Атлетика, Рио 2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јего лани светски годинава Олимписки шампион.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.599
Поени од реакции
6.577
Што станало со Јего? Во количка и исечен на ногата?
Германецов го помина во должината.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.787
Поени од реакции
776
Tie zhenite od Kenija i Juzhna Afrika, na 800 metri, zheni li se mazhi li se koj ti zna'.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.943
Абе читаат овие, гарант читаат :)

Нема ништо по нет, којзнае шо се случило...ама би требало да е второ место, Релер прв, а Волкот трет.

Инаку Бернард Лагат, ќе излезе ваљда податок да не е најстар освојувач на медал во атлетика.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Имало некои седмобојки со повисоки скокови од овие 1.97. Нека ги вратат медалите
Да знаеш дека има :pos:
1.98 златната Тиам од Белгија и Катарина Џонсон Томпсон од ВБ. :D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.599
Поени од реакции
6.577
Овие пола круг пред другиве. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Феликс легенда. :cuc:

Оваа Наташа Хестингс каква се напраила ццц ко кокошка искубана, а што убава беше порано.
 
На врв Bottom