Shahbaz
Поени од реакции
1.057

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Shahbaz

    Последна активност:
    Прегледува тема Анархија, пред 16 минути

    Гит!
    Shahbaz
    Shahbaz
    какво прегледување , какви бакрачи. те следам тебе да не имаш постирано сликички.
    Вчера еден голуб од тука летна и таму у река се утепа, самоубиство напраил. Изгледа од болки нешто у глава му се вртеше и отидна со реката. Не са проверени, тие што са ги осеќаме дека се болни ги фрљамо. Шверц праел со голуби. Халил Абдил Кадир и Таир Зендељи. :))))))
    Shahbaz
    Shahbaz
    sega pet golubi go frlifme, so se drugarot.
    kjara
    kjara
    ne ne, eve deneska 4 frljivmo sosve prijatelot. Treba kontrola da se prajt. U sekoj kjumez da idat i da se vidi shto e rabotata, a ne samo mie gi ljetamo sport i dobro e. Vidite kako go proshirile bolestot. Toa e zhivot, sem shto nemozhe da go spasi ni nikoj. :)))))))))
    Shahbaz
    Shahbaz
    Шахбаз бил стварен лик, некој босанец во локалното комунистичко веќе што им се заканувал на надреалистите, а ја цело време мислев дека од овде го нашле името:
    http://www.allmusic.com/album/shahbaaz-mw0000675198/releases
    Windfucker
    Windfucker
    Не знаев за надреалниот Шахбаз, додека си го почитувам Нусрет.
    Дома се за избориве да пијаме по едно кафе, или пак ќе гласаш преку амбасадата?
    W
    Како би изгледал торбешки сингуларитет ? Имаш некоја претстава... ?
    W
    Шабаз, си размислил ли некогаш колку би било јако да има Монти Пајтон во торбешка верзија ?
    Shahbaz
    Shahbaz
    Ја би сакал Сер Дејвид Атенбро да дојде да ги посматра во нивниот природен хабитат. Многу ме интересира како развиле толкава речитост.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom