Анима Мунди

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.254
Поени од реакции
3.023
Имам една другарка која го влечи кучето по пицерии и кафичи. Бев еднаш со неа и реков веќе не, ми се згади кога ми покажа како кучето нејзино знаело да јади со виљушка. Со истата виљушка го ранеше кучето и јадеше и таа. Сакам кучиња, ама не до толку, гнас ми е. :toe:[DOUBLEPOST=1441723556][/DOUBLEPOST]


Па после се бунеле зошто им барале на кучињата да имаат заштитник на устата...
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.098
Поени од реакции
11.162
Во кафич кај што не се служи храна до негде е во ред. Али и да те одбијат и таму треба да ги разбереш. Од здравтени и хигиенски причини најпрво. Замисли не дај боже летне некое влакно во храната. Бељи огромни се случуваат. Па и кафаната ќе го изгуби имиџот. Ти би сакал да седеш негде каде што во храната ќе најдеш влакно? Затоа не глеам што толку се трескаат од земја АМ. Малку да размислат треба со тоа главите.
Ова се тие двојни аршини.... Не знам за конкретни места, но повеќето кафиќи немаат ни солиден тоалет, со опроштение на збор - им кењаат птици по чинии, им се мотаат бездомни кучиња, они ќе ми забрануваат моето да не го носам. особено ако сакам да седам надвор на тераса.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.703
Ова се тие двојни аршини.... Не знам за конкретни места, но повеќето кафиќи немаат ни солиден тоалет, со опроштение на збор - им кењаат птици по чинии, им се мотаат бездомни кучиња, они ќе ми забрануваат моето да не го носам. особено ако сакам да седам надвор на тераса.
Не е само заради хигиената. Твоето куче може да ги вознемирува гостите. Доволно е да лае по кучиња, мачки и, ете проблем.
Да не ме сфатиш погрешно, и јас имам куче[DOUBLEPOST=1442089575][/DOUBLEPOST]
Sakam site da go vidat videovo
Да имаа кучињата маски, не би го гледале видеово
 
Последно уредено:

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
12.581
Гледам линков е многу популарен меѓу членовите на Анима Мунди, си го шеруваат на профилите и си го лајкаат и коментираат меѓусебно ко у стил да така е , во право е Морисеј, конечно некој да ја каже вистината. А не им стиска статијата да ја објават на нивната официјална страна :D

Morrissey: eating meat is the same as paedophilia

Шала на страна, ова е тешка навреда кон децата жртви на педофилија, исто како што е навреда кон жртвите на холокаустот што ги споредуваат со свињи во кланица. Јас да сум родител на дете жртва на педофилија би му го свирнал во чело и око нема трепне. Ѓубре!
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Малце каснам со мислењето, меѓутоа не сум активен член.
Би сакал да кажам збор два околу коњот. Израснат сум и живеам во Ѓорче и од кога памтам за себе, во школскиот двор на училиштето ДПЃБ, од време на време се забележува по некој коњ. Да, вистина е, Влатко - Паторот чува кучиња од расата Пит Бул(кои ги користи за борби) и коњите му служат како храна за истите, а крвта негова за да станат поагресивни. Несакам да бидам погрешно сфатен, меѓутоа он коњите ги купува болни, пред умирање, за ефтини пари од роми. Од коњите пробува да добие што повеќе на маса, што е спротивно од тоа што АМ го тврдат- како тоа коњот е огладнуван. И сега доаѓаме до моментот кога он го убива коњот. Лично не сум присуствувал на чинот(за кој се собира повеќе народ од курви во Амстердам), ама имам доста познаници што биле таму кога он убивал коњ. Со чекани, со шипки и што уште не пробувал да убие некој коњ(порано) за на крај да дојде некој и душникот да му го извади- недобро. Се деси што се деси, некој "храбат" го пријави во полиција, случајот медиумски се прошири и се крена фама. Од убиство на коњ, почна да се меша политика. Како тоа он бил со власта и полицијата во Ѓорче не му правела ништо, за на крај да се организира протест од страна на АМ.

ОФФ ТОПИК:

Во Ѓорче Петров годишно има околу 750 кражби од кои околу 60% се направени од страна на жители на село Грчец. Ќе ви дадам пример за случаи што им се имаат случено на мои блиски пријатели. Му ѕвони телефонот на другар, крева слушалка и од таму:
- Ако сакаш повторно да го видиш кучето ќе платиш 500е, ако идеш во полиција, никогаш не го гледаш повеќе.
Излегува во двор, кучето го нема, а ни он нема пари да си го плати. Иде во полициската станица во Ѓорче Петров, го пријавува случајот и само 10 мин. како што искача од таму, добива повик од истата личност:
- Кучето не го гледаш никогаш бидејќи не пријави во полиција.
Полицијата во ЃП е поврзана со село Грчец, а началникот всушност потекнува од истото село.
И ова не е единствен случај, се крадат коли, точаци и што уште не. Ангел П. минатата година го изгуби животот пробувајќи да го фати крадецот што му го украде точакот.

Целта на примеров е да ви докажам всушност колку е корумпирана нашата полициска станица во ЃП.

А вие ми се собирате и ми протестирате за убиство на еден болен коњ бе ЏАБОЛЕБАРИ ЕДНИ НИЗАЕДНИ. Мајката и ја ебаа на државава, пола избегаа пола курот секој ден го јадеме, а вие ми се собирате и за коњ ми протестирате, еј за коњ... Бомба да можев ќе ви фрлев, око немаше да ми трепне !!!!!!! ГЕТ А ЛАЈФ

крај.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.764
Поени од реакции
10.080
Не знам зашто здруженија како Анима Мунди дигаат врева за куче или маче, а цел сточен пазар е отворен близу клучката Битпазар кон автокоманда (лево од факултетите).
ФОТО: Сточен пазар среде СкопјеЗошто АМ не интервенира овде, на пазар за Ку*рбан Бајрам, кај што животните се исклучиво за колење и се во центар, не ми е јасно. Или е побитно зошто не му давале на кутрето да јаде во ресторан?

И за полицијата и за инспекциите овде има работа. Див пазар и цела една лента (кон кружниот тек кај хотел Континентал) од булеварот е блокирана.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.293
Поени од реакции
48.677
Секоја година е истото за Курбан Бајрам, 902189320843094809238423908432904830 животињи има по патот од Континентал до Бит пазар...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.742
Поени од реакции
45.792
Малце каснам со мислењето, меѓутоа не сум активен член.
Би сакал да кажам збор два околу коњот. Израснат сум и живеам во Ѓорче и од кога памтам за себе, во школскиот двор на училиштето ДПЃБ, од време на време се забележува по некој коњ. Да, вистина е, Влатко - Паторот чува кучиња од расата Пит Бул(кои ги користи за борби) и коњите му служат како храна за истите, а крвта негова за да станат поагресивни. Несакам да бидам погрешно сфатен, меѓутоа он коњите ги купува болни, пред умирање, за ефтини пари од роми. Од коњите пробува да добие што повеќе на маса, што е спротивно од тоа што АМ го тврдат- како тоа коњот е огладнуван. И сега доаѓаме до моментот кога он го убива коњот. Лично не сум присуствувал на чинот(за кој се собира повеќе народ од курви во Амстердам), ама имам доста познаници што биле таму кога он убивал коњ. Со чекани, со шипки и што уште не пробувал да убие некој коњ(порано) за на крај да дојде некој и душникот да му го извади- недобро. Се деси што се деси, некој "храбат" го пријави во полиција, случајот медиумски се прошири и се крена фама. Од убиство на коњ, почна да се меша политика. Како тоа он бил со власта и полицијата во Ѓорче не му правела ништо, за на крај да се организира протест од страна на АМ.

ОФФ ТОПИК:

Во Ѓорче Петров годишно има околу 750 кражби од кои околу 60% се направени од страна на жители на село Грчец. Ќе ви дадам пример за случаи што им се имаат случено на мои блиски пријатели. Му ѕвони телефонот на другар, крева слушалка и од таму:
- Ако сакаш повторно да го видиш кучето ќе платиш 500е, ако идеш во полиција, никогаш не го гледаш повеќе.
Излегува во двор, кучето го нема, а ни он нема пари да си го плати. Иде во полициската станица во Ѓорче Петров, го пријавува случајот и само 10 мин. како што искача од таму, добива повик од истата личност:
- Кучето не го гледаш никогаш бидејќи не пријави во полиција.
Полицијата во ЃП е поврзана со село Грчец, а началникот всушност потекнува од истото село.
И ова не е единствен случај, се крадат коли, точаци и што уште не. Ангел П. минатата година го изгуби животот пробувајќи да го фати крадецот што му го украде точакот.

Целта на примеров е да ви докажам всушност колку е корумпирана нашата полициска станица во ЃП.

А вие ми се собирате и ми протестирате за убиство на еден болен коњ бе ЏАБОЛЕБАРИ ЕДНИ НИЗАЕДНИ. Мајката и ја ебаа на државава, пола избегаа пола курот секој ден го јадеме, а вие ми се собирате и за коњ ми протестирате, еј за коњ... Бомба да можев ќе ви фрлев, око немаше да ми трепне !!!!!!! ГЕТ А ЛАЈФ

крај.
Така е, ВМРО си ги штити своите криминалци, но не и своето население во највмровската општина. Примери миљон, и за едното и за другото.
 
M

Moon Child

Гостин
Како бе ги крадат кучињата од дворови и уценуваат луѓе по телефон? :несвест: Некој мојата мачка да ја украде и да не ми ја врати, животот ќе го посветам да го најдам и да му пресудам.
Да ти се посерам во полицијата неспособна и корумпирана. Јас незнам зошто луѓето на кои им е украдено кучето и подоцна се уценувани, не го рашират тоа по ФБ кога веќе немаме асални медиуми, денес секој може својата вистина да ја изнесе. Ако не преку ТВ, фејсбукот неможат да ни го забранат и да ми забранат што да објавам. Јас би го раширила тоа по народот секој да дознае што се случува.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
704
Поени од реакции
1.781
Да не испадне дека буцкам, ама мислам дека Анима Мунди ќе отвори нова серија на протести и хистерија после ова видео. Овчари фатиле волк што сака да им ги јаде овците и козите и го тепаат со боксови. Нормално дека луѓето се криви, како можеле да ги однесат овците на пасење каде што има волци. Требале да застанат и со убаво да се разберат со волкот. :pos:

Јас читав на Анима Мунди, волкот е многу разумно и разбрано животно, посебно кога е гладен. Не требале да го мачат без причина, тој сигурно немал да направи вакво нешто
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.669
Поени од реакции
6.180
Да не испадне дека буцкам, ама мислам дека Анима Мунди ќе отвори нова серија на протести и хистерија после ова видео. Овчари фатиле волк што сака да им ги јаде овците и козите и го тепаат со боксови. Нормално дека луѓето се криви, како можеле да ги однесат овците на пасење каде што има волци. Требале да застанат и со убаво да се разберат со волкот. :pos:

Јас читав на Анима Мунди, волкот е многу разумно и разбрано животно, посебно кога е гладен. Не требале да го мачат без причина, тој сигурно немал да направи вакво нешто
едно е да убиеш животно за исхрана, во самоодбрана или животно кое прави штета (во случајов волкот), сосема друго е да се изживуваш и своите садистички фрустрации да ги лечиш на недостоен противник.

се надевам некој ден и ти и тие од видеото ќе им паднат во раце на некои лихвари, рекетари, садисти од разно разни причини и ќе се најдете во иста ситуација со волкот, ама Анима Мунди нема да дига џева за вас....нели не сте животни, супериорен вид сте
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.804
Поени од реакции
5.494
Ова е гадно ! Ова е преку сите граници иживување.Боксови,пердашење фраерлук со пикање цигари,ма ти ебам копито сељачко од село полно со фрустрации неиживеано.Разбирам да си фатил,ама човечко и хумано да се покаже гест,од тоа тука нема.Ми се гади и ако Мунди покренат иницијатива,со нив сум.

 
На врв Bottom