Формула 1 - сезона 2021

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2021 ?


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Верстапен највише ќари, штета порано што не заврна поинтересно ке беше


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.557
Najgolem kjar max a i vozac na den e sigurno, alal vera, luis po ne znam koj pokaza zasto e eden od najgolemite u istorijata, kolku i mene da ne mi e po kejf. Doktor.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
одличен дуел испадна
За малце јебига :)

Него Норис свака част за мудата али се гледа и неискуството тука. За 2 круга хаос се деси со дождот, требаше да го слуша тимот. Ред бул се позадоволни од Мерцедес на тркава сигурно и треба да се, изгубија минимум од тоа што можеа да изгубат.

Хамилтон што е тука е, нов момент за историја трицифрен број победи, неверојатно. Од овој грид само Макс делува дека може да му загрози некој од рекордиве. 100 факин победи :cuc:
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Najgolem kjar max a i vozac na den e sigurno, alal vera, luis po ne znam koj pokaza zasto e eden od najgolemite u istorijata, kolku i mene da ne mi e po kejf. Doktor.
што докажал? Не можеше Рикардо пола трка да го стигне, на старт изгуби 3 позиции, мекларен буквално му ја поклонија победава
 
Член од
1 март 2021
Мислења
44
Поени од реакции
96
Одлична трка, ова е Формула 1! Интересен крај каде стварно не се знаеше кој ќе победи разочарувачки за Норис но сам е крив бидејќи сакаше да се коцка со стратегијата одкако тимот му укажа, ќе научи после ваков пораз пак изненаден сум со неговиот перформанс.

Макс денеска беше возач на денот биле или не биле циганските стратегии на Мерцедес не беше ни толку спомнуван но од 20 на 2 место беше повеќе од доволно. 2 бода позади циго кој имаше предност.

Мислам дека оваа сезона ќе биде за памтење и уште еднаш доказ дека кога ѓи оставаме правилата тимовите се зближуваат после неколку сезони. Мекларен е голем конкурент исто и Ред Бул подобар од други сезони. Не сум многу оптимистичен за следна година но останува да видиме.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
И Верстапен заглави позади истиот тој Рикиардо, па го помина благодарение на боксот, и него ли не го бива?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Kakva trka, kakva sezona ustvari. Eden los trkacki vikend nemame videno dosega da ne urocam pu pu. Duri I Spa so se otkaza ke se pamti.

Cestitki za Lewis zasluzena 100ka. Mercedes gi izdriblaa McLaren za site pari denes. Prvo so fake pit stopot koga go pratija Ricciardo vo box iako mozese use da vozi i posle so navremeno stavanje intermediates za GG.

Treba da vidam snimki ama mislam deka Ricciardo imase spor pit stop radi novite retardirani pravila na FIA. Izgleda nekoj od mehanicarite nemase stisnato na kopceto da signalizira deka e gotov i Daniel ostana vo mesto poso mu svetese crveno.

Bottas GOAT, mu se izmoca u faca na Toto sto namerno go stavija posleden da go kochi Max. Ne ni proba da se brani, go pusti Max da projde laganica hahaha

Max malku sreka ali jaka trka izvoze dur ne gi unisti gumite plus nekoj problem imase izgleda. Vo sekoj slucaj jak damage control napravi, samo 2 poeni razlika so Lewis, mozes komotno 15 da e.

Kimi trkiste izvoze isto:love:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.557
Ок, не заглави во пит Рикардно, Норис си стави зелени гуми, и овој ги претица со појак болид, свака част.
Ok, ke go ignorirame celosno faktot deka 12 sek mu stopi na noris glatko iako imase i bolidi pred nego, ke go ignorirame i faktot deka pred da pocne da vrne vleze vo DRS zona so Lando i bese realno pobrz na patekata. Druga rabota, zasto si ubeden deka rikardo ke bese pred luis da ne bese toj propust kaj meklaren, sakas da kazes deka si 100% ubeden deka rikardo ke bese tuka pred hamilton? Vozac koj po vlaganjeto na rikardo u boks smesta naprai najbrz krug pa posle mislam Maks go zema toj primat. Ja ne se slagam so tebe, vsusnost i luis ciljase na istoto preku radio, taka da pomine, i sansite za toa bea golemi.

Ali ok, do poklonite samo bilo, bez niv luis ke bese tret. Bozikj so drugi zborovi dojde porano za crniot. A deka uz put imase sreka, imase, ne tolku ko Maks, ali imase, sostaven del i od ovoj sport e toa.
Автоматски споено мислење:

И Верстапен заглави позади истиот тој Рикиардо, па го помина благодарение на боксот, и него ли не го бива?
Ne, on duri bese pominat i od alonso, pa pozadi nego zaglavi, alonso koj vozi polos bolid od meklarenite.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ok, ke go ignorirame celosno faktot deka 12 sek mu stopi na noris glatko iako imase i bolidi pred nego, ke go ignorirame i faktot deka pred da pocne da vrne vleze vo DRS zona so Lando i bese realno pobrz na patekata. Druga rabota, zasto si ubeden deka rikardo ke bese pred luis da ne bese toj propust kaj meklaren, sakas da kazes deka si 100% ubeden deka rikardo ke bese tuka pred hamilton? Vozac koj po vlaganjeto na rikardo u boks smesta naprai najbrz krug pa posle mislam Maks go zema toj primat. Ja ne se slagam so tebe, vsusnost i luis ciljase na istoto preku radio, taka da pomine, i sansite za toa bea golemi.

Ali ok, do poklonite samo bilo, bez niv luis ke bese tret. Bozikj so drugi zborovi dojde porano za crniot. A deka uz put imase sreka, imase, ne tolku ko Maks, ali imase, sostaven del i od ovoj sport e toa.
Автоматски споено мислење:


Ne, on duri bese pominat i od alonso, pa pozadi nego zaglavi, alonso koj vozi polos bolid od meklarenite.
ок ке го игнорираме фактот што мекларен e поспор, и на квалификации мерцедес беше 0.5 - 1 секунда побрз од кларен.
како што испадна пред норис во монца.
Автоматски споено мислење:

И Верстапен заглави позади истиот тој Рикиардо, па го помина благодарение на боксот, и него ли не го бива?
Верстапен помина доста болиди со истрошени хард гуми дојде, а Рикардо со свежи.

Тука збориме за старт сите со свежи гуми.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.557
Добро бе друже, цело е кога има све, не парцијално сеа да гледаме на работите, факт е дека Луис после првата промена на гуми леташе на патеката и беше ваљда и најбрз, бар у поглед на Норис беше и те како побрз, сеа 6-7 круга до крај залепен позади него, у DRS зона, не знаеме како би се одвивале работите ама па со сигурност да кажеме дека не би го поминал Ландо до крај не би можеле, исто е и обратно, но сепак, да не се понашаме дека Ландо 100% тепаше да не бил дождов.

Исто затоа и те прашав, ете бил позади Рикардо, ете го заебааа Рикардо у бокс, ама и да не го заебаа, дали со сигурност излагаше пред Луис кој пак беше сепак залепен позади Рикардо пред тој влез на австралијанецов, исто, тешко, зашто Луис после тој негов влез сместа направи најбрз круг и тераше одлично на патеката, всушност у радио комуникацијата со својот тим така на крај испланира да го помине.

Разбирам дека е тренди да се фрла кал врз луиз тука и да се ставаат мемиња, и ја уствари навивав денес за Ландо а у биткава за титула сум за Макс, ама дека Луис на крај све кога ќе се земе извозе шампионски, си извозе, и заслужено победи. A и Макс покажа карактер на победник и шампион, али ете парцијално ако глеаме и он заглави со нови гуми позади поспори болиди, башка што и глатко беше поминат од Алонсо. Да не заборавиме дека Макс во еден момент дојде на 2 секунди од Луис пред првата замена на гуми, па после истата Луис избега 30 секунди или колку и да беа, али направи огромна разлика секако.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Верстапен помина доста болиди со истрошени хард гуми дојде, а Рикардо со свежи.

Тука збориме за старт сите со свежи гуми.
Друже, Верстапен со свежи гуми заглави зад Рикиардо кој имаше 4-5 круга возени

Race.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom