Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
EVE USTE EDNAS JA KAZAV JASNO DEKA KORENOT NA OVIE SLUCUVANJA LEZI VO 1991 KOGA SE GLASASE USTAVOT. KONFLIKTOT PA I MNOGU DRUGI PIZDARII SE SAMO POSLEDICI. ZNAM TOCNO STO SE SLUCUVASE OD 1991 PA NAVAKA. DAJ DA SE ZANIMAVAME SO PRICINITE KOI DOVEDOA DO OVA A NE POSLEDICITE
Не се обидувај да чепкаш нешто што се случуваше во 2001-ва. Многу добро се сеќаваме и знаеме што и како се одвиваа работите.....Немој......99% на форумов сме Македонци, не чепкај болна тема кај што не треба.
Тоа можеш да си го дебатираш со твоите на пример кога пиете чај.....тука немој.
Овие тешки слики никој не може и нема да ги заборави....ниту еден Македонец.
Прегледај го приврзокот 267629
EVE USTE EDNAS JA KAZAV JASNO DEKA KORENOT NA OVIE SLUCUVANJA LEZI VO 1991 KOGA SE GLASASE USTAVOT. KONFLIKTOT PA I MNOGU DRUGI PIZDARII SE SAMO POSLEDICI. ZNAM TOCNO STO SE SLUCUVASE OD 1991 PA NAVAKA. DAJ DA SE ZANIMAVAME SO PRICINITE KOI DOVEDOA DO OVA A NE POSLEDICITE
Автоматски споено мислење:

Не се обидувај да чепкаш нешто што се случуваше во 2001-ва. Многу добро се сеќаваме и знаеме што и како се одвиваа работите.....Немој......99% на форумов сме Македонци, не чепкај болна тема кај што не треба.
Тоа можеш да си го дебатираш со твоите на пример кога пиете чај.....тука немој.
Овие тешки слики никој не може и нема да ги заборави....ниту еден Македонец.
Прегледај го приврзокот 267629
EVE USTE EDNAS JA KAZAV JASNO DEKA KORENOT NA OVIE SLUCUVANJA LEZI VO 1991 KOGA SE GLASASE USTAVOT. KONFLIKTOT PA I MNOGU DRUGI PIZDARII SE SAMO POSLEDICI. ZNAM TOCNO STO SE SLUCUVASE OD 1991 PA NAVAKA. DAJ DA SE ZANIMAVAME SO PRICINITE KOI DOVEDOA DO OVA A NE POSLEDICITE
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Не разбирам латиница, дај на кирилица, се чувствувам угнетен
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.741
Daj pred nekoj da go banira, snimete go kako gif so skrin recorder, neam na samsingov
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
@Anon Da te iznerviram malku so tehnickiov analfabetik
A da mi go podrzis ti malku ovoj maliot tehnicki?
Автоматски споено мислење:

Daj pred nekoj da go banira, snimete go kako gif so skrin recorder, neam na samsingov
You wanna ban me go ahead do it cause that's all you can do darling, you're frustrated for no fucking reason I was not talking to you what the heck is wrong with you?
 

TheGhegClan

Slobodna Vojvodina
Член од
8 септември 2020
Мислења
505
Поени од реакции
152
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сум ја имал таа среќа да растам во Кичево, град каде албанци имаше на претек и тоа во 2001. Сега живеам во град во кој скоро и да нема албанец, студирав исто во град кој е скоро чисто македонски...од се ова гледам проблемот е во самите македонци. 99% од сите проблеми што сум ги имал поради други биле поради МАКЕДОНЦИ. 99% од неправди ми биле направени од македонци, итн.

Просечниот македонец е многу искомплексирано суштество што не гледа подалеку од својот двор, не сака да научи нешто ново, секогаш се става себе си на прво место пред другите, сака да има пари а не му се работи, е ситна душа што не ја гледа поголемата слика, итн. Едноставно глупи, искомплексирани и себични дегенерици сме како нација, лоши гени имаме...вистината е тоа, да не биваше ќе направевме нешто досега.
Кичево има ми се чини најмногу дружба меѓу Македонци и Албанци. Кога и да седнам на кафе има Албанци и Македонци заедно на маса. Или некој пример Македонец ќе помине и му викаат Албанци дојди седни. Е сега ова се постари генерации, за младите не сум приметил.
Од друга страна ова во Струга/Охрид/Гостивар речиси и да го нема. Или да бидам коректен, го има но многу поретко е. Можда грешам, но таков впечаток имам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom