Бистра Вода

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Концерт е воа или серија? Шо е со музикава? Ми ги отекоа мадињава бистра водооооооо..... секоја сцена излепена со глупа музика, ушите ме болат.
Никакво дејствие, никаква подлога нафрлени сцени испозалепени една врз друга без никаква конотација.
Сите до еден да седнат да изгледаат една епизода од модерна серија да видат барем како се гради серија.
Со ништо не ме привлече ниеден лик да знам нешто повеќе и да ме заинтригира што прави чоеков кој е чоеков, никој не ми остави никаков впечаток.
Нормално капак на се тоа што Сашко Коцев им го зборуваше на стенд ап пред точно 20 години уште не го научиле...
Доста бе со тоа литературниот македонски говор по сериите, по вештачкото креирано движење и вештачки однос. 0 хемија помеѓу сите актери.


Севкупно земено пак разочарување од македонските филмаџии. Мило ми е, и го поштувам тоа што одвоиле пари и време да направат нешто наше, ама дечки нажалост далеку сте и од просечен квалитет.
Проблемот мислам а и истово во емисијата специјална шѕо ја имаа Алфа го кажа Камиказа од музичкатагрупа Меморија е тоа што многу помалку се снимаат филмови и серии во текот на една година па актерите немаат многу прилагодување и подобрување во серии и филмови.

Мое мислење повеќе актерите го имаат она специфично театарско глумење. Ни треба да повеќе филмови и серии снимање за да почнат актерите особено помладата генерација да не се само на левел театарски глумење.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
324
Поени од реакции
761
Daj boze drugite epizodi da se podobri Ali ovaa prvava bese macejne, neprijatno mi bese da gi gledam I slusam, kapak ova so literaturniov jazik I zategnatosta kao roboti da gledam upm
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
3
Поени од реакции
4
Не разбирам зошто толку пречи литературниот говор... Баш од секојдневните сленгови што сите ги користиме се заборави истиот...Повеќе знаеме други јазици отколку нашиот, браво конечно се направи нешто за да се слуша македонскиот јазик а не да се чита од титл или уште полошо да се слуша од синхронизациите од сериите што не имаат нападнато последните години
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Не разбирам зошто толку пречи литературниот говор... Баш од секојдневните сленгови што сите ги користиме се заборави истиот...Повеќе знаеме други јазици отколку нашиот, браво конечно се направи нешто за да се слуша македонскиот јазик а не да се чита од титл или уште полошо да се слуша од синхронизациите од сериите што не имаат нападнато последните години

Затоа што мислат дека е градски и урбано да се збори скопски и при тоа да се звучи како циган од Врање.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Не разбирам зошто толку пречи литературниот говор... Баш од секојдневните сленгови што сите ги користиме се заборави истиот...Повеќе знаеме други јазици отколку нашиот, браво конечно се направи нешто за да се слуша македонскиот јазик а не да се чита од титл или уште полошо да се слуша од синхронизациите од сериите што не имаат нападнато последните години
И јас сум за литературниот јазик ама не треба денес премногу да се форсира. Делува не толку природно во серијата.

Пример кога има бучна расправија и зборат премногу литературно, не е тоа доловено како што би звучело во вистинскиот живот.
Сигурно во вистински живот ние кога се расправаме со некого не зборуваме до толку литературно и правилен говор.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Што е поентата на форсирање на геј лоби ,дрога и лихвари ? Следиме некој тренд на Америка па ај обавезно педер/лезбејка? Одвратни сте со тој тренд.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Не ми е јасно од каде ја извадија оваа беојка гледаност.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Dajte torrent ako naletate na nekoj IMDB kazuva 5 epizodi deka ke ima 5 ke ja davaat utre, na youtube gi ima 3 i 4 epizoda
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.690
Поени од реакции
5.731
Dajte torrent ako naletate na nekoj IMDB kazuva 5 epizodi deka ke ima 5 ke ja davaat utre, na youtube gi ima 3 i 4 epizoda
Poshto baras Torrent ( kradena rabota) ne si vo makedonija.
I zato se peasuvam dali 3€ se mnogu pari za tebe za da gledas cel mesec cesno i posteno

I so toa da im se oddolzhis na lujgevo od serijava.
I ako ne drugo da poddrzhis makedonci.
Pozdrav
 
Последно уредено:
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
И јас исто не би дал ни денар за македонско.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Регистрирај се на Stremio бесплатно е и го имаш во Play Store
Прегледај го приврзокот 374000
Ја наоѓа серијата ама џабе било која епизода ме однесе на сајт каде што не е серијата достапна за гледање. Штп значи ја нема овде Бистра вода.

Добро е да се плати на Кинемое ама услугата им е крш. Немаат апликација да инсталирам на телевизор. Не знам ни дали воопшто имаат Cast oпција.

Ја има на
Тракермк
 
Последно уредено:

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.552
Поени од реакции
9.113
На Stremio треба да се инсталираат сите Addon торенти и поголеми се шансите да гледаш нешто поново ама од 2023 та тешко дека би пуштило нешто. Сепак не е лоша апликација и вреди да се има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom