Кајгана форум

Sledge Hammer
Sledge Hammer
2 Група, ајде ако најдеш прашања пиши ми, исто и јас ако најдам ќе ти пишам и ќе ти ги пратам.
The_Red1
The_Red1
Нема проблем :) Јас ги имам тие од Зоки ама не се паѓаа ич :(
Sledge Hammer
Sledge Hammer
Во Мај кога беше испитот зарем баш до толку не се паднаа прашањата од Зоки и Либро ? Јас тогаш не полагав, сега првпат полагам по овој предмет. Што отприлика тебе ти се паднаа во Мај прашања ? Имаше ли на пример повеќе понудени одговори слични едни со други и разлика е само во еден збор и да се заокружи точниот одговор, вакво нешто имаше ли ти на испитот ?
The_Red1
The_Red1
imase mnogu trosmisleni odgovori.... bas za toa kako sto vikas, po eden zbor razlicen :) najmnogu imase za otstapuvanja...okolu 20-30 mi se padnaa :)
Sledge Hammer
Sledge Hammer
А од практикумот по граѓанско за испит дали епотребно да се учи и ако треба што треба од практикумот за испит ?
The_Red1
The_Red1
jas sum vo faza na citanje kaj nego :) do pola sum stignat...ima nekoi raboti interesni i lesno se pamtat ama nekoi se upm :mad:
Sledge Hammer
Sledge Hammer
И сега цел ли практикум треба да се учи за испит ? И колку прашања од оние 70 на испитот имаше ти од практикумот ?
Извини што премногу можеби прашувам, фала за одговорите.
The_Red1
The_Red1
Ne znam tocno kolku imase......ama koga ke vidis deka pogolem del se povtoruvaat vo praktikumot, mozes i da ne go ucis :) Inace cel treba :D
Sledge Hammer
Sledge Hammer
Фала многу
На врв Bottom