Кајгана форум

nicole_l
nicole_l
Windfucker
Windfucker
Не знам дали го имаш гледано документарецот со Џонатан Феникс? Не е лош, ама никогаш нема да му простам што не го регрутираа Џеф Бриџис за главна улога. Едноставно Џеф ја има истата енергија и харизма како Џони, кога го гледав во Crazy Heart ми паѓаше веднаш Џони на памет. http://www.youtube.com/watch?v=grP22coLFhw
Windfucker
Windfucker
Windfucker
Windfucker
nicole_l
nicole_l
Не ми е гледан филмот.
А зошто мислиш дека Бриџис би бил добар за главната улога, поради Мистер Флинстон (Џон Гудман) што е и во овој филм и во The Big Lebowski или затоа што си фан на Dude Lebowski? :)

Како и да е, убава тематика е ова за филм. Најубавата country американска (селска) музика за која и немам толку големи познавања. Да не речам оскудни познавања. :)
Windfucker
Windfucker
Не мислав на овој најнов филм на Коенови, мислев дека посоодветен би бил во Walk the Line наместо Феникс. Инаку да за Лебовски... The Dude Abides. :)
nicole_l
nicole_l
Сега видов дека не сум го прочитала добро првиот коментар. Затоа каша-попара ми е напишаното.
Се извинувам :)

Кај музичар секогаш текстовите ги приметувам прво. (покрај харизмата, секако) Затоа ме заинтригира за Townes Van Zandt. :)
На врв Bottom