Бољковац:Хрватска ја започна војната!

N

n/a

Гостин
Наташа Кандиќ потврди дека Србите правеле геноцид и злосторства и во Хрватска и во Босна и на Косово
Дали е тоа точно или таа лаже?
Наташа Кандиќ не е српскиот Министер за Внатрешни Работи од таа јадна и бедна 1991-ва.
Додека Бољковиќ е хрватски Министер за Внатрешни Работи од тоа време.

Соодветно... тежината на кажаното во оваа изјава на Бољковиќ и таа на Кандиќ апсолутно не е иста.
 
Член од
15 март 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
Имам слушнато дека целото напрежение стартира со футболен мач и виновни са навиачите на клубот којто Зевсус воли.
Дали е така или не е така?
 

daryll

борец за справедливост
Член од
18 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
3
Од вас...
од вас се исплаши и вика батали... :pos2:
Иди бе скриј се... :kesa:

Имаше еден Ратко Младиќ кој што многу убаво со пиштол на глава му објасни на `балканскиот касапин` дека ќе му е.е се по список ако било што проба у Македонија...
и имаше еден Тургут Озал кој што `пријателски` им шепна на грците дека ќе пие кафе у Атина за 48ч ако мрднат и еден метар на кај Македонија.
Бугарија...
Бугарија тогаш не беше релевантна.
Единствен кој што у тоа време беше релевантен у Бугарија и имаше командна моќ у рацете беше... Васко Илиев. (R.I.P.)

И апсолутно си оф топик.
Е сега, драги Македонци, сега да ви е jaсно. Радко Младич ви ja подари слободата и независността. Тоа Зевсус ве осветли.
:uvo::uvo::uvo: :pos2::pos2::pos2:

Само та ти кажам друже, Васко Илиев по тоа време беше абитуриент (матурант). Тургут Jозал призна Македониja по време на посетата на Желев во Турциja. Тоа мегу другото, да знаеш, не поради Желев. :nesum:

И тотално си офтопик.

П.С. Кога ке одговориш зошто подпиша декларациjaта дека си бугар? M?
 
N

n/a

Гостин
Е сега, драги Македонци, сега да ви е jaсно. Радко Младич ви ja подари слободата и независността. Тоа Зевсус ве осветли.
:uvo::uvo::uvo: :pos2::pos2::pos2:

Само та ти кажам друже, Васко Илиев по тоа време беше абитуриент (матурант). Тургут Jозал призна Македониja по време на посетата на Желев во Турциja. Тоа мегу другото, да знаеш, не поради Желев. :nesum:

И тотално си офтопик.

П.С. Кога ке одговориш зошто подпиша декларациjaта дека си бугар? M?
За внатрешни работи од бившата ни заедничка држава на бугар нема што ни да му објаснувам ни да му држам сметка.
Едноставно... не е твоја работа и не можеш да сфатиш.

Васко по тоа време имаше 26 год. и веќе ја газеше цела Бугарија.Нешто што му го овозможи дедо Андреј. :wink:
И имаше негова дискотека,Нерон, у Ќустендил.
Место каде што ко копиљ многу пати ме собрале ... од фамилијата :)
За вториот дел од твоите фантазии у кои што тврдиш дека Озал на инсистирање на Жељев ја признал Македонија... :pos2:
не мислам уопште и да коментирам.
Две години претходно...
вие избркавте преку 600.000 турци од Бугарија.
Мислиш ли дека звучи не логично...
него нормално уопште да тврдиш дека Жељев у такви услови имал можност за било што да разговара... а не пак да инсистира или замоли кај Тургут Озал?

И последно...
татарлар,
јас може да ти потпишам дека ќе ти исплатам 100.000 еу премија ако најдеш само еден релевантен документ или декларација со мој потпис (не од тие бугарските сплачини) на кој што пишува или пак јас тврдам дека сум бугар.
 

daryll

борец за справедливост
Член од
18 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
3
За внатрешни работи од бившата ни заедничка држава на бугар нема што ни да му објаснувам ни да му држам сметка.
Едноставно... не е твоја работа и не можеш да сфатиш.

Васко по тоа време имаше 26 год. и веќе ја газеше цела Бугарија.Нешто што му го овозможи дедо Андреј. :wink:
И имаше негова дискотека,Нерон, у Ќустендил.
Место каде што ко копиљ многу пати ме собрале ... од фамилијата :)
За вториот дел од твоите фантазии у кои што тврдиш дека Озал на инсистирање на Жељев ја признал Македонија... :pos2:
не мислам уопште и да коментирам.
Две години претходно...
вие избркавте преку 600.000 турци од Бугарија.
Мислиш ли дека звучи не логично...
него нормално уопште да тврдиш дека Жељев у такви услови имал можност за било што да разговара... а не пак да инсистира или замоли кај Тургут Озал?

И последно...
татарлар,
јас може да ти потпишам дека ќе ти исплатам 100.000 еу премија ако најдеш само еден релевантен документ или декларација со мој потпис (не од тие бугарските сплачини) на кој што пишува или пак јас тврдам дека сум бугар.
Ти ке ми платиш 100000 еура? Ти толко пари ни на сон не си сонувал бре, пази си денарчетата за кафич таму на село и глеј барем за тоа да ти стигаат.

За другото има историски факти, нема што да докажувам повеке.
 
N

n/a

Гостин
Ти ке ми платиш 100000 еура? Ти толко пари ни на сон не си сонувал бре, пази си денарчетата за кафич таму на село и глеј барем за тоа да ти стигаат.

За другото има историски факти, нема што да докажувам повеке.
У секој еден момент.
Само ти најди документ на кој што пишува дека јас сум бугарин и е потпишан од мене.

А во исто време... по трет пат да ти повторам дека си тотално оф топик и дека пишуваш на тема која што по никаков начин не те засега и не може да имаш правилни информации околу неа.
Знам јас дека голем дел од бугарското племе е тешко исфрустрирано... ама не мора да го манифестирате на секој чекор. :)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Natasa Kandic e kurva platena da cica zapadni kur i da shiri lagi i propaganda za pari.
Djabe e i pravoto na edna strana koga "sila Boga ne moli".
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Пред и да се донеси уставот на Хрватска , Србите веќе се одметнаа прекинаа комуникации, се вооружија, прогласија свои автономии, прогласија воена состојба и отворија први оган.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Можеби требаше и ние да иницираме војна...Гледајќи од примерот на Хрватска, кои со таа војна се оттргнаа и одвратија од тоа бедно југоносталгичарство.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Можеби требаше и ние да иницираме војна...Гледајќи од примерот на Хрватска, кои со таа војна се оттргнаа и одвратија од тоа бедно југоносталгичарство.
Еми да не избегаа сигурно ќе ги подберевме и то добро.
Не фатија неспремни. Не изненадија со брзината со која избегаа.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Можеби требаше и ние да иницираме војна...Гледајќи од примерот на Хрватска, кои со таа војна се оттргнаа и одвратија од тоа бедно југоносталгичарство.
а цената беше,стотици илјади загинати.браво за Хрватска.:nenene:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
а цената беше,стотици илјади загинати.браво за Хрватска.:nenene:
Во Хрватска војна загинаа 10.000. Не стотици иљади.
Али еднаш за секогаш за век и веков раскрстија со Југославија и Србија. А кај нас има уште кои сонуваат тробојки со петокраки и ја слушаат она од Брена “Ја сам југословенка“
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Пред и да се донеси уставот на Хрватска , Србите веќе се одметнаа прекинаа комуникации, се вооружија, прогласија свои автономии, прогласија воена состојба и отворија први оган.



Твојот светец кажује поинаку :nenene:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Во Хрватска војна загинаа 10.000. Не стотици иљади.
Али еднаш за секогаш за век и веков раскрстија со Југославија и Србија. А кај нас има уште кои сонуваат тробојки со петокраки и ја слушаат она од Брена “Ја сам југословенка“
a srbi,bosanci,kolku?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
околу 2000 срби а босанци не знам
Во босна паднаа најголемите жртви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom