Агенции за посредување на визи?

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Lajce, 30 мај 2006.

1. Lajce

Lajce Не за сркање

Член од:
    19 април 2006
    Мислења:
    997
    Допаѓања:
    114
    Dali nekoj slucajno znae nekoja Agencija(bilo Skopje bilo u drug grad) koja posreduva za dobivanje vizi za Republika Irska?

Se prebarav na Internet ali nema takva informacija no sigurno nekoj ke se najde so iskustvo ili negovo ili od bliski i ke pomogne.

Odnapred im blagodaram na site koi sakaat da pomognat

2. Johnny Stulic

Johnny Stulic Гостин

агенции не знам ама има многу фантом фирми па затоа не ти препорачувам да рескираш
    за регуларно да извадиш виза односно за процедурата информирај се на сајтчево кое е официјално од владата на РМ
    www.uslugi.gov.mk

3. Lajce

Lajce Не за сркање

Член од:
    19 април 2006
    Мислења:
    997
    Допаѓања:
    114
    Fal bate ke vidam.

4. oreska

oreska

Член од:
    9 август 2006
    Мислења:
    74
    Допаѓања:
    0
    Jas sum vo irska,ako se uste ne si uspeal da izvadis viza,da ti kazam deka osven turisticka se drugo e mnogu tesko,imase dosta zaebancii so nasi ovde i sega tesko davaat osven na turisti ili na strucni lica.
    Ako ti treba nesto kazi

5. Macedalien

Macedalien Вонземјански Администратор

Член од:
    6 февруари 2005
    Мислења:
    10.103
    Допаѓања:
    244
    Најголемите измамници на дваес првиот век се посредниците за визи. Катаклизма и патетика!!!

6. Manga

Manga

Член од:
    21 април 2006
    Мислења:
    6.883
    Допаѓања:
    2.134
    Tocno !! Pred dve godini go iskusivme ova jas , brat mi , majka mi i tatko mi , vo edna agencija takanarecena Bnzic treashe da pregovarame za viza vo Avstralija , dogovorot beshe pred pocetok na viza 500 evra posle dobivanje na viza ushte 1000 evra , normalno gi zemaa 500-te evra i :toe: ni traga ni glas

7. sp4mk

sp4mk

Член од:
    21 октомври 2010
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
  8. Sasha_R

Sasha_R

Член од:
    29 јануари 2019
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво :) Гледам темава не била многу актуелна, но сепак ќе си ја пробам среќата после десетина години неактивност. Доколку има некој што ќе ми одговори, би сакала да прашам колку се чека да се добие туристичка виза за Р. Ирска? Дали е многу тешко? Јас сакам да се обидам да најдам работа доколку ми дадат туристичка. Магистрант сум на факултет во Италија и би имала каде да престојувам во Ирска, но проблем е влезот. Понуда за работа немам, ова е првиот чекор што го преземам за во Ирска.. да опипам како стојат работите...

Ако има некој наш таму, било од поодамна или од поскоро би ми значело ваше мислење и по можност контакт доколку се решам да се бавам со тоа како да стигнам таму.

Сподели преку: