Бремена. Што сега? Брак или...?

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од city, 1 октомври 2007.

 1. PSYtisfaction

  PSYtisfaction Царевата ќерка

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.924
  Допаѓања:
  524
  Eптен дека не си пролајф, па ќе ти реплицирам :icon_lol:

  Мала грешка, зборувам за невнимателноста при тој конкретен однос кога се зачнала бременоста. Две секунди работа, нешто на што не сме ни обрнале внимание во тие моменти на страст и слабост, а ќе ја плаќаме цел живот. Мала грешка, со огромни последици.

  Мораше да се фатиш за сламка па ти па? :)))
   
 2. n/a

  n/a Гостин

  Цврстиот и краток муабет би бил:
  -Јас знаев,
  можев да убедам и објаснам,
  на дело одлучно да покажам дека во делот на животот во кој што тогаш се наоѓавме дете не ни треба,
  дека слободата за секој од двајцата е и мора да биде загарантирана
  и дека не смееме да станеме робови на една ситуација во која што сме се нашле без да сакаме.
  Ниту пак смееме да се огрешиме пред тоа дете и да се доведеме у ситуација да не бидеме компатабилни со неговите желби и потреби.

  Животот е филм кој што секој сам си го режира,
  пробивајќи си го патот често мора да се направат рески и цврсти одлуки и решенија.

  Делот позади сцената и не беше чак толку цврст...
  ама тој не беше за покажување ни тогаш,
  ниту пак сега.
  :back:
   
 3. verka

  verka

  Член од:
  26 јуни 2008
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  3
  абортус во никој случај...но ако немаш потпора од домашните дури тогаш ќе се разбере сериозноста и одговорноста што за момент ти паднала во раце.Малку се оние случаи каде девојките немат поддршка од дома.
  Јас мислам дека колку и да родителите се бесни и разочарани од децата не би помислиле на абортус
   
  На Наташа РадиоМилева му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Милојко

  Милојко Идем Куме Кући

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  3.068
  Допаѓања:
  544
  Све зависи од парот, доколку врската им е јака препорачливо е да си го роди детето. Јас со абортус не би можел да живеам, многу брзо ќе се абортирам и себе си. Кој фактор сум јас за да му пресудам на некое невино суштество. Ебати животот со такво нешто.
   
 5. NICE GIRL

  NICE GIRL

  Член од:
  23 мај 2009
  Мислења:
  788
  Допаѓања:
  23
  хмм..... ако останам бремена и ги знам плановите на мојот партнер дека сака да направи кариера отворил бизнис само што почнал да работи сака да постигне нешто во животот и такви работи никогаш не би му се тупнала да ме земе и да ме трпи ради детето или би се одлучила за абортус или пак би го родила и би го израснала со помош на моите родители мојот живот да ќе се смени а и не е битно бидејќи ако би одлучила да го родам сепак е тоа моја желба и не би се каела што животот за еден момент ќе ми се промени и секако пак би била среќна што би имала дете
   
 6. Drndrn

  Drndrn

  Член од:
  23 септември 2009
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  1
  па ако е бремена брак што друго
   
 7. zimzelen

  zimzelen

  Член од:
  17 септември 2009
  Мислења:
  165
  Допаѓања:
  2
  Има и други решенија, не мора брак по секоја цена, требало малку да се мисли пред тоа.
   
 8. Брокер

  Брокер Broker of the Year

  Член од:
  25 јули 2009
  Мислења:
  1.227
  Допаѓања:
  255
  Дефинитивно брак не планирам да си го убијам бебето
   
  На ideos0704 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. M del Mar

  M del Mar Гостин

  Ако се најдам у ваква ситуација...ќе го родам, абортус не доаѓа во предвид...а за брак ке подразмислам ако е океј чоекот нема проблем ако е некој терсен немам намера да си го уништувам животот...а тоа не значи дека ке има последици врз детето...
   
  На ideos0704 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AlternativeF

  AlternativeF госпожата од втори

  Член од:
  1 мај 2006
  Мислења:
  4.410
  Допаѓања:
  6.139
  Пред се' контрацепција ако не се планира бременост.
  Доколку веќе се случило, бременоста не значи автоматски дека мора да се омажам. Ако и онака сум сакала да се мажам, би го направила тоа. Ама ако се случила грешка со некој со кој не сакам да делам живот, би го чувала детето сама ако имам услови за тоа. Секако се' ова зависи од многу услови. Но, дефинитивно не би се омажила само заради бременоста.
   
  На ideos0704 и Бат Елохим им се допаѓа ова.
 11. ideos0704

  ideos0704

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Ајде деее!! Па ондак цурице нема да дозволиш некој "непосакуван" да те работи и нема да има бебе ;)

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
 12. ideos0704

  ideos0704

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Е како терсене човек а имаш секс со него?

  Sent from my SM-G318H using Tapatalk
   
  На kapitano4 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: