Брак без секс

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Брак без секс ти е исто како подрум без ајвар.


Он топик: 100% те вара.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Педер не 100%, ама и не му се остава. Му реков да се разведеме, ама несака:tapp:
Ако е така на право место си! ич да не се секираш. Почекај малце, сега ќе ти дадат совет големиот број на - советници за брак, и врски кои се на форумов, нема утка (y)
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
20
Поени од реакции
5
Инсистирај на разговор, ако не сака, предложи му да појдете некаде заедно кај психолог, социолог... ако и то не сака, законот ти дава право да се разведеш ради отсуство на интимни односи, има и член во закон кој така вели, ако подолго време нема секс меѓу сопружќниците - н атаа основа може да се разведете, па нек бира или нек те ебе ил не те разведе.
toa vo japosnki zakon :)
kaj nas ne znam dali ima takva odredba :D
vo japan ne ti davaat zena dodeka ne ja e*es pred ocite na majkata ;)
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
10
Да не речам 100%, ама сум сигурна дека нема друга. Човеков има некој проблем , ама несака да каже што е. Му предложив да одиме кај некое стручно лице, психјатар, советник што знам што, да видиме кај е проблемот. Не сака , одбива. Ако е од здравствни прични да превземеме мерки да се лечи. Стварно веќе незнам што да правам:place:
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Vo toj slucaj samo planina ili vo selo da otidete da mu se razbistri glavata,toj cist vozduh cuda pravi.Odete edno 10 dena samo vie,bez mnogu luge naokolu,bez internet,bez telefoni...veruvaj mi,ako togas ne se napali na tebe togas nikad nema.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
10
Вака сега, гледам многу од вас на зезање ја свртеа работава, со непристојни предлози. Значи темава ја отворив не да ми кажувате непристојности, туку евентуално да ми дадете совет или дали имате слично искуство ваше или ваши блиски. Затоа ве молам ако немате нешто конструктивно да кажете, отворете тема за зезање па таму ќе се зезаме, ок?
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Значи жена кога не сака секс и вика дека е уморна, нервозна, ја боли глава и слично, тогаш у реду е, никому ништо. А маж не смее да го боли глава или да е уморен, одма го направивте педер или дека ја вара.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Значи жена кога не сака секс и вика дека е уморна, нервозна, ја боли глава и слично, тогаш у реду е, никому ништо. А маж не смее да го боли глава или да е уморен, одма го направивте педер или дека ја вара.
Па вика дека подолго време е така. Со години ли го боли глава и е уморен :icon_lol:
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Да не речам 100%, ама сум сигурна дека нема друга. Човеков има некој проблем , ама несака да каже што е. Му предложив да одиме кај некое стручно лице, психјатар, советник што знам што, да видиме кај е проблемот. Не сака , одбива. Ако е од здравствни прични да превземеме мерки да се лечи. Стварно веќе незнам што да правам:place:
Од каде си сигурна? Го праша? Го следеше? Му претураше по личните работи? Од каде?
Мора да е некоја силна причина зошто седум години не сте сексуално активни.
Не знам зошто мислам дека е хомосексуалец, обично тие се кријат и бракот им е само една маска пред општеството.
Прашуваш како да откриеш.. Можеби ке ти звучи лудо но мислам дека треба да изнајмиш приватен детектив за да открие дали типот крие нешто кога веке одбива ваква тема на разговор.

А подоцна ке знаеш што да направиш.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Кој да го знае што му е, може да погаѓаме сите до еден на форумов и пак никој да не погоди. Може се заљубил во друг/а, може ебнал некој/а, нешто друг/о/а, па може фатил некоја болест, може тајно мастурбира, може ви треба малку рекреација или поинаков сексуален пристап... Каде троши енергија? Ако воопшто троши. РАЗГОВАРАЈТЕ! Прашувај и посматрај ако ништо друго барем отприлика да погодиш каде во која дупка ви се скрил некогашниот сексуален однос.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вака сега, гледам многу од вас на зезање ја свртеа работава, со непристојни предлози. Значи темава ја отворив не да ми кажувате непристојности, туку евентуално да ми дадете совет или дали имате слично искуство ваше или ваши блиски. Затоа ве молам ако немате нешто конструктивно да кажете, отворете тема за зезање па таму ќе се зезаме, ок?
епа сеа ти си убедена дека нема друга и дека имал проблем, проблем таков се знае, кај психијатар или друго стручно лице некое. Не може 7 години секс да немате, не е нормално тоа.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Па вика дека подолго време е така. Со години ли го боли глава и е уморен :icon_lol:
Па се дешава и жени да се со години уморни или да ги боли глава. Едноставно некои луѓе поради обврски, нервози од работа и слично со текот на годините губат желба за секс до моментот кога едноставно веќе не им е до тоа и си имаат други приоритети у животот. Кај некои се случува порано, кај некои покасно. Е сега не знам дали е тоа работата у ситуацијава, може да испадне стварно дека ја вара или нешто трето, ама не е у ред одма да се осудува без никакви факти.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Вака сега, гледам многу од вас на зезање ја свртеа работава, со непристојни предлози. Значи темава ја отворив не да ми кажувате непристојности, туку евентуално да ми дадете совет или дали имате слично искуство ваше или ваши блиски. Затоа ве молам ако немате нешто конструктивно да кажете, отворете тема за зезање па таму ќе се зезаме, ок?
Јас не те зезам, него ти кажав на најпрост начин што би правел јас.
Ако има он личен проблем, а ти си му жена, тогаш мора да ти каже што е проблемот иначе од истиот проблем ке настанат уште неколку. Штом не ти кажува можда е до тебе а несака да те повреди па си ќути и си мисли, можда више не му се диза курот на ништо, можда сака сајберсекс, можда го киднапирале вонземјани и има трауми, можда сака да изврши самоубиство што незначи дека и ти треба да извршиш самоубиство, освен ако не се сложите дека сакате заедно да се самоубиете. Уште миљон можда ке ни се врти у глава до бескрај. И затоа ти предложив да си фатиш љубовник, да си уживаш во тоа што си сакаш да си уживаш па со време и да се разведеш и да си имаш друг маж кој ке сака да се ебете почесно и да ви биде убаво у живот. Или еве земете дрогирајте се со хероин, знаеш ли што е, виша сила :)
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
7 години го трпиш ова? На крај краева и ти си крива, да си го "напнела" уште на почеток до сега картите на маса би биле извадени.

Иксрено, се надевам дека си трол затоа што ова што го читам е банално.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Абе не забегувајте, де навратете се на првиот пост... "Во брак сум веќе 7 години и подолг врменски период немаме никаков физички контакт."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom