Баскерфест 2012 (фото)

Горан Маневски

Модератор
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
155
„Баскерфест“ е интернационален, мултикултурен, уличен настан со кој се збогатува културната и забавната содржина на Скопје, со неколкудневни исклучителни моменти за смеа и радост на граѓаните. Одете посететте го и направете некоја добра фотка со баскериве.

Ете дел од фотографиите, а целата моја галерија можете да ја видите кај мене на фејсбук - Баскерфест 2012
 

Attachments

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.314
Поени од реакции
29.018
Еј, вчера у исто време сме биле да го сликаме типот што се протнуваше низ рекет :)
Штета што тогаш почнуваа, па немаше други интересни настапувачи за фоткање. Овој и не беше нешто атрактивен... :pos:

Еве неколку фотки од вчера:
0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 

Горан Маневски

Модератор
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
155
Да да сме биле еден до друг ко што гледам по сликиве :facepalm:
 

Attachments

Горан Маневски

Модератор
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
155

Attachments

Горан Маневски

Модератор
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
155
Еве уште некоја фотографија од Aerial Manx, баскеров си стави меч во грлото, жонглираше и салта правеше. :sneaky:

Баскерфест 2012
 

Attachments

На врв Bottom