Актуелни случувања во светот, со осврти од геополитички аспект

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Vanlok, 25 мај 2014.

 1. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  5.068
  Допаѓања:
  6.479
  Pipeline construction in Albania - TAP
  Албанија и официјално протекторат на западот, пропаднаа под притисокот им инсталираат сосоросиден гасовод. :nesumjas:
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Vanlok

  Vanlok deus ex machina

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  9.244
  Допаѓања:
  8.255
  Почнуваат да излегуваат во јавност работи за кои некои од нас одамна зборуваме: саудијската вмешаност во 9/11, што и тоа како имплицира и вмешаност на самата влада на САД (за што исто така е зборувано).
  Во некоја друга прилика подетално за сето ова, засега еве го Обама со своја изјава:
   
  На Ashburton Grove и Шкорпион им се допаѓа ова.

Сподели преку: