Бугарија сака со сите сили да го оцрни македонскиот имиџ

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Податоците са дека кога вие станете готови за влез во EU, европската униа ке се разпадне.
Па да ќе се распадне зошто вие влеговте во неа и се ќе засмрдите таму.
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Bugarija bese daleku ponepodgotvena za vlez vo EU samo sto nemase koj da gi koci na nivniot pat a tie sega koga se osokolija ce im smetaat site ako treba i ce se zdruzat so nivnite neprijateli samo za da uspeat vo nivnata cel da osiguraat minato t.e istorija za nivnata drzava.Otskogas bugarite funkcioniraat na ist nacin t.e nemaat originalnost a vo sebe go nosat ona primitivnoto da se prisvoi nesto po sekoja cena kako sto napravija vo vtorata svetska vojna im se pridruzija na fasistite.
 
E

emission

Гостин
На тебе да ти покажат жирафа ќе речеш не постои, ама затоа постои антично титозомби. Вас изгледа само во зоолошки градини ве пуштат (барем оние што пишувате вакви глупости) и како уште да живеете во времето на Тодор Живков. Можеби си некоја старудија па и навистина времето застанало за тебе па некакви зомби те бркаат. :baeh:
 
D

dzale1

Гостин
Abe bugari bidite srekni shto ushte ste na forumov i provocirate zoshto ja nemam videno ni eden makedonec na bugarski forum svite gi baniraa. Kaj e vashata demokratija??? Ne gledash li kolku Makedoncite se trpelivi, smireni, 4ekaat da slushnat sho imate da kazhete pa da vi gi pokazhat nashite argumenti protiv vashite. Ama nemoi da mislish deka nie ke izgubime ne6to so ova, naprotiv, mnogu dobivame !
 
S

smart ass

Гостин
Бугарија нема сили....велат ние се палиме на ЕУ а они доживеаа мултипл оргазми и се радуваат ко бебиња:pos2:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Abe bugari bidite srekni shto ushte ste na forumov i provocirate zoshto ja nemam videno ni eden makedonec na bugarski forum svite gi baniraa. Kaj e vashata demokratija??? Ne gledash li kolku Makedoncite se trpelivi, smireni, 4ekaat da slushnat sho imate da kazhete pa da vi gi pokazhat nashite argumenti protiv vashite. Ama nemoi da mislish deka nie ke izgubime ne6to so ova, naprotiv, mnogu dobivame !
Zalam sto forudziite od Bugarija vrz baza na svojot obrazoven sistem,Makedonija ja poistovetuvaat so Srbija.Ako se obides bilo sto iskritikuvas vednas ke ti recat a Srbija.Toa e serioznaprecka vo mentalniot sklop.No so vleguvanjeto vo EU toj tip predrasudoi treba postepeno da se izbegnuvaat
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Zalam sto forudziite od Bugarija vrz baza na svojot obrazoven sistem,Makedonija ja poistovetuvaat so Srbija.Ako se obides bilo sto iskritikuvas vednas ke ti recat a Srbija.Toa e serioznaprecka vo mentalniot sklop.No so vleguvanjeto vo EU toj tip predrasudoi treba postepeno da se izbegnuvaat
Ne precka,ami sajka vo mozok mu kovaat brat niv se,sto se odnesuva na Makedonija a ne e kako tie sto kazuvaat togas toa e Srpska-bifsokomunisticka propaganda i tocka. Sega koga vidoa deka Makedonija e na prav pat i deka cekori sigurno kon EU odma ce pocnat kocnicite,zatoa sto niv mu odgovara slaba Makedonija i sto e mozno pozavisna od niv i se so cel da se unisti ovaa zemja i ovoj narod,ako ne da se podzabavi kolku sto moze za da se izdade uste nekoj pasos ako e mozno za da mu bidi poprivlecna brojkata na Bugari vo Makedonija, da imaat argumenti posle pred EU deka eve Bugarite vo Makedonija se obespraveni gi kaznuvaat koga na semafor pominuvaat na crveno, ili Spaska zatoa sto e Bugarka zatoa lezi ne deka e kriva,da tresat uste poveke gluposti to mu e celta koga veke se vide poinaku nemoze. Kocnici do bezkraj.

Ne mozi soveti za Evropsko odnesuvanje da ni delat ovie nedodelkanive ili da ni kazuvaat bilo sto za odnesuvanje brat. A deka se pravat ova ona imam primeteno demek sega tie se EU za nas,taka tie go gledaat toa,a ne znaat deka 500 godini sme pred niv,ako se uste ne sme vo EU pa i Hrvatska ne e vo EU pa kade e prema niv ama to e to neka si brcat. Imam citano nesto znam za sto mi zboruvas.
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0
"ne znaat deka 500 godini sme pred niv,ako se uste ne sme vo EU pa i Hrvatska ne e vo EU pa kade e prema niv ama to e to neka si brcat. Imam citano nesto znam za sto mi zboruvas. "
----------------------------------------------------------
:smir: ei, mnogu be! bravo!


no vo svetot na realnite finansi, eve sto pise:
bugarija e vo TOP 5 po finansiska stabilnost vo evropa.

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=4317&sectionid=16&id=0000101
 

Ra

Член од
15 февруари 2008
Мислења
417
Поени од реакции
5
Леле, татарстан ако е на ВРВОТ, какви ли се тек другите?
Што уште нема да смисли татарскиот болен ум?
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
0

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
interesna vest od kaj sosedite

Расцеп во партијата на Каракачанов
Раскол се случи на конгресот на бугарската партија ВМРО, чиј лидер е ултранационалистот и негатор на македонската самобитност, Красимир Каракачанов. Околу 300 делегати, речиси половина од присутните, го напуштија конгресот на кој се избираше нов лидер на партијата, незадоволни од начинот на кој Каракачанов ја водеше партијата. Приврзаниците на градоначалникот на Пловдив, Славчо Атанасов, кандидат за лидер, заминаа од собирот критикувајќи го управувањето со партијата. Тие нагласија дека партијата станала безначаен фактор во политичкиот живот во Бугарија.

Останатите делегатите сепак го избрале Каракачанов за лидер и тој изјави дека расцепот нема да значи крај на партијата.

utrinski
 

PowerUp

Реалист
Член од
21 септември 2009
Мислења
311
Поени од реакции
5
why бе огледало?!

...interesna vest od kaj sosedite...
И со што оваа "интересна вест" очернја имиџот на Македонија? Или пак, со што процентa ни на невработеност очернја имиџот ви? Навистина не ви разбирам.Зашто не отворите една посебна тема која ќе се казва "Немам што да чеша, дај да плјуја по комшијата? :toe:

Поздрав
 
E

emission

Гостин
И со што оваа "интересна вест" очернја имиџот на Македонија? Или пак, со што процентa ни на невработеност очернја имиџот ви? Навистина не ви разбирам.Зашто не отворите една посебна тема која ќе се казва "Немам што да чеша, дај да плјуја по комшијата? :toe:

Поздрав
Се гледа кој ве плаќа па го браните. На кој начин е плукање тоа што се пренесува настан што се случил во некоја земја? Знам дека ќе добијам дебилен одговор бидејќи се работи за ботови што работат за виртуелна кауза.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
И со што оваа "интересна вест" очернја имиџот на Македонија? Или пак, со што процентa ни на невработеност очернја имиџот ви? Навистина не ви разбирам.Зашто не отворите една посебна тема која ќе се казва "Немам што да чеша, дај да плјуја по комшијата? :toe:

Поздрав
како why бе повер, па вмро бнд е една структура која можеби највеќе се труди да го оцрни нашиот имиџ, според тоа секако дека е интересна вест.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom