Агенции за посредување на визи?

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Dali nekoj slucajno znae nekoja Agencija(bilo Skopje bilo u drug grad) koja posreduva za dobivanje vizi za Republika Irska?

Se prebarav na Internet ali nema takva informacija no sigurno nekoj ke se najde so iskustvo ili negovo ili od bliski i ke pomogne.

Odnapred im blagodaram na site koi sakaat da pomognat
 
J

Johnny Stulic

Гостин
агенции не знам ама има многу фантом фирми па затоа не ти препорачувам да рескираш
за регуларно да извадиш виза односно за процедурата информирај се на сајтчево кое е официјално од владата на РМ
www.uslugi.gov.mk
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Fal bate ke vidam.
 
Член од
9 август 2006
Мислења
74
Поени од реакции
0
Jas sum vo irska,ako se uste ne si uspeal da izvadis viza,da ti kazam deka osven turisticka se drugo e mnogu tesko,imase dosta zaebancii so nasi ovde i sega tesko davaat osven na turisti ili na strucni lica.
Ako ti treba nesto kazi
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Најголемите измамници на дваес првиот век се посредниците за визи. Катаклизма и патетика!!!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Macedalien напиша:
Најголемите измамници на дваес првиот век се посредниците за визи. Катаклизма и патетика!!!
Tocno !! Pred dve godini go iskusivme ova jas , brat mi , majka mi i tatko mi , vo edna agencija takanarecena Bnzic treashe da pregovarame za viza vo Avstralija , dogovorot beshe pred pocetok na viza 500 evra posle dobivanje na viza ushte 1000 evra , normalno gi zemaa 500-te evra i :toe: ni traga ni glas
 
Член од
29 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво :) Гледам темава не била многу актуелна, но сепак ќе си ја пробам среќата после десетина години неактивност. Доколку има некој што ќе ми одговори, би сакала да прашам колку се чека да се добие туристичка виза за Р. Ирска? Дали е многу тешко? Јас сакам да се обидам да најдам работа доколку ми дадат туристичка. Магистрант сум на факултет во Италија и би имала каде да престојувам во Ирска, но проблем е влезот. Понуда за работа немам, ова е првиот чекор што го преземам за во Ирска.. да опипам како стојат работите...

Ако има некој наш таму, било од поодамна или од поскоро би ми значело ваше мислење и по можност контакт доколку се решам да се бавам со тоа како да стигнам таму.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво :) Гледам темава не била многу актуелна, но сепак ќе си ја пробам среќата после десетина години неактивност. Доколку има некој што ќе ми одговори, би сакала да прашам колку се чека да се добие туристичка виза за Р. Ирска? Дали е многу тешко? Јас сакам да се обидам да најдам работа доколку ми дадат туристичка. Магистрант сум на факултет во Италија и би имала каде да престојувам во Ирска, но проблем е влезот. Понуда за работа немам, ова е првиот чекор што го преземам за во Ирска.. да опипам како стојат работите...

Ако има некој наш таму, било од поодамна или од поскоро би ми значело ваше мислење и по можност контакт доколку се решам да се бавам со тоа како да стигнам таму.
Почитувана Саша, доколку сте се уште заинтересирана за аплицирање може да ви понудам неколку совети. Секоја апликација е индивидуална, а успешноста зависи од субјективни и објективни фактори. Субјективни - вашите фактори за предуслов на успешност е начинот на кој аплиакцијата ќе се потполни, документите кои ќе се спремаат и приложат со истата. Објективните се однесуваат на гаранциите приложени заедно со апликацијата. Процесот на аплицирање горе-долу ви е ист како они за САД, Канада, Обединето Кралство, Австралија, Нов Зеланд со таа разлика што за Канада, САД (за каде што може да ви одобрат визитор виза со важност од 6 месеци па до 10 години),Обединето Кралство туристичките визи ви се до 180 дена, а за Австралија, Нов Зеланд и Република Ирска се со важност од 90 дена. Пред онлајн аплицирањето потребно е да се обезбедат и сите потребни документи вклучувајќи и доказ за финансиска стабилност и способност да се издржувате материјално за време на вашиот престој таму (сметки од банка 6 месеци наназад). Да, правилата можеби се по категорични, но одобрувањето на виза не е недостижно. Може да се среди. Друг момент, треба да бидете подготвени на ситуацијата дека не е едноставно да најдете работа додека сте таму, а сте на визитор виза. И да добиете, т.е. да најдете работа, ќе мора да се вратите во матичната држава во која сте аплицирале за туристичка виза и да ја преиначите визата. Постојат други начини, на пример дошколување таму, како што можев да видам веќе имате мастер од ЕУ преку кое би се здобиле со право за работна виза додека се усовршувате на полето на интерест.
Постојат други солуции. Доколку имате дополнителни прашање слободно контактирајте ме.
 
Член од
29 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
2
Poradi koj pricini moze da te odbijat za viza Kako na pr. Jas imam nekoj soobrakjajni prekrsoci Eden e za alkohol a drugoto parkiranje I slicno isto taka imam aktiven izvrsitel ve molam za sovet imam termin na 19ti isto taka I raboten dogovor.. Blagodaram za germanska ambasada
 

Kajgana Shop

На врв Bottom