Брзински мотор до 50ccm

Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Друже чим сакаш ефтин мотор а на брзини јас ти препорачувам ТОМОС... мала потрошња, ефтини делови, а за издржливост да не праиме моабет..
Јас возам АТХ го земав 300 евра али не беше нешто добар.. со 4000 ден го направив ТИП-ТОП и од него сум си презадоволен...
еве ти некои слики за да видиш каков беше а каков е сега...
 

Attachments

Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Друже чим сакаш ефтин мотор а на брзини јас ти препорачувам ТОМОС... мала потрошња, ефтини делови, а за издржливост да не праиме моабет..
Јас возам АТХ го земав 300 евра али не беше нешто добар.. со 4000 ден го направив ТИП-ТОП и од него сум си презадоволен...
еве ти некои слики за да видиш каков беше а каков е сега...
знам за atx, ама без е90/ Senior/ Ctx машина, ич не оди. слаба машина, а тешко скеле... треба по машина да фрлам пари или евентуално да бушам стандард 15ка машина.. и пак проблеми... не ми дозволува и стариот вика у негово време се возеле тие мотори не сега -.-
 
Член од
1 јули 2013
Мислења
17
Поени од реакции
0
Кој има БТ50 или АТХ или Јуниор за провање ?... нека пише со фул документација само
 

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Прифатлива цена ти се Generic Trigger. Половен можеш да го најдеш за 1200 - 1300 евра во одлична состојба. Не ти препорачувам да се испружиш 3000 - 4000 евра за нова априлија rs50, derbi и остало бидејќи ќе го продадеш за максимум 2 години, ова јас ти гарантирам :)

А за монтирање на појаки машини и такви луди екскурзии, тоа не се устручавај бидејќи треба да имаш сериозни познавања од механика, аеродинамика, физика, електрика, професионален алат и пари :)
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
[DOUBLEPOST=1393938733][/DOUBLEPOST]
Брат од кај ги зеде тие лед лентите од Али експрес сакам и јас да земам и колку пари се ? Инаку за почетник најдобро е 250 ка ем нема бргу да ти досади .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom