Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
http://www.archives.government.bg/278-ДВИА -Државен бугарски воен архив во велико тарново!!!- Шо мислите дали е можно од тука да се извади некој документ со кој че докажиш дека дедо или прадедо има служено во бугарската армија во периодот од 1941-1944 -Јас сум таков случај, дедо ми има служено во бугарската армија од 1942-1944 година ама немам никаков документ се превртив ама ништо не најдов се е заминато в оган по се изгледа, па сега се крстам на ова :( :(

Mozes da zemes od tuka ama rasprasaj se kaj tvoite stari kade e sluzel ( koj grad),koj rod primer artilerija pesadija , vo koj grad dali vo Bugarija ili Makedonija za da mozat polesno da go najdat i se razbira pravilno ime i prezime ..Ako imas se ova ne mu se sekiraj ce go najdat ....toa mozat da ti pomognat tvoite stari mislam za podatoci za tvojot dedo ponatamu vrtis na tel vo Veliko trnovo i prasuvas
 
Член од
16 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdravo,mi iskoci Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка, nemam nisto da prilozam kako dopolnitelen dokument sto go baraat,moze li da me odbijat - da go ponistat baranjeto za b.drzavjanstvo ili ??? blagodaram
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
863
zdravo,mi iskoci Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка, nemam nisto da prilozam kako dopolnitelen dokument sto go baraat,moze li da me odbijat - da go ponistat baranjeto za b.drzavjanstvo ili ??? blagodaram
Prasaj go posrednikot,on ke ti kaze kakvi izvodi da odneses,se razbira makedonski koga vekje nemas bugarski.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Prodadeni dusi se site sto poradi ova ili ona se odrekle od nasiot makedonski pasos
Кој кажа дека се одрекол?????

Никој не те тера да се одречеш од македонскиот за да извадиш бугарски пасош.... или не си слушнал за поимот двојно државјанство
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
zdravo,mi iskoci Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка, nemam nisto da prilozam kako dopolnitelen dokument sto go baraat,moze li da me odbijat - da go ponistat baranjeto za b.drzavjanstvo ili ??? blagodaram
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]
Кој кажа дека се одрекол?????

Никој не те тера да се одречеш од македонскиот за да извадиш бугарски пасош.... или не си слушнал за поимот двојно државјанство

Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Сите што вадат вулгарски пашапорти се издајници. Нека си одат во Вулгарија. Државата Македонија треба да им смисли начин како да ги оданочува.
 
?

..........

Гостин
Сите што вадат вулгарски пашапорти се издајници. Нека си одат во Вулгарија. Државата Македонија треба да им смисли начин како да ги оданочува.
Државата Македонија треба да им смисли начин како да им го подобри стандардот и квалитетот на животот на своите грагани...
Каков диктаторски потег е да ги оданочува, јас викам да изгради Груевски зидови и огради околу градовите и дочж границата, по примерот на Северна Кореја и никој да не иде надвор без дозвола од лидерот на нацијата, мамето нивно предавничко.. :D
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Сите што вадат вулгарски пашапорти се издајници. Нека си одат во Вулгарија. Државата Македонија треба да им смисли начин како да ги оданочува.
Решението е: таквите како тебе да одат во Албанија!
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
:)
Државата Македонија треба да им смисли начин како да им го подобри стандардот и квалитетот на животот на своите грагани...
Каков диктаторски потег е да ги оданочува, јас викам да изгради Груевски зидови и огради околу градовите и дочж границата, по примерот на Северна Кореја и никој да не иде надвор без дозвола од лидерот на нацијата, мамето нивно предавничко.. :D
И да се постави струја и минско поле, инаку ништо не прават...
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
Врска немате вие квази вулгари со вулгарите. И онака да знаете дека во ЕУ нема врска дека со нивниот пасош ќе те примат на работа. Треба да се биде визионер и да се гледа да се земе Англиски или Амерички пасош. Вулгарскиот пасош е виза да бидеш роб во ЕУ за 50% од она што го земаат нашите на црно.
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
34
Поени од реакции
3
Врска немате вие квази вулгари со вулгарите. И онака да знаете дека во ЕУ нема врска дека со нивниот пасош ќе те примат на работа. Треба да се биде визионер и да се гледа да се земе Англиски или Амерички пасош. Вулгарскиот пасош е виза да бидеш роб во ЕУ за 50% од она што го земаат нашите на црно.
визонеру...че кажиш нешо паметно за групава на која очигледно не прпаѓаш или че не јадиш к**от на секое и че му го туркаш моралов на цела груапа??
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.145
Поени од реакции
11.805
А бе дечаци, со извадени бугарски пасоши или во процедура што сте. Мора да научите да прифаќате, кога веќе сте се решиле на таков чекор, оти секогаш ќе има некој кој ќе ве смета за предавници на Македонската држава. И тоа нема да може да го промените никогаш. Така да доста ми го пријавувате секое едно мислење каде некој ве нарекол предавник. Чим вие сте се решиле на таков чекор, не треба многу, многу да ве тангира ако некој ве нарекува така. Не знам зошто сте толку чувствителни. Ова е форум, овде можат да се избришат мислењата, ама во вистинскиот живот не. Така подобро јачајте се и тренирајте живци овде, за кога некој во лице ќе ви рече дека сте предавник, да знаете како да реагирате.

А за сите бугарчиња на темава, прво фала ви за помошта. Второ, ова е МАКЕДОНСКИ форум, официјален јазик е МАКЕДОНСКИОТ. Потрудете се да пишувате на Македонски. И трето, доста со навреди. Кога одите на гости некаде, дали имате навика да го навредувате домаќинот?

А за тие кои го пријавуваат секое мислење кое на било кој начин не ви одговара, олабавете малку. Денес живееме во демократија, секој има право да си каже што мисли и што сака. Не можам јас да го бришам секое ваше пријавено мислење, ако немам основа за тоа.

И за крај @iphone доста провоцираш. Убаво што што ја размрдуваш темава и од време на време така добро ме смееш, ама доволно е. Дури и мојата толеранција има граници. Следната твоја провокација ќе биде санкционирана.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]


Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]


Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
Potpolno se slozuvam so tebe,normalno deka moeto pokolenie ziveelo vo Makedonija za vreme bugarsko,no se
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]


Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
[DOUBLEPOST=1399393818][/DOUBLEPOST]
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]


Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
[DOUBLEPOST=1399393860][/DOUBLEPOST]
Potpolno se slozuvam so tebe,normalno deka moeto pokolenie ziveelo vo Makedonija za vreme bugarsko,no se
[DOUBLEPOST=1399393818][/DOUBLEPOST]
Potpolno se slozuvam so tebe,normalno deka moeto pokolenie ziveelo vo Makedonija za vreme bugarsko,no se
[DOUBLEPOST=1399393818][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1399393916][/DOUBLEPOST]
Ajde de nikoj od tvoite ne ziveel vo Makedonija koja e bila pod bugarsko ili samo onaka napisa nesto t.e da se najdeme vo muabet ??? ''Rasprasaj se kaj tvoite stari aj pa pisi bas me interesira[DOUBLEPOST=1399294896][/DOUBLEPOST]


Nagradno prasanje do site covekot imal makedonski izvadil bugarski dobil na UK pasos sto e on ??? Izdajnik he he he
[DOUBLEPOST=1399394025][/DOUBLEPOST]zborot mi bese sto ako nese dostavi dokument vo dadeniot rok,togas dali se ponistuva baranjeto ili stoi vo miruvanje
 
Последно уредено:
S

Sagan

Гостин
zborot mi bese sto ako nese dostavi dokument vo dadeniot rok,togas dali se ponistuva baranjeto ili stoi vo miruvanje
Ќе биде со статус „вратен на дополнителна проверка“ се додека не се одлучи комплет со сите што ќе се прави.
 
Последно уредено од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom