Која наша музичка "ѕвезда" ве нервира?

Не го поднесувам:

  • Кристијан од Идол

    Гласови: 69 48,9%
  • Виктор од Идол

    Гласови: 53 37,6%
  • Некст Тајм

    Гласови: 51 36,2%
  • Александар Тарабунов

    Гласови: 36 25,5%
  • Ѓоко Танески

    Гласови: 30 21,3%
  • Сузана Гавазова

    Гласови: 44 31,2%
  • ЏејЏеј и Компанија

    Гласови: 73 51,8%
  • Викторија Лоба

    Гласови: 29 20,6%
  • Од листава никој, ќе наведам кои

    Гласови: 18 12,8%
  • Не мразам никој

    Гласови: 12 8,5%
  • Слаткар

    Гласови: 61 43,3%
  • Некои од рапериве

    Гласови: 40 28,4%

  • Вкупно гласачи
    141
S

StormRage

Гостин
Тоа све горе на листата ме нервира... и останатите шо не се таму
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
[quote="Word$haker
Александар Белов не го поднесувам и се надевам дека или конечно ќе заличи на нешто (бидејќи сметам дека има глас) или нека го снема за навек од сцената.
Next Time ако ги начекам на ТВ, менувам канал.
Деана Николовска - ако девојкава има еден единствен фан во земјава (кој притоа ја цени поради музички способности а не нешто друго), би сакал да го знам кој е.

Владо Јаневски органски не можам да го поднесам, нити неговите песни.
Дуле и Коки. Заглавени во времето. А слушаш нивна песна од годинава, а од пред 15 години, исто звучи. Дури и антипатични и одбивни ми се да ги гледам на ТВ и никогаш не би им отишол при здрав разум на свирка.
Паркети - будалести песни кои служат за ја разбијат монотонијата и ништо повеќе. НО, имам забележано дека пејачот има добар вокал па би сакал да го слушнам да пее нешто поприфатливо за човечко уво.
На Влатко Лозаноски сите песни му се исти.

Ту бе, нема крај :pos:[/quote]

Za site drugi sto ne te citiram si vo pravo ама за овие малку пофер треба да бидеш
1.Александар Белов - Деана Николовска го шие во гласовни способности (иако е премногу дегутантна и премногу фурање sex sells..)
2. Next Time - Се зезнаа дечките со апла детски љубовни песнички и поимот рок се изгуби скрос, а посебно со Тони Зен.
3.Vlado Janevski - Нема што да му замериш на човекот, пишува предобри текстови само што премногу краде песни - јас за тоа му замерувам и не го почитувам + пее само на Playback и зима за настап 5000 евра
4. Паркети - Супер бенд во смисла интересни и смешни, од калибар на Тречери..
Али за тоа дека пејачот има добар вокал??? Значи очигледно не разликуваш што е вокал а што не е..
Човекот се зеза на микрофон и си рецитира :)
5. Vlatko Lozanovski - Ич го нејку оти премногу фура Тоше потези и гримаси и ги користи истите Тоше импровизации во пеењето што Тоше ги користеше, ама има добри песни само малку треба да му ја сменат хармонијата композиторите све у 4 акорда, али битно е да се каже дека е квалитетен - а тоа што ја и ти не го слушаме е мање битно ..
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Влатко Илиевски- премногу е арогантен...
Арогантен е оти му имаат кажано дека многу добро пее, па дури и му доделија награда за најдобар концерт во Борис Трајковски во која имаше дечурлана со гратиси и како нема да се однесува арогантно, дај му на човек власт и види му го умот е стара пословица
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сите наведени се лоши на свој начин. Но омраза е тежок збор.
Сам си се чудам на моменти зошто побогу се обидувам да бидам коректен со некакви си дипломатски одговори кога не го мислам тоа.
Сите до еден ме нервираат.
Не ги сакам нив, не ги сакам ни луѓето што ја подржуваат оваа бљувотина што ја нарекуваат музика што овие недоквакни ненадерталци ја изведуваат.


 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Насловот на темава гласи ,, Која наша музичка ѕвезда ве нервира"? Финтава е во тоа што јас од горе споменатите не видов ама баш ниту една вистински музичка ѕвезда. Немаа ни М од музика наведените, но тоа е реалноста и мора да ја прифатиме како таква. Колку и да ги одбегнувам, е неизбежно, да пуштиш телевизија (иако поретко го правам тоа) сигурно ќе наидеш на некој од нив, сакал не сакал. Креативност нула, гласовни способности слично, уствари не знам што почнав да дискутирам за нешто нула :)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Се хејтери, само 9 луѓе никој не мразат :)
Јас од тие сум :)
Не знам зошто некој би се замарал со некој што нема допирна точка со неговиот живот :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo slatkar :)
--- надополнето: 13 мај 2012 во 16:38 ---
i site kako nego sto se pravat raperi,osven toni zen go postuvam :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Насловот на темава гласи ,, Која наша музичка ѕвезда ве нервира"? Финтава е во тоа што јас од горе споменатите не видов ама баш ниту една вистински музичка ѕвезда. Немаа ни М од музика наведените, но тоа е реалноста и мора да ја прифатиме како таква. Колку и да ги одбегнувам, е неизбежно, да пуштиш телевизија (иако поретко го правам тоа) сигурно ќе наидеш на некој од нив, сакал не сакал. Креативност нула, гласовни способности слично, уствари не знам што почнав да дискутирам за нешто нула :)
Па затоа Ѕвезда е во наводници ставено.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Слаткар(истика)
Добро бе, зар е можно да нема Слаткар hate club на форумов? Мора некој да отвори, ми треба место да се празнам.

Не е тажно што прави шит „музика“ (ако тоа заслужува да се нарече така). Тажно е што успеава. И сега ја слушам Олабави ме и вика "во меѓувреме ја јавно јадев гомна па станав многу популарен и познат", што значи свесен е за ситуацијата и им се потсмева на сите што го слушаат. :confused:

Пуштам друга песна... „не ме боли к**“ цела песна.
Ооооо Исусе.

То треба да се уБИје, што би рекол Цацко.:mad:
 

koskar

Џон Клиз
Член од
27 август 2005
Мислења
566
Поени од реакции
359
калиопи, hands down...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ѕвезди!!!??? :pos:
Кај гледате бе вие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom