Кајгана форум

ManUtdChampions
ManUtdChampions
Неам потпис бе... :D Клоп, од респект.. Се восхитувам на него и Дортмунд, омилен тренер ми е од актуелниве. :P
Peja989
Peja989
Јас реков Мојс ти е омилен тренер :P
:D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
sigurno :D
Peja989
Peja989
На тоа рушење рекорди, не може да не ти биде :)
ManUtdChampions
ManUtdChampions
hahaha...more ovie nashite eve kje mu daat ushte edna sezona i mnogu pari.. siguren sum deka kje go ojacha timot, pa ne mi se veruva ushte eden kiks dogodina od negova strana... kje go gledame ushte 3 sezoni najmalce.. dogodna kje ni napraat finta, demek LSH plasman ni e celta...i kje uspee vo toa... narednata isto.. i posle toa ako pak ne e vo borba za titula kje go izbacat.. xD
Peja989
Peja989
Интересно е што си свесен уште сега дека ќе ве тераат да се задоволувате со помали цели :D Не сакам да глумам генерал после војна и да викам „можеше подобар тренер“, „не требаше 6 години“ и слично, зошто реално лесно е сега да се збори!
Peja989
Peja989
За уште 3 сезони не знам али убеден сум дека и наредната ќе биде во Јунајтед а за пари, ќе потроши огромни пари на лето. Може да го стигне притисокот ако и со новите играчи не покаже нешто посебно.
ManUtdChampions
ManUtdChampions
a sho prajme ako iznenadi kako vashiot? :D iskreno kolku i da pishuvav protiv nego, epten mi e maka koga kje go pokazhat kako dreme posle utakmica. Pa i kosata mi stoi kako da mu e pobelena.. Za podobri reshenija imashe podobri reshenija sekako...ama znaeme shto mu beshe fintata na stariot...
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Moyes trener na United - vrv na negovata kariera, druga ekipa teshko da go saka, a i da go saka nema da mu se odi teshko...pa demek kje sedi i toj cel zhivot.. INache za Mourinho siguren sum da mu zvoneshe samo ovoj odma kje dojdeshe
ManUtdChampions
ManUtdChampions
ama ajde, da vidime dogodina dali kje se opameti.. 100% sum siguren deka kje mu ovozmozhat tim.. samo za toa so celite kje mi e maka iskreno... oti eve prva sezona posle 2006ta ne sme vo borba za titula i mene mi fali zharot so koj gledav fudbal.. glupo e vaka za m'cki koga igrame xD
Peja989
Peja989
Да видиш како ни е нас, цело време онака играме во ПЛ со надеж за следната :) За Мурињо не знам ама реално, нема кој не би посакал да биде тренер на Јунајтед, поготово не после предизвикот да го наследи Ферги. Нема муабет...
Мојс, греота е...баш ќе побарам слика од назначување до сега, сигурно му побелела :)
ManUtdChampions
ManUtdChampions
море бела му била и во евертон.. :D а мурињо не знам зошто не заебавате стварно, мурињо му го лижеше газето на фергусон ненормално, па му се обраќа со бос, самиот мурињо имаше изјава оти ферги му се јавил да му каже оти мојс е назначен, па и кога не тепаа со реал мурињо изјави "д бест тим лост" xD
Peja989
Peja989
Ејјј види го, не сум пишал со потсмев за тоа, никогаш :) Барем колку што ми текнува :Д Нат мај стајл...
Не може да се примети, дека од раѓање е бел у главата. Ептен некој треба со брчки да го анализира :))) хахаха
На врв Bottom