Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Абе те разбирам дека те боли ректалниот отвор, ама досаден си...
А баш се загрижив дали на грујовите мадиња што висат на форумов да не сум им досаден и еве одма одговор добив.
ОК ќе се трудам да ти бидам забавен.

Шала на страна, многу боље ви е да прекинете да плачете и да си научите по некој збор албански, зашто 5000 евра казна е за тоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
А баш се загрижив дали на грујовите мадиња што висат на форумов да не сум им досаден и еве одма одговор добив.
ОК ќе се трудам да ти бидам забавен.

Шала на страна, многу боље ви е да прекинете да плачете и да си научите по некој збор албански, зашто 5000 евра казна е за тоа.
Џабе се трудиш, ти се тресат рацете.... очите ти пливаат у солзи.... Не сакам да сум ти во кожата....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Џабе се трудиш, ти се тресат рацете.... очите ти пливаат у солзи.... Не сакам да сум ти во кожата....
Имаш кристална кугла или гатачката на Грујо ти ги кажува овие информации?
Или пак ти си гатачката на Грујо?
Ако - да, дали сеуште се консултира со тебе за све или више не?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
Имаш кристална кугла или гатачката на Грујо ти ги кажува овие информации?
Или пак ти си гатачката на Грујо?
Ако - да, дали сеуште се консултира со тебе за све или више не?
Не си ти бе брат....едноставно е....рикни, полесно ќе ти биде.... луѓе сме грешиме... знам дека сакаш цврст став, ама ова е вон сите граници....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Не си ти бе брат....едноставно е....рикни, полесно ќе ти биде.... луѓе сме грешиме... знам дека сакаш цврст став, ама ова е вон сите граници....
Сум грешел ја, не викам не. Нема кој не грешел.
Али гласањево на последниве избори ми беше можда најнепогрешната одлука.

За жал на ВМРО ДПМНЕ не им доаѓа умот и грујово маде (или поточно марионета) избраа. Заев треба ептен многу да испогреши за грујово маде да се качи повторно на власт.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Абе овие знаат дека Иванов не го потпишал законот? Некој да им каже дека треба да чекаат 30 дена од првиот предлог, па да се гласа повторно, и да нема потреба од потписот на Фикусот! 26734109_10214171369785912_7922427691621210224_n.jpg
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.604
Поени од реакции
26.112
Сум грешел ја, не викам не. Нема кој не грешел.
Али гласањево на последниве избори ми беше можда најнепогрешната одлука.
Жал ми е да те прашам за другите одлуки што ти биле погрешни....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.613
Кога се изрезили Саше кај Ефтов, тролањата на неговиот профил (покрај неутралните) беа претежно од симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ.

Али на постов на Павле Богоевски, неговите довчерашни следбеници и подржувачи (дел и од Шарените) го прават од говно подоле. Нов степен на допирање ДНО во земјава.... е Пајо, Пајо, ова е само почеток за тебе, скапо ќе те кошта урлањето против режимот...сега ти стана тој режим куче едно пцојсано
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Кога се изрезили Саше кај Ефтов, тролањата на неговиот профил (покрај неутралните) беа претежно од симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ.

Али на постов на Павле Богоевски, неговите довчерашни следбеници и подржувачи (дел и од Шарените) го прават од говно подоле. Нов степен на допирање ДНО во земјава.... е Пајо, Пајо, ова е само почеток за тебе, скапо ќе те кошта урлањето против режимот...сега ти стана тој режим куче едно пцојсано
Да беше само он единствен што се шитна за позиција...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Во ебана Косово србите имаат поголеми права од Албанците тука, и кога им се дадоа немаше толку галама како овде, ниту референдуми немаше, ниту влегување во парламетн од страна на граѓаните, затоа за национализам вие сте гласа над албанците.

Тоа е проблемот, процветнувањето на исламот овде и во Косово е вина на Македонија односно Србија, и безброј учители и наставници политички затвореници и овде и во Косово, но нема ниту еден оџа затворен последните 100 години.[DOUBLEPOST=1515965061][/DOUBLEPOST]
ахахахаххахахахаах
Со цел памет го пиша овој пост за споредба на Србите на косово и албанците во Македонија?:pos::tapp:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Абе овие знаат дека Иванов не го потпишал законот? Некој да им каже дека треба да чекаат 30 дена од првиот предлог, па да се гласа повторно, и да нема потреба од потписот на Фикусот!Прегледај го приврзокот 184050
Го видоа ова од ОфНет (примерот од Канада).
Нема шанси нас нешто оргинално да ни текне.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom