Кајгана форум

Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
„6 килограми минус за 7 дена“
Како?
Stefan-kobe
Stefan-kobe
Со специјална исхрана :D
Stefan-kobe
Stefan-kobe
Како на друг начин?
П.с. Не сум болен, пу пу скраја да е. :D
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Специјална исхрана и тренинг? Детали!
Stefan-kobe
Stefan-kobe
Па добро да, тренирам башка, ама и само со исхраната се слабее. Можеш и исхраната плус лесно трчање, т.е. џогинг, сеедно. Просекот е 4 килограми за 7 дена, ама јас ете 6 скинав. :D
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Не мислиш дека е премногу? Што јадеше?
Stefan-kobe
Stefan-kobe
Кога ќе станам шолја зелен чај, после за доручек стек + краставица, па измеѓу ручек и доручек бадеми, па за ручек стек + патлиџан + краставица, па сурутка + како измеѓу и за вечера стек + пиперки свежи. Доручекот најкасно до 12, вечерата најкасно до 8-9. Јадеш од се по колку можеш додека не се осетиш најаден. Утредента имам риба + мешан зеленчук, третиот ден варени јајца, и така, се менува секој ден.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Вие мажите и вашиот забрзан метаболизам. :/ И јас имам јадено овака, али наместо толку многу стек, сум била само на зеленчуци и пак слаби и бавни резултати. Да погодам, никако сирење и многу малку овошје?
Stefan-kobe
Stefan-kobe
Овошје никако, инаку немаш сирење ама имаш урда два пати во 7те дена. Целта е да не се внесуваат јагленихидрати и шеќери во организмот за да можеш да се ставиш на дефицит, односно да ослабеш. Не е воопшто скапа диетата, кошта околу 1000-1200 денари, во зависност од тоа што веќе имаш дома во фрижидер. Ако сакаш ќе ти ја пратам.
На врв Bottom