Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .
S

staycalm

Гостин
Си ги видел воопшто кандидатите на демократите и актуелните теми кои ги пропагираат како демократска програма за 2020? Open borders, abortion till 9 months pregnancy, misgendering as crime, tax raises, free speech "guidelines", etc.

Прилично сигурен сум дека ќе тепа по втор пат. Или ќе им се случи граѓанска војна.
Не сум ги видел, верувам дека што и да пропагираат е подобро од Трамп, особено затоа што идеологиите на демократите генерално и моите се поклопуваат целосно.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не сум ги видел, верувам дека што и да пропагираат е подобро од Трамп, особено затоа што идеологиите на демократите генерално и моите се поклопуваат целосно.
Значи ова горе за тебе е супер?.....

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Да, одлично е. Плус, мисџендеринг ез а крајм е фејк њуз, другото е одлично.
тоа килинг фетуси/бебиња пред пораѓај екстра ти е претпоставувам, тоа ве краси вас демократите, високите морални вредности
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да, одлично е. Плус, мисџендеринг ез а крајм е фејк њуз, другото е одлично.
Ne e fake news, се протнува низ платформата на демократскиве кандидати. Канада веќе го има во закон, како и Велика Британија (и зошто народот внатре почнува да ги смета за фашизоидни).

А за се остало како и ова, ако сметаш дека е супер, дефинитивно таквите ко тебе во Америка се причината што Трамп стана претседател. И зошто ќе биде пак. Вие сте разведени од било каков разум човече.
 
S

staycalm

Гостин
тоа килинг фетуси/бебиња пред пораѓај екстра ти е претпоставувам, тоа ве краси вас демократите, високите морални вредности
Е К С Т Р А!
Ne e fake news, се протнува низ платформата на демократскиве кандидати. Канада веќе го има во закон, како и Велика Британија (и зошто народот внатре почнува да ги смета за фашизоидни).

А за се остало како и ова, ако сметаш дека е супер, дефинитивно таквите ко тебе во Америка се причината што Трамп стана претседател. И зошто ќе биде пак. Вие сте разведени од било каков разум човече.
Фејк њуз е, дај валиден извор ако не е. И дај го законот што постои во Канада и кога е крајм а кога не.

Хахаха, ќе видиме кој за што е причина. Плус, да те потсетам, Трамп имаше 3 милиони гласови помалце :*. Знам дека Америка и идеологиите што владеат таму за просечниот македонец се страшни и ѓаолски, ама тоа е.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Е К С Т Р А!

Фејк њуз е, дај валиден извор ако не е. И дај го законот што постои во Канада и кога е крајм а кога не.
За некој што мисли дека е во тек со работите, нешто слабо периодов. Самите кандидати на дебатата пред некој ден си го кажаа тоа, го ставија под "говор на омраза" чадорот што ти толку го сакаш. Нема што да те линкам, дебатата ти е на Јутјуб, отвори си и гледај (и уживај, ваљда чим ти звучи се ова као супер)

А за Канада? Dude, имаат трибунал за ова. Отвори им ја страницата на владата и ќе најдеш. Трибунал као да судат за злосторства против човештвото ала нацисти од 2ра светска.
 
S

staycalm

Гостин
За некој што мисли дека е во тек со работите, нешто слабо периодов. Самите кандидати на дебатата пред некој ден си го кажаа тоа, го ставија под "говор на омраза" чадорот што ти толку го сакаш. Нема што да те линкам, дебатата ти е на Јутјуб, отвори си и гледај (и уживај, ваљда чим ти звучи се ова као супер)

А за Канада? Dude, имаат трибунал за ова. Отвори им ја страницата на владата и ќе најдеш. Трибунал као да судат за злосторства против човештвото ала нацисти од 2ра светска.
Значи уште поубаво. Канада искрено може да ми е и пред Америка на листата од земји во кои би сакал да живеам! Што поспротивно од ова овде, толку поубаво! :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Значи уште поубаво. Канада искрено може да ми е и пред Америка на листата од земји во кои би сакал да живеам! Што поспротивно од ова овде, толку поубаво! :D
Па дај гони се веќе еднаш и поштеди не` од твоето присуство, кога веќе ти делуваат толку убави Канада и САД. :D
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Значи уште поубаво. Канада искрено може да ми е и пред Америка на листата од земји во кои би сакал да живеам! Што поспротивно од ова овде, толку поубаво! :D
Good to know you like fascist states
 
S

staycalm

Гостин
Good to know you like fascist states
КАНАДА ФАШИСТ СТЕЈТ? ХАХХААХХАХАА УБИЧУ СЕ[DOUBLEPOST=1561928208][/DOUBLEPOST]
Па дај гони се веќе еднаш и поштеди не` од твоето присуство, кога веќе ти делуваат толку убави Канада и САД. :D
Финансирај ми го заминувањето, снабди ме со Виза и верувај цел живот ќе ти бидам благодарен, а и ќе ве поштедам од моето присуство <3
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Страшно малце делува ако помислиш дека такви ќе го завладеат светот еден ден, и овој лоботомираниов стејкалм еднаш кога доживеа неколку мозочни удари едно по друго, рече ќе ве ставиме у логор, ќе ве убиваме и што уште не изнаспомна.:popce:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Финансирај ми го заминувањето, снабди ме со Виза и верувај цел живот ќе ти бидам благодарен, а и ќе ве поштедам од моето присуство <3
Хехе, сакаш да кажеш дека наспроти твоите лични убедувања и филозофии, немаш ниту финансиски средства за да преминеш во твојата љубена дестинација од другата страна на Атлантскиот Океан ?

Значи не си толку вљубен во прекрасните Канада и САД, бидејќи да беше, ќе го препливаше Атлантскиот Океан, наместо да бараш финансии и виза од трети лица.

Земи почни од Вардар, пливај према Егејско Море, па испливај го Средоземно Море, па од таму цепај за Северна Америка преку Атлантски Океан.
 
S

staycalm

Гостин
Страшно малце делува ако помислиш дека такви ќе го завладеат светот еден ден, и овој лоботомираниов стејкалм еднаш кога доживеа неколку мозочни удари едно по друго, рече ќе ве ставиме у логор, ќе ве убиваме и што уште не изнаспомна.:popce:
Хахаха, замисли да се свртат картите, тебе во првите би требало да те убијам :([DOUBLEPOST=1561928762][/DOUBLEPOST]
Хехе, сакаш да кажеш дека наспроти твоите лични убедувања и филозофии, немаш ниту финансиски средства за да преминеш во твојата љубена дестинација од другата страна на Атлантскиот Океан ?

Значи не си толку вљубен во прекрасните Канада и САД, бидејќи да беше, ќе го препливаше Атлантскиот Океан, наместо да бараш финансии и виза од трети лица.

Земи почни од Вардар, пливај према Егејско Море, па испливај го Средоземно Море, па од таму цепај за Северна Америка преку Атлантски Океан.
Ова е еден од најдобрите совети што сум ги прочитал на форумов. Можно е да го изведам. Ти благодарам премногу! Ќе ти пратам разгледница од таму, со љубоФф <3
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
11.570
Ова е еден од најдобрите совети што сум ги слушнал на форумов. Можно е да го изведам. Ти благодарам премногу! Ќе ти пратам разгледница од таму, со љубоФф <3
Еве ти уште еден совет: за секој случај скокни во Вардар од Железничка Станица Скопје, онака за добар старт пред да започнеш со пливањето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom