Кајгана форум

Erich Zann
Erich Zann
Funkadelic is an American band that was at its most prominent during the 1970s. The band and its sister act Parliament, both led by George Clinton, began the funk music culture of that decade.[1]
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
Radiohead шо свират?
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
:D хахах
Erich Zann
Erich Zann
гејска музика се тие синка, не се за тебе :D Плус треба да сеи дрогаш за да ти легна.
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
Не во та смисла, не ми шантрај.
Значи сакав да те корегирам за грешката шо ја напрај со то шо Фанкаделик ги декласираш ко Фанк (во целост) шо аСпоЉутно ни е точно. :D
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
Тие се фанк ок али се и соул и психоделик и рок помало, исто како и Редиохеад шо се алетрнатива, рок, инди, електроник и нешто слично шо ти знам. :D
Е сеа стана збор за 2 конкретни песни (прогресив и соул), и двата жанрови имаат тесна поврзаност со блузот, така да меланхолиата си е тука, нели? :P
Erich Zann
Erich Zann
Се дупам море, шо влегуваш ти озбилно со озбилни аргументи да тебам :D Тие се фа(н)к со прогресив елементи и психоделија и се супер бенд. Чуј сега ова http://www.youtube.com/watch?v=xXxW8Xmuinc
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
Психоделик сори, не прогресив. :D ахахх
_BerzerkeR_
_BerzerkeR_
Хахаха ако земам брат да тролам верувај подосаден че ти бидам XD нема да се разбериме и че нема како да го отепаме времево.
Erich Zann
Erich Zann
Да учевме во средно заедно че те изваев на прав пат со музикава живми се :( сега е касно. Ко она демек дека дете се воспитува до 8 години, онака основата, после е само моделирање :D
На врв Bottom