Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
Долго време работат на истребување на словенските народи, го гледаме тоа задњи 100 години, а да биде ситуацијата потрагична, во последниве 30 и кусур години, тактиката им е словените сами меѓу себе да се требат и гледаме дека им успева, за жал.
Не е само последните 30 години, и претходно е исто, втора светска војна на пример, Хрватите, Украинците, Словаците, против останатите словени. Генерално само втора светска војна 35 милиони словени се истребени. Гулазите, прва светска војна, револуцијата, граѓанската војна, преку 100-120 милиони словени се истребени последните стотина години. И тоа претежно со западни интервенции.
Автоматски споено мислење:

@Bafra mene mi lici kako da mi te dupci ovoj zakasnetiot saren abortus :свиркам:
Не е шарен абортус, само случајно се има најдено во тоа друштво.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Прво, вау еве ти петка по српско-македонски, ајде сега мрш на клупа и не го поти многу.....Друго, преку тасета тебе што ти е симптоматично, ама само 2 грама мозок се потребни за да установиш кое зло беше брат Слобо, и колку само ќе беше Србија понапред ако не беше тој..Ако вие бачињата сте учени да ве води некој како едноокиот слепците, не сме сите такви. Треба да си елементарно неписмен и бескрајно глуп за да ти биде Слободан пример за нешто позитивно. Како треЌо, колку треба да си неедуциран и прост за да генерализираш, тоа е чудно нешто. Колку треба да си тафтабита, за да знаеш дека кога Земјата А ја напаѓа Земјата Б, Земјата А е агресор, точка. Дали земјата А е Русија, САД, Србија, Зимбабве а Земјата Б Украина,Либија Сирија итн. небитно. Колку треба да имаш амебовиден мозок, да секој што размислува различно од тебе да го обвинуваш за двојни стандарди, па и уште да му лепиш ЛГБ мгб...Јас по психологија имам учено дека оние најмногу што се гласни и што имаат најголем отпор кон луѓето што се со хомосексуална ориентација, се прикриени педери, така да да си размислиш убаво, да не те видиме по фустанче утре.
Мали без нервозе… тоа што се деси во краина и космет ке се десеше и на истокот од украина, односно протерување и убивање на руско население да не интервенираше русија, а модус операнди е ист само треба глуп да си да не ти е јасно како се одвиваат работите, друго погледни кој беше спонзор на олуја и прогромот од 2004 на космет и погледни кој е спонзор денеска на азов и десен сектор ако се исти и да имаш два грама мозок треба да ти светне сијаличката, и таму и таму потикнуван и финансиран нацизам со цел остварување на свои интереси, денеска во краина и космет имаш многу малку срби не ради милошевиќ, туку ради потикнувањето на усташтво и финансирање и подршка на учк, слично е и во украина на истокот, само таму се финансира и подржву азов и десни сектор… за да го согледаш тоа прво треба малку да читаш што гледам тоа ти е слаба страна чим голташ се што ке ти исере снн, како и господ да те дарил со просечна интелигенција што за жал во твојот случај не е… а тоа што имаш етикета на прозападен лгбт бот, па само види во кое друштво си тука, не сум ти јас крив за тоа.
Автоматски споено мислење:

Abe si kazujs na pamet. Kako toa koga na Germanska javna televizija imase dokumentacija za lagata za masakr? Togas isto ne lazea? Abe site sme izlazani samo ti ne. Blaze si ti.
Нема ти помоќ на тебњ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.783
Поени од реакции
21.188
Не е шарен абортус, само случајно се има најдено во тоа друштво.
Jamajka druze, nemas zaprimeteno deka imas beskonecna sposobnost za prostuvanje i davanje vtora sansa.
Ajde prebroj kolku pati toa ti se udrilo od glava.
Likot e saren kurton so tapija, bil svesen za toa ili ne.
Ne nasednuvaj na reklamite :toe: .
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.596
Поени од реакции
26.105
Jamajka druze, nemas zaprimeteno deka imas beskonecna sposobnost za prostuvanje i davanje vtora sansa.
Ajde prebroj kolku pati toa ti se udrilo od glava.
Likot e saren kurton so tapija, bil svesen za toa ili ne.
Ne nasednuvaj na reklamite :toe: .
Мора баланс Владе, ако се сите ко тебе, покољ ќе стане :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.884
Поени од реакции
7.264
@Bafra mene mi lici kako da mi te dupci ovoj zakasnetiot saren abortus :свиркам:
Сигурно го знаеш вицот за мачорите кога отишле со младото невино мачорче да клецаат, па кога им рекло идете вие, јас уште малку ќе подупам. Така и овој, ем не знае, ем сака да мудрува, а кутриот не знае кај тера, па со газето се подместува.

Тоа што не знае некои работи, како до каде биле границите на Русија, ни договорите кои ги потпишала Украина, ништо лошо и страшно, ни ја не сум посветувал внимание, па на почетокот си прочитав. Но, ем му објаснуваме, ем тој пак дрн дрн јариња и сите други се глупи, само тој бил правичен. Кога некој ќе прекрши договор се знае што следи.

пошто сум убеден во моето хетеро, не треба да се докажувам како тебе кој е прикриен, и нонстоп плука по хомосите, а во тебе длабоко спие хомос двоцефка.
Супер што си убеден во твојата сексуална ориентација, но педер во душа е различно, полоши и погадни сте.
Сега иди малку проучи ја историјата на Украина, после провери дали договорите од Минск и од Будимпешта ги има прекршено, па врати се и подетално објасни ни како Косово и Украина се различни.

Мора баланс Владе, ако се сите ко тебе, покољ ќе стане :)
Баш поради ова политички коректен, на луѓе кога прават глупости, да не смееш да им кажеш дека се глупи, само надоле идеме. Така и овој, тресе зелени, а мисли дека е паметен, без некаков доказ.

Наместо да повикуваат на мир, да се стиши цела ситуација, они партали ќе ги правеле Русите, парите ќе им ги земале, ќе ја изолирале, а после ќе лелекаат ко пизди.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
@Bafra mene mi lici kako da mi te dupci ovoj zakasnetiot saren abortus :свиркам:
Jamajka druze, nemas zaprimeteno deka imas beskonecna sposobnost za prostuvanje i davanje vtora sansa.
Ajde prebroj kolku pati toa ti se udrilo od glava.
Likot e saren kurton so tapija, bil svesen za toa ili ne.
Ne nasednuvaj na reklamite :toe: .
Владе голо ма*е, оди пиши си на драга кајгана и на љубовни проблеми, очигледно ти фали љубов оти никој те нејќи, па си ги лечиш депресиите на форумов, и тоа ничим изазиван. Извини другар не сум психијатар не можам да ти помогнам, ако не можиш да најдиш љубов, кажи ќе ти побараме некоја баба од Елбасан за сто евра, барем ќе има кој да ти свари кафе кога ќе си одиш дома.

@jamajka не е баче, за разлика од нив е господин човек и знај да напрај разлика. Можи да се има спротивставен став за нешто,но не како вас.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
За тие што свршуваат на плафон цената за руската нафта, само полошо ќе биде за сите. И истотака поради фактот дека Русија нема ни капка да даде на тие што ја воведуваат оваа смешна плафон цена, нема да има муда ова да се имплементира.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Супер што си убеден во твојата сексуална ориентација, но педер во душа е различно, полоши и погадни сте.
Сега иди малку проучи ја историјата на Украина, после провери дали договорите од Минск и од Будимпешта ги има прекршено, па врати се и подетално објасни
Мој најголем фану, не се резили повеќе, со тие фори педер во душа итн. Те молам не биди тастер и не употребувај некои финти што си ги слушнал некаде, очигледно не знаеш што каде да употребиш и се бламирсш овде бре, луѓе да те читаат. Намали си ја омразата малку.

А за објаснувањето жалам, не сум ти должен да те образовам, а и без пари не може. Еве како мој најголем фан, ќе добиеш 20% попуст, и на крајот може и автограм без пари да ти дадам.
Баш поради ова политички коректен, на луѓе кога прават глупости, да не смееш да им кажеш дека се глупи, само надоле идеме. Така и овој, тресе зелени, а мисли дека е паметен, без некаков доказ.

Наместо да повикуваат на мир, да се стиши цела ситуација, они партали ќе ги правеле Русите, парите ќе им ги земале, ќе ја изолирале, а после ќе лелекаат ко пизди.
За мир, фану, беше многу лесно. Ако не нападнеше Русија ќе имаше мир. Ама ајде, тој пропуст ќе го препишеме на твојата ниска интелегенција како заќоравен бачефил.
Автоматски споено мислење:

За тие што свршуваат на плафон цената за руската нафта, само полошо ќе биде за сите. И истотака поради фактот дека Русија нема ни капка да даде на тие што ја воведуваат оваа смешна плафон цена, нема да има муда ова да се имплементира.
Драг Даре, ај препрочитај се сам. Употребуваш тежок оксиморон. Ако е намерно, постов ти е за во забава и смеа подфорумот. Ама ако си озбилен, жалам Суровкине, оди бајач побарај си...
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
Русите спремаат скривници?!
Дрвени клупи во подземни паркинзи во Москва.
Хмммммммммм...


Плус местат сирени на улица.

 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.994
мутна е работава нешто, се игра некоја игра.
Се игра крастајци, Русите со нивните советски тактики за плашење на населението :pos:

Во меѓувреме Укранците се обучуваат и на Хака, од страна на Новозеландските инструктори :D


 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Се игра крастајци, Русите со нивните советски тактики за плашење на населението :pos:

Во меѓувреме Укранците се обучуваат и на Хака, од страна на Новозеландските инструктори :D


делуваат опасно. Но ова не е пеливанство. Овде вештина со оружје се бара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom