Јужни Ветар

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
671
Поени од реакции
951
На РТС ја даваат со кирилица титлови а на Superstar ќе си биде со латиница.

Барам на торенти ја нема серијава освен на тие приватните балкански. Баш сакам да ги стави некој епизодите на ThePirateBay за да jа гледам преку Stremio.
на замунда ја има
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
на замунда ја има
Ама не може да ја гледам преку Stremio на Android tv. Треба да симнам епизода и да ставам на хард диск, usb, или поврзувам лаптоп со телевизор. Не е тоа нешто тешко ама сака да ја гледа и татко ми серијава.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
Моја препорака исто од истата продукција Režim и од истиот автор Милош Аврамовиќ е добра и У Клинчу со главна улога на Војаж.
Сега треба да има втора сезона и мислам гледав едно видео онаа Princess Donatsu битолчанкана кажа дека она ќе има споредна улога некоја во серијата а исто и 2 Бона.

Сега излезе филм Индиго Кристал со улога на Баќа (Миодраг Радоњиќ) од Јужни Ветар. Филмот не е од истата продукција ама е стил нешто со млади.

Индиго Кристал | Cineplexx MK


Не сум го гледал филмов ама би сакал прва прилика ако го пуштат на тв или интернет.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
Да пишам бидејќи @icemaher ми пиша порака да ме праша за серијава. Јужни ветар Убрзање филмот и Јужни ветар На Граници имаат поврзаност. Така да мора да се изглед Убрзање филмот за дел од работите да се разберат во серијата Јужни ветар На Граници.

Не знам зошто не направија Јужни ветар Убрзање да го прикажат како споено епизоди со На граници. Него си беше целосно одвоено.

РТС 1 Убрзање го прикажа како филм а Superstar како мини серија.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
До толку се напред годиништа од нас србиве со серииве, филмовиве и општо како бизнис што дури и Јужни ветар има своја колекција на облека, маски за телефон.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
453
Поени од реакции
600
До толку се напред годиништа од нас србиве со серииве, филмовиве и општо како бизнис што дури и Јужни ветар има своја колекција на облека, маски за телефон.
Ране v2, толку се напред. Не мора да гледаш наслов на филм или серија од нивна продукција. Како низ индиго се поминати сите. Ова со закон треба да се забрани да се гледа
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
Ране v2, толку се напред. Не мора да гледаш наслов на филм или серија од нивна продукција. Како низ индиго се поминати сите. Ова со закон треба да се забрани да се гледа
Зошто да се забрани?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
Затоа што се многу поучни, и затоа што се закочени со криминал левел 90та година со тренерката ставена внатре.
Aко гледаме така повеќето од српска кинематографија.те филови и серии треба да се забрани. А да не збориме холивудските филмови кој се акција, хорор каде што има убиства, тепачки, колење, силување..
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
453
Поени од реакции
600
Aко гледаме така повеќето од српска кинематографија.те филови и серии треба да се забрани. А да не збориме холивудските филмови кој се акција, хорор каде што има убиства, тепачки, колење, силување..
Холивудски филмови имаш да бираш што сакаш да гледаш. Тука заборави на такво нешто.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
Холивудски филмови имаш да бираш што сакаш да гледаш. Тука заборави на такво нешто.
Тоа е, што очекуваш кога 80-тите и 90-тите се живеело во Србија со криминал, со бомбардирање такви и филмови ќе се снимаат.
Порано живееле во време на партизани и затоа се снимало партизански филмови.

И треба да се сфати дека тоа е само филм и дека не треба да се живее таков живот но тоа што не можат некој да сфатат не се криви филмовите и сериите. Во филмовите и сериите само претатавуваат некој дел што е и реалноста. Друго да беа само филмови со позитивна содржина ќе беше досадно да се гледа.
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.853
Поени од реакции
6.996
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.402
каде може да се гледа ?
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
1.800
Поени од реакции
7.101
По течението на река Вардар и околните котлини
 

Kajgana Shop

На врв Bottom