Бугарија ја избрка Македонија

Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Па види тие германци денеска ми даваат поддршка (а Германија не ми е соседна држава)...значи гледаш они пак ги тргнале некои работи настрана и се решиле да ги гледаат работите сега од друг агол..

Бугарите пример, уште не излегоа од фашизам....заедно со грците,сврбите и албанците....

Вие такви си останавте.....тоа ти е....
Ti davaat germancite. Te chekaa samo, da pobarash...:pos2:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па види тие германци денеска ми даваат поддршка (а Германија не ми е соседна држава)...значи гледаш они пак ги тргнале некои работи настрана и се решиле да ги гледаат работите сега од друг агол..

Бугарите пример, уште не излегоа од фашизам....заедно со грците,сврбите и албанците....

Вие такви си останавте.....тоа ти е....




Со здравје Ганчо и не се враќај!
Па Бугариja каде не ти даде подрушка?От 1991 година каде сме ви навредили?
Уште веднаш ке се извинам за това кое е станало во Софиja ако не си прочитал,па сум 100% сигурен дека е требало да почитуваме международните договори.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Drone
Daj edna definicija za fashizam!I bez google i wikipedia ako moze!
Не вреди човек со вас да разговара за историја.....
Не вреди воопшто да се разговара со вас.......
Значи не ме замарај...
Ти реков и ти собери ги парталите и марш за Татарија!!
Па Бугариja каде не ти даде подрушка?От 1991 година каде сме ви навредили?
Уште веднаш ке се извинам за това кое е станало во Софиja ако не си прочитал,па сум 100% сигурен дека е требало да почитуваме международните договори.
Даде подршка зошто имаше бугарски пиончиња(Љубчо Георгиевски) во влада така?? ;)
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Не вреди човек со вас да разговара за историја.....
Не вреди воопшто да се разговара со вас.......
Значи не ме замарај...
Ти реков и ти собери ги парталите и марш за Татарија!!


Даде подршка зошто имаше бугарски пиончиња(Љубчо Георгиевски) во влада така?? ;)
Abe az ti kazav shto tolkoz si mozesh!:smir:

Даде подршка зошто имаше бугарски пиончиња(Љубчо Георгиевски) во влада така??

Sovsem se obarka v sobstvenija si intelekt
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Абе ај бегајте, татари едни мочлосани. Немој многу az vgas ова не е бљгарски форум. Фаќајте парталите и мрш.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Не вреди човек со вас да разговара за историја.....
Не вреди воопшто да се разговара со вас.......
Значи не ме замарај...
Ти реков и ти собери ги парталите и марш за Татарија!!


Даде подршка зошто имаше бугарски пиончиња(Љубчо Георгиевски) во влада така?? ;)
Па зашто прашаш мене,прашаj Георгиевски.Ние бугарите ли го избравме во собранието и го избравме за премиер на МК?Ние му направихме кабинетот?Ние гласахме от името на македонските грагани тогава?
Има закон и кога истиа тоа посака наше држанство и представи документи -получи наше држанство.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Па зашто прашаш мене,прашаj Георгиевски.Ние бугарите ли го избравме во собранието и го избравме за премиер на МК?Ние му направихме кабинетот?Ние гласахме от името на македонските грагани тогава?
Има закон и кога истиа тоа посака наше држанство и представи документи -получи наше држанство.
Па тоа му беше работа на Љубче уште од самиот почеток..
Да ја бугаризира Македонија, значи веќе бугарите ги имаа уфрлено своите играчи во Македонскиот парламент..поради таквите државава отиде назад!!
Како што имаа србите свои играчи во Мак. Парламент, така и овие имаа нивни играчи.....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Па зашто прашаш мене,прашаj Георгиевски.Ние бугарите ли го избравме во собранието и го избравме за премиер на МК?Ние му направихме кабинетот?Ние гласахме от името на македонските грагани тогава?
Има закон и кога истиа тоа посака наше држанство и представи документи -получи наше држанство.
Македонските граѓани го гласаа во времето кога не беа свесни дека е бугарски тројански коњ. За среќа, се виде неговото вистинско лице.
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Па тоа му беше работа на Љубче уште од самиот почеток..
Да ја бугаризира Македонија, значи веќе бугарите ги имаа уфрлено своите играчи во Македонскиот парламент..поради таквите државава отиде назад!!
Како што имаа србите свои играчи во Мак. Парламент, така и овие имаа нивни играчи.....
Zabravi da kazesh i shto bugarite ot Bugarija doidoha v Makedonija i glasaha za nego.No ti vinagi gi zabravash tez raboti.Tolkoz si mozesh!
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
Па види тие германци денеска ми даваат поддршка (а Германија не ми е соседна држава)...значи гледаш они пак ги тргнале некои работи настрана и се решиле да ги гледаат работите сега од друг агол..

Бугарите пример, уште не излегоа од фашизам....заедно со грците,сврбите и албанците....

Вие такви си останавте.....тоа ти е....




Со здравје Ганчо и не се враќај!
Абе на крива ракета и космосот е крив така и на борг
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па тоа му беше работа на Љубче уште од самиот почеток..
Да ја бугаризира Македонија, значи веќе бугарите ги имаа уфрлено своите играчи во Македонскиот парламент..поради таквите државава отиде назад!!
Како што имаа србите свои играчи во Мак. Парламент, така и овие имаа нивни играчи.....
Па прашам те коj гласа за Георгиевски???Па не е ли това македонските грагани?Па нали македонското собранието го е избрало за премиер?Со какво сме повлиали тамо ние-гласахме во МК?
 
Член од
7 февруари 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Македонските граѓани го гласаа во времето кога не беа свесни дека е бугарски тројански коњ. За среќа, се виде неговото вистинско лице.
Stranno.A vse zborite de znaete vsichki vistini i tajni na toz svet.:toe:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Па прашам те коj гласа за Георгиевски???Па не е ли това македонските грагани?Па нали македонското собранието го е избрало за премиер?Со какво сме повлиали тамо ние-гласахме во МК?
ФМИ

не се прави глуп сосила.....
Македонците гласаа тогаш зошто незнаеа дека Љубче е дволичен....
значи ги ИЗМАНИПУЛИРА......
Србите веќе имаа уфрлено свои играчи , па тука си беа и бугарите со нивни а
Само народов беше глуп тоа време што им веруваш и на едните и на другите.....ама и они не се криви донекаде....
Тоа беше почеток на нова независна влада.......

Zabravi da kazesh i shto bugarite ot Bugarija doidoha v Makedonija i glasaha za nego.No ti vinagi gi zabravash tez raboti.Tolkoz si mozesh!
Уште си ти тука...
Ајде фаќај парталите не замарај....
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
ФМИ

не се прави глуп сосила.....
Македонците гласаа тогаш зошто незнаеа дека Љубче е дволичен....
значи ги ИЗМАНИПУЛИРА......
Србите веќе имаа уфрлено свои играчи , па тука си беа и бугарите со нивни а
Само народов беше глуп тоа време што им веруваш и на едните и на другите.....ама и они не се криви донекаде....
Тоа беше почеток на нова независна влада.......



Уште си ти тука...
Ајде фаќај парталите не замарај....
Това дека некоj не е видел това дека е пробугарски настроен немаме вина ние,вие сте го избрали со ваши гласови.И ние ако знаехме дека Жан Виденов(1996-1997) ке сосипе и предаде БГ немаше да го направиме премиер,па стана и сега си понесуваме последиците от това кое не можехме да видиме во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom