lion888
Поени од реакции
535

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Zdravo, zainteresirani sme za Nov zeland , Mojot soprug e fotograf nasata zarabotka koja e dosta solidna se bazira na prodazba na internet, raboata ja ima i moze da prilozi zarabotakata preku internet. Visoko obrazovna diploma nemame , jas imam iskustvo so sopstvena firma za dizajn so cveke od 7 god.Imame dve deca 6 i 8 god. Kakvi ni se sansite za tamu i na koj nacin bi mozele da aplicirame.
    zdravo druze,ili Gospodine kako miluvate poveke,zainteresiran sum za zaminuvanje vo New Zealand so devojka mi,ama bidejki tuka nema kancelarija za tamu,samo za Australia,ke vi bide li tesko da mi pisete barem nesto kolku tolku,kako mozam da zapocnam,sto se ni e potrebno i sl. zmircovski@yahoo.com vi blagodaram odnapred pozdrav
    zdravo gospodine. Mnogu sum zainteresiran za iselenicka viza za Nov Zeland. Sum zenet ..Te zamoluvam ako moze da iskomunicirame i ako moze podetalno da mi objasnete procedura , okolnosti i uslovi tamu na ilija87@hotmail.com
    Pozdrav
    Г-не lion888,ми треба помош околу лавиринтот на иселеничка виза, имам диплома 5ти степен мајстор специјалист за мерни инструменти , 18 години искуство, само пола во книшка, не сум регистриран за Нов Зеланд со нашава диплома за да побарам спонзор. Ако имате идеја и време за да ми помогнете да започнам да барам виза, Ве молам да ме контактирате на despot_v@yahoo.com.
    D
    dorcho
    некој кажува за опции кои не само можни, дека функционирале, ме интерсира Вашето мислење. Многу имате напишано , што не ми е јасно со што моето прашање не е битно . Уште еднаш Ве молам да ми напишете. Две-три реченици, од некој што поминал , повеќе вредат од безброј “ако ова- ама можеби и она“ линкови што се направени да вртат во круг.
    Г-не Лион дали може да добијам емаил од вас на мојот емаил roger_kav@hotmail.com би сакал да ве замолам за една мала но голема услуга.
    пишав пред некој ден за емиграција во Австалија па ме интересира дали со плата на мед сестра која има стаж овде во мк 8 год ке имам добар зивот наравно и јас да раб нешто
    Здраво Lion888, ме интересира дали дипломата од Електро факултет се оверува на ниво 7 и за "residence" таму ? Од другарка која заврши тука Филолошки разбрав дека ѝ ја признале дипломата по англиски на ниво 7 ама за работна виза, кога дошло време да побара "residence" ѝ рекле дека мора да дополага некои испити со настава од 1 год. ? Однапред фала!
    Drugar kako da ostvarime kontakt ..?sakam so devojkami da apliciram za Nov zeland..ako moze mala pomosh od tebe ...mojot mail safra555@hotmail.com..Fala
    druze imam 31 god imam 7 god iskustvo so co2 i elktro zavaruvanje poznavas nekoja asocijacija an firmi od metalna industriaj ili ako si vo taa bransa mozi da me prepodacas nekade ili na koj bilo nacin da mi pomognis
    fala pozzz
    Заинтересирана сум за посредување за австралија. iv43@live.com
    Z
    Zarko Korak
    дали сеуште си заинтересирана за посредување за Австралија. Контактирај ме на е-маил zarkohristoski@yahoo.com
    ZDRAVO
    Sum zainteresiran nekoj da mi posreduva za iselenicka viza za mene i moeto semejsto za Avstralija ili Nov Zeland.
    Kade mozam da dobija verodostojni i provereni informacii za da ja pocnam procedurata i dali ima nekoj praven zastapnik za da ja brka celata rabota mislam na kontakt tele; ili email
    Pozdrav
    Dejan_Cane
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom