АМС (Агенција за Млади и Спорт)!

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да темава ја отворам за Агенција за Млади и Спорт. Државно агенција т.е. владино тело кое треба да се грижи за младите и за спортот.

Веб страната на агенцијата а www.ams.gov.mk.

Значи што мислите, дали агенцијата за млади и спорт си ја работи својата работа (ако НЕ, зошто не? :) )

Што треба да работи?

И секако може да кажеме збор два за неспособните партиските луѓе кои после секои избори се сместуваат во удобните фотељи на оваа инситутција која би требала да има голема улога во секое оштество.

И најново од неа е листата за одобрени проекти за 2007 година, искрено да ви кажам кога ја видов се пукнав од смеење.
 
Член од
30 март 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
kolku sto mi e poznato AMS pred nekolku godini bese vo sostavot na Ministerstvoto za obrazovanie, kako poseben sektor ili oddelenie. Otkako pred nekolku godini se oddeli od Ministerstvoto kako poseben republicki organ, samo za da se zgolemi brojot na foteljite odnosno privilegirani funkcioneri koi ke go setaat svetot na grbot na narodot, ke pijat i ke se kockaat. Ne mi e poznat nekoj nivni proekt koj e realiziran i ima uspeh. Vreme e ozbilno da se zafatat za rabota, a ne samo da pravat torti so grbot na nivnata partija i da slavat rodendeni. Ako veke postojat neka ja vklucat i makedonskata mladina vo nivnata rabota.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom