Аdecco - агенција за вработување

Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
тестови и искуства има ли некој некакво искуство
итно ми треба Помош!!!!!!!!!!!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Какви работници им требаат? Имаат ли веб страна?
 
M

Mussolini

Гостин
jas sum nemal rab so tie od sk ama opsto fateno, deckite se profesionalci u toa so rabotat
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
Znam mene se toa mi e jasno samo sto ne se od skopje i treba da pravam test ama neznam kakov ke e dali nekoj nesto znaae e muabetov;)
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
ja vednas bi otisol na zapad . samo da najdam pravata ponuda . . .
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.843
Поени од реакции
11.046
da za sk t.e agencijata e stranska ama imat firma sto sorabotuva so niv i im trebat rabotnici i taka ima test so excel powerpoint i angliski pa dali nekoj znaee nesto
Какви работници им требаат? Имаат ли веб страна?
?

Инаку незнам не сум слушнал за агенцијава ако можеш да не воведеш што и како бараат...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
da za sk t.e agencijata e stranska ama imat firma sto sorabotuva so niv i im trebat rabotnici i taka ima test so excel powerpoint i angliski pa dali nekoj znaee nesto
ако си вична со овие програми, што и да ти дадат нема да ти биде проблем. да не кажам боза.
само, која е оваа фирма, имаш линк да видиме кои се?
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
http://www.adecco.com/en-us/Pages/default.aspx
eve ja inaku se pomina kako sto treba eptem osnovni poznavawe inaku se agencija za vrabotuvawe so poteklo od svajcarija nemaat prestavnistvo vo makedonija no sorabotuvaat so golemi stranski firmi ..e sega tocno na intervjuto ne mi kazaa za koja firma se raboti ako vlezam vo tesen krug togas i taka toaa e na kratko :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
http://www.adecco.com/en-us/Pages/default.aspx
eve ja inaku se pomina kako sto treba eptem osnovni poznavawe inaku se agencija za vrabotuvawe so poteklo od svajcarija nemaat prestavnistvo vo makedonija no sorabotuvaat so golemi stranski firmi ..e sega tocno na intervjuto ne mi kazaa za koja firma se raboti ako vlezam vo tesen krug togas i taka toaa e na kratko :)
Како не знаеш за која фирма е? А за која позиција се работи? За работа во Македонија или странство?
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
5
Како не знаеш за која фирма е? А за која позиција се работи? За работа во Македонија или странство?
epa ete taka rabotodavacot e taaen se raboti za medicinski prestavnik za vo makedonija i samo kandidatite sto ke se izbereni vo tesen krug ke znaat koja e firmata i ke imaat intervju so niv a ovoa sega sto go pominav bese so HR agencija adecco intervju na makedonski srpski angliski i tri testa powerpoint excel i angliski
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
epa ete taka rabotodavacot e taaen se raboti za medicinski prestavnik za vo makedonija i samo kandidatite sto ke se izbereni vo tesen krug ke znaat koja e firmata i ke imaat intervju so niv a ovoa sega sto go pominav bese so HR agencija adecco intervju na makedonski srpski angliski i tri testa powerpoint excel i angliski
А каде го најде огласот?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
го имаше на вработување.цом од пред .... скоро месец дена. да не го барам, побарај го ти. (y)
Не ме интересираше конкретниот оглас туку каде може да се најдат огласи од оваа агенција за вработување, сепак фала на одговорот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom