Бесплатен аранжман за 500 лица за квалификацискиот турнир во Гетеборг!

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Почитувани,

Информираме дека Агенцијата за млади и спорт и компании спонзори- пријатели на ракометот, организираат бесплатен аранжман за проследување на натпреварите на македонската ракометна репрезентација на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри во Лондон, кој ќе се одржи во Гетеборг, Шведска од 6 до 8 април 2012 година.

Предвиден е организиран аранжман за 500 лица, од кои 400 лица ќе бидат избрани по пат на лотарија, а 100 лица ќе бидат претставници на навивачките групи од Република Македонија.

Лицата кои сакаат да конкурираат за избор преку методологијата на лотарија, треба да поднесат електронски пријави на web страната www.ovaemakedonija.mk каде постои унифициранa апликација за конкурирање.

Во рамките на апликацијата на пријавата, заинтересираните лица треба да ги поднесат следните податоци:
-име и презиме
-број на патна исправа-пасош(задолжително е поседување на биометриска патна исправа)
-контакт телефонски број
-email адреса

Процесот на конкурирање започнува денес(понеделник, 2 април 2012 година) од 23:00 часот и ќе трае до утре(вторник, 3 април 2012 година) до 18:00 часот. Извлекувањето на лицата кои конкурираат за добивање на аранжманот и учество во навивачката експедиција ќе се изврши во рамките на специјално организирана емисија на Македонската радио-телевизија која ќе се емитува утре(среда, 3 април 2012 година), на првиот програмски сервис со почеток во 20:00 часот.

Аранжманот вклучува:

-бесплатна карта за организиран автобуски превоз на релација Скопје - Гетеборг. Автобусите тргнуваат од автобуската станица во Скопје во среда на 4 април 2012 година рано наутро. Навивачите кои ќе бидат избрани, треба да бидат присутни на автобуската станица најдоцна до 7:00 часот во среда на 4 април 2012 година од каде организирано ќе се упатат кон Гетеборг. Враќањето од Гетеборг кон Скопје е предвидено за недела 8 април 2012 година, по завршувањето на натпреварот помеѓу Македонија и Бразил.

-бесплатен претстој во сместувачки капацитети во Гетеборг, Шведска, кое вклучува две ноќевања(петок 6 април кон сабота 7 април, и сабота 7 април 2012 кон недела 8 април 2012) со појадок.

-бесплатни влезници за натпреварите кои македонската ракометна репрезентација ќе ги одигра со Унгарија(петок, 6 април 2012 година), Шведска(сабота, 7 април 2012 година) и Бразил(недела 8 април 2012 година).

Информираме дека утре(вторник, 3 април 2012 година), со почеток во 10:00 часот, директорот на Агенцијата за спорт и млади, г-дин Лазар Поповски, во просториите на Агенцијата, ќе одржи прес конференција на која ќе соопшти и останати детаљи од интерес на јавноста.





Со почит,
Одделение за односи со јавност



Извор: ФБ страната на Агенцијата за млади и спорт.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ќе биде исто како со овоа наградите за Белград.
70% неизвлечени луѓе ќе идат ќе идат а 30% од оние кои навистина добиле аранжман. ;)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.524
Поени од реакции
5.517
Сепак дадени се 100 карти за навивачките групи,ние како група(Комити)се изјаснивме дека нема повеќе да прифаќаме билети за вакви настани,значи останува Пирати и Чкембари да си ги поделат картите(како што беше и во Ниш)! Иначе супер бројка е ова од 500 луѓе,јас можно е да пратам на лотарија иако 90 посто се знае дека нивни луѓе ке одат,како и дае добар потег на владава:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Убаво, ќе има солидна бројка у Гетеборг, 3000 души според проценките. Not bad! Уште ракометарите да си ја одработат задачата и славје. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па добро бе мајкуму, 500 души со автобус !? Поевтино ќе ги фатеше два чартера... Али ајде, ќе си ја пробам среќата... :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Па добро бе мајкуму, 500 души со автобус !? Поевтино ќе ги фатеше два чартера... Али ајде, ќе си ја пробам среќата... :)
Ќе изгледаме помоќно 10 автобуси бе :D........
Како и да е........немам обврски,ми се патува,обожавам ракомет...............why not :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Ќе изгледаме помоќно 10 автобуси бе :D........
Како и да е........немам обврски,ми се патува,обожавам ракомет...............why not :)
Уште да имаш среќа..... :D
 
М

Мартин`

Гостин
И јас ќе си ја пробам среќата, ме извлекоа за Белград оти да не навиваме сега и во Шведска :cool:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Па добро бе мајкуму, 500 души со автобус !? Поевтино ќе ги фатеше два чартера... Али ајде, ќе си ја пробам среќата... :)
Бегај бе какви чартери,ризично е :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
За во Белград не пополнив поради фактот што ни на крај памет не ни помислував да се качам во „наш“ воз. А нели да патувам до Белград половина ден.

Сега... уел, ќе си ја пробаме среќата. :D
 
Член од
16 октомври 2011
Мислења
52
Поени од реакции
14
Се пријави некој ја отворија страната? Мене не ми ја дава сеуште.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Jas prvpat ke se prijavam , no kolku sto gledam uste ne e dostapna aplikacijata
 
M

Mario Gómez

Гостин
Со самиот факт што уште не работи апликацијата посочува кон другите недостатоци кој секако ќе постојат... каснење на автобусите, тепачки, дивеење низ културен град... пирати со нивни маички, ФА истотака... the show goes on xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom