Багови и глупости на досегашните игри

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
Ja ke pocnam so:
Pro Evolution
Igrata e dobra no ligite ne se realni ne se istiti liga kupovi idr igracite brzo se nabilduvaat
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еве ја сакав да пишам за The Godfather ама си пишал за неа во друга тема така да еве во Counter Strike Source ме нервира што паѓаат толку многу headshoti
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
c c c cc c ovoj GarDiaN znaci kakvi temi otvara to cudo edno :):):):):)
Mene me nervira CS Source zaso mnogu e nerealno pukanjeto (kako so kaza Mac)
 

Стеф:]

стифлер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.938
Поени од реакции
3
najglupoto neso vo footbal menager 2007 e toa so mozes da krades igraci preku user
inace na dota gi ima kolku sakas i na kanter
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Igrive imet nogu bagoj na primer CS 1.6 e edna od najbagovanite igri.Na primer na dust2 sredina kaj dvete kutii ko ke se frli bomba cel tunel B e slep.Ili na inferno na B bobmata se redi do kutija, ne se slusa titkanjeto i ako se frli cadna ne se ni gleda bombata.A najgolem bag na CS e Matrix jump.To e samo fakt deka igrata e polna so greski.Ama sepak jas ja igram
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Во повеќето игри што сум ги играл, има багови. Но поголемиот дел кај што сум ги среќавал баговите се само во големите игри како што се: Warcraft, CS, и World of Warcraft. Во WoW, се случува некогаш во некој дел од играта, некој од ликовите во таканаречените Dungeons да се багира, па после чекај GameMaster-и, па 1-2 недели дури да се одбагира. :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Na CS ne znam da li e bug ili ne go dopravile dobro ama koa mrdas nekoi kutii smesno ide nekako,nerealno
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
na CS ako nacekas nekoja kutija sto mozes da ja butkas, otidi do nea, drzi "E" (use) i butkaj ja napred i za pola sekunda ke stignes od eden kraj na stazata do drugiot kraj!

Probajte

i na de_dust2 koa si na A, staj ja bombata pozadi zelenite kutii, tamu u kosot sto gleda nakaj tunelot, i ke padne bombata dole, pred tunelot i nema da titka a ke pukne najnormalno! So ova osvoivme turnir na vremeto :D:D:D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
PES 2008 и головите од корнер на Бекам :)
 

Red Hunter

Devil`s Judge
Член од
9 август 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Видов порано едно клипче за DotA демек имало некој BUG за да го избегниш Omnislash od Jugger. А инаку ако сакате игра со најмногу BUGs земете ја Gears of War ( добро сега има извадено patch што ги поправа повеќето багови) али Gears of War без patch ти е ЦАРСТВО НА БАГОВИТЕ.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Малку стара тема ама нема веза.

Gothic 3, anyone?

Или поточно 99% од игрите што JoWood ги имат објавено.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Ке се согласам со GarDiaN.
Нема лига, како прво лигата ако ја почнеш треба да има доле отпаѓање, горе да се бориш за кфаливикации или нешто друго, а не оно ништо ајде играј таму ако си 2ро место ништо немаш надеж да играш јас долго ја играм оваа 5ката шо е ама нема немам мотивација за игра глупо е
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
najglupite bagoj dosega gi imam sretnato na fifata na pr sutkas topkata odi niz mreza a ti mesto gol dobivas korner :),ili pak jas klavam gol mojte igraci i golmanot se karat i se nervirat :pos2:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.128
Поени од реакции
5.906
Најголем баг, а кој масивно се експлоатираше на времето беше на Red Alert 2, кога имаш Cloning Vats и ќе ја заградиш бараката, од неа не излегува човечето и ти се враќаат парите, а од Cloning Vats имаш гага човек. Багот беше поправен со еден од пачовите. За среќа (или несреќа) пачот не беше инсталиран во ниеден од интернет клубовите, па на мрежно паѓаше масовен exploit на овој баг од страна на сите играчи што играа со комунистичките држави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom