Љубов или навика

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
дали љубовта со текот на времето преминува во навика?и што тогаш? ке ја прекратите врската или....?
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Па секоја љубов уствари после многу време идење преминува во навика!!! Тие се многу ретки што идат по многу години а сеуште се сакаат! 1 во 1000 парови
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
Нема везе. И ден денес може да видите стари луѓе кои сеуште се сакаат како што се сакале во младоста. Од навика се иде на форум, се пуши цигара, се гризат нокти и сл. Љубовта може да трае цел живот. Ако осетите дека сте со некого од навика, значи дека љубовта згаснала, и у тој случај прекинете ја со време врската за да избегнете проблеми.

Иначе, друго гледиште е дека љубовта не постои и од тој аспект темава е безпредметна :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Mislam deka ide, i onaka so znam nesvesno,neam objasnenie,ali mislam deka ljubovte moze da bide navika,ne tolku losa
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
mRnO напиша:
Mislam deka ide, i onaka so znam nesvesno,neam objasnenie,ali mislam deka ljubovte moze da bide navika,ne tolku losa
isto i jas 15-na min razmisluvam i nikako da napisam nemozam da objasnam ama ide :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
све што континуирано се повторува станува навика
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
RealGirL напиша:
све што континуирано се повторува станува навика
Значи немаш секс дека сакаш и дека ти е убаво, туку од навика? :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
а зашто пушиш дека ти е убаво или од навика?
ај забегавме малку
 

фио

The Magnificent Seven in One
Член од
19 април 2006
Мислења
58
Поени од реакции
1
RealGirL напиша:
а зашто пушиш дека ти е убаво или од навика?
ај забегавме малку
Пушев од задоволство, но според твојата теза, сум пушел од навика :)

Ти зашо пушиш, убаво ти е, или така треба?
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
ljubof ili navika hah dobro prashanje e ova!!!
imaf edna vrska vakva od ljubof prerasna u najgolema navika nemozav da raskinam!!
bef naviknat sekoj den da ja gledam sekoj den da bideme zaedno ama ete posle 3 godini nekako raskinaf!!
znachi od ljubof da moze da prerasne u navika ama samo ako e monotona vrskata
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
фио напиша:
Нема везе. И ден денес може да видите стари луѓе кои сеуште се сакаат како што се сакале во младоста. Од навика се иде на форум, се пуши цигара, се гризат нокти и сл. Љубовта може да трае цел живот. Ако осетите дека сте со некого од навика, значи дека љубовта згаснала, и у тој случај прекинете ја со време врската за да избегнете проблеми.

Иначе, друго гледиште е дека љубовта не постои и од тој аспект темава е безпредметна :)
Баш така освен тоа последното.:icon_lol: Љубовта секако постои (барем според мене) и ако е каква што треба да е никако не преминува во навика ... неможе да е навика потребата од прегратка од саканиот/ата, потребата да си со него/неа, потребата од бакнеж па и нешто повеќе итн... ако ја нема љубовта овие работи најмалку би ни требале од таа особа за да може да постанат навика, па макар и да сме ги правеле 10 години по ред.

п.с. Фио, велкам!:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
MaCk0 напиша:
znachi od ljubof da moze da prerasne u navika ama samo ako e monotona vrskata
Ако е монотона врската тогаш нема љубов ... ама ај да не општам дека џабе ... ќе разберете со тек на време, мали сте сеуште ...
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
divine напиша:
Ако е монотона врската тогаш нема љубов ... ама ај да не општам дека џабе ... ќе разберете со тек на време, мали сте сеуште ...
paaa :)))) mozda sum mal ednostavno ima 19 god moze ushe ne sum nashol onakva vistinska ljubof a
 

Kajgana Shop

На врв Bottom