toa koj ke pobedel e naj malku vazno
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom