Прва лезбејка за Бискуп во САД

Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Тоа си е твое мнение, нема да ти се мешам, но Исламот, поголемиот дел од Христијанството, Будизмот итн. си имаат правила кон кои се придржуваат.
Ти ако сакаш црква во која и жените ќе бидат сметани за еднакви, можеш или сам да си ја направиш, или да се придружиш можеби на оваа со лезбејкава.
Сосема напротив ,не сакам да се придружам на ниедна црква.Само бев изненаден од реакциите.
 

Scorer

Set Your Spirit Free
Член од
30 март 2010
Мислења
63
Поени од реакции
4
Прва лезбејка за бискуп во САД
Лос Анџелес, 20. март (ИНПРЕС)
Епископалната црква во САД ја именуваше Рев Мери Гласпул за првата жена бискуп во САД со хомосексуална ориентација. Церемонијата и инаугурацијата на Гласпул ќе се одржи на 15. мај во Лос Анџелес.
Иако врз членовите на оваа заедница е вршен огромен притисок да не се спроведува оваа одлука, сепак тоа се случи.
Лидерите на оваа црква беа лично предупредени од Рован Вилијамс, надбискупот од Кантербери затоа што тоа дополнително ќе ја разниша довербата во оваа црква која и така ја следат многу скандали поврзани со сексуалната ориентација на свештениците, бискупите и надбискупите.

Kako mozat vakvo nesto da dozvolat ova voopsto ne i prilegat na crkvata :toe:

Uste malku i prostitutki ke staat pa koga imat popoj pedofili niso ne e cudno ova do koj stepen dojde svetot :nesum:
 
Член од
20 март 2010
Мислења
1.256
Поени од реакции
243
pa segaa e modaaaa crkvata ke ja rakovodaat homosexsualcite i lezbejkite:vozbud::pos2:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Со ова црквата докажа дека ја признава хомосексуалноста.
 
Г

Господ

Гостин
Везе нема ова со православие или католицизам,секташи издвоени забегани се овие:tapp:
Ви спомна и Lurtz,хомосексуалците се божји деца за нив,ова би било контрадикторно доколку би се работело за православие или католицизам,али вака,не.
Всушност,божјо дете назначуваат.
 

Scorer

Set Your Spirit Free
Член од
30 март 2010
Мислења
63
Поени од реакции
4
vladejt sekta onamu vo crkvine kaj papana polno pedofili imat ja misla od mnogu vervenje gaolot im vleze vo dusite inace nemat drugo objasvenje crkvata najstro zabranvit vakvi bolesti kako lezbejstvo ili homoseksualstvo vo nikoj slusaj ne odobvrit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom