Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
dali ime nekoj pojdeno sega brzo za da zakazi intervju ili nekoj da ima informacija za koj datum zakazuvaat sega??-po so sega za edna nedela dve treba da zakazam intervju a kraj na juli begam za germanija i ce sedam edno 3 meseci pa da istempiram ako e mozno da bidi intervjuto koj ce se vratam od germanija nekade oktomvri kraj!
 
S

simpleman

Гостин
]


Потполно се согласувам со тебе. Јас предходно пишував дека со избори ке се изгубат од 3-6 месеци.Бидејки ке се менуваат и зам. министри а и директорката на агенцијата за државјанства,што знаци ке има застој. Со доагањето на новиот зам. министер работата е тргната. Видете само во мај колку протоколи има за доделени државјанства и вратени на доп. проверка а има 4 протокола за одобрени Броеви од вратетените на доп.проверка.
Дали е подобро да преписките стојат во место или да се вратат на доп. проверка?
Мое мислење е второто.Дај боже да дојде Борисов ама без Божидар Димитров работа ке биде иста зато што тој го иницираше законот да се издаваат пасоши за една година и во негово време се решиа многу заостанати а богами и нови преписки.

Божидар Димитров го направил овај закон како министер без ресор задолжен за државјанства во владата на Борисов и законот стапи во сила во април 2010,а на крајот на 2010 тој се повлекол од министерската функција.И без Димитров владата на Борисов издаваше државјанства во голем број до самата оставка лани,а тоа значи уште две години по повлекувањето на Димитров се издавале исто многу државјанства како и кога бил тој министер,бидејќи таа влада си работеше стриктно по законот.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Ги анализирав бројките. Во април се излезени 330 по протокол, во мај 530, а во последните две недели 430 одобрени. Ако дојде до 800 месечно, веке е прифатливо. Следен извештај на 1. Јули.:)
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Бришење на евиденција на казна во суд. за помали казни. Прочитај во тримесечните извештаи на комисијата за државјанства и ке ти биде јасно. Комисијата точно дава образложување зошто е одбиена преписката.[DOUBLEPOST=1402038156][/DOUBLEPOST]
Брат, сите нешто филозофирате ова ќе биде она ќе биде и на крај пак ке дојдете на моето дека кога ќе дојде Борисов ке даде 30 000 државјанства за 3-4 месеци без дополнителни срања така како што си е законот... проверена работа...
 
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17

Ти само сонувај дека ке даде 30,000 државјанства. И немој да мислиш дека по сите проблеми што ги има Бугари тој ке се фати за државјанствата. Тоа моментално му задна дупка на свиралото.Сега доага и летен одмор така да рашунај дека 60 дена воопшто нема да заседава советот за државјанства, а ако има избори бидејки има функционери во него нема пак да заседава мин 60 дена а веројатно и повеке а за сите што се на доп. провека одлучува тој совет знаши најверојатно од тие што се од 2013 година попрво ке зема државјанство отколку вратените на доп.проверка од 2012. Е сега која теорија е точна ке видиме до крајот на годината. И уште нешто еве контакт на човек од Русија кој живее во Софија и е еден од најдобрите познавачи на процедурата за добивање на државјанства. Мислам дека на многумина може да помогне

Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.Софија, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгарија
тел: +359-878919265; +359-897919269,
e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com или abashev[A]bitex.com , где [A] заменить на @ Skype: abashev ; http://vk.com/aboutbulgaria
и форум
"bobi-skk, post: 6655409, member: 71692"]abe kaj e ovoj filkomak010 so negovite tezi:) eve izlegoja dva novi protokoli ama nisto od negovite kazuvanja:) ili pak sega ke go nema duri se zaboravi ova i posle toa ke izleze pak so negovite mudruvanja deka on bil upaten i slicno:) eden den vika i on e smrtnik koj ceka bg pasos a naredniot den vika deka veke go zemal:pos::pos::pos::pos:[/quote]


Тезите мои си доагаат на место еве излезе и протокол 16а се надевам дека има срекници мегу членовите на форумот. Пак ке ти повторам има одобрени околу 800 од тие што беа вратени. Останува да се објави протоколот за вратените на доп. проверка од 2013 чиј што број е многу голем.Значи тезите се о.к. А наполеон нека бара педвремени избори . Ова е 5-ти протокол за месец дена од вратените на доп.провека или околу 500 пасоши за месец дена. Новиот Заменик министер си ја почна сериозно да си ја работи работата.Ај да видиме што ти имаш објавено корисно за на форумот или поточно напиши само една добра информација.ако воопшто ја имаш.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2013
Мислења
66
Поени од реакции
17
Za edno brojce me utnaleeeeeeee....
Ете гледаш биди оптимист и наредната недела ке бидеш и ти во протокол 18А а не само да критикуваш. Со срека нека ти е наредната недела можеби и кафе ке ме частиш
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Ете гледаш биди оптимист и наредната недела ке бидеш и ти во протокол 18А а не само да критикуваш. Со срека нека ти е наредната недела можеби и кафе ке ме частиш
Cel aparat za kafe so 15 vidovi kafe pa da si biras kakvo sakas da pies:)
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Ти само сонувај дека ке даде 30,000 државјанства. И немој да мислиш дека по сите проблеми што ги има Бугари тој ке се фати за државјанствата. Тоа моментално му задна дупка на свиралото.Сега доага и летен одмор така да рашунај дека 60 дена воопшто нема да заседава советот за државјанства, а ако има избори бидејки има функционери во него нема пак да заседава мин 60 дена а веројатно и повеке а за сите што се на доп. провека одлучува тој совет знаши најверојатно од тие што се од 2013 година попрво ке зема државјанство отколку вратените на доп.проверка од 2012. Е сега која теорија е точна ке видиме до крајот на годината. И уште нешто еве контакт на човек од Русија кој живее во Софија и е еден од најдобрите познавачи на процедурата за добивање на државјанства. Мислам дека на многумина може да помогне

Фирма "Контакт-БгРу" ЕООД, г.Софија, 1574, ул.Теменуга, 2А, ап.20, Болгарија
тел: +359-878919265; +359-897919269,
e-mail: yurij.abashev[A]gmail.com или abashev[A]bitex.com , где [A] заменить на @ Skype: abashev ; http://vk.com/aboutbulgaria
и форум
"bobi-skk, post: 6655409, member: 71692"]abe kaj e ovoj filkomak010 so negovite tezi:) eve izlegoja dva novi protokoli ama nisto od negovite kazuvanja:) ili pak sega ke go nema duri se zaboravi ova i posle toa ke izleze pak so negovite mudruvanja deka on bil upaten i slicno:) eden den vika i on e smrtnik koj ceka bg pasos a naredniot den vika deka veke go zemal:pos::pos::pos::pos:

Тезите мои си доагаат на место еве излезе и протокол 16а се надевам дека има срекници мегу членовите на форумот. Пак ке ти повторам има одобрени околу 800 од тие што беа вратени. Останува да се објави протоколот за вратените на доп. проверка од 2013 чиј што број е многу голем.Значи тезите се о.к. А наполеон нека бара педвремени избори . Ова е 5-ти протокол за месец дена од вратените на доп.провека или околу 500 пасоши за месец дена. Новиот Заменик министер си ја почна сериозно да си ја работи работата.Ај да видиме што ти имаш објавено корисно за на форумот или поточно напиши само една добра информација.ако воопшто ја имаш.[/quote]

Немам ја ништо против твоите тези и мене ми одговара да даваат, ама кога ќе видам сварно тргнала работата тогаш ќе речам...
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво да прашам и јас сум ставен на дополнителна проверка од јануари 2014.Тражи дополнителен документ до сега не може да најдам и сега најде од братучет на дедоми документ од бугарско школо дали може да се прложе оти ке треба ногу изводи
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Ги анализирав бројките. Во април се излезени 330 по протокол, во мај 530, а во последните две недели 430 одобрени. Ако дојде до 800 месечно, веке е прифатливо. Следен извештај на 1. Јули.:)
Update. Веќе се 570 од 20. Мај.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
Дечки не знам дали е поставено ова прашање претходно но дали значи доколку имаш брат или сестра што имаат Бугарски пасош, олеснува или забрзува времетраење на процесот ? Прашувам за познат што сака да аплицира
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom