Новогодишни честитки

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ехее уште од 2 одд немам пратено честитка. сестра ми носеше до пред некоја година ама готово више. готово повеќе не се праќа, нема ни по продавниците повеќе ама затоа јас ги чувам уште ко ми праќале мал ко сум бил. имам цел пакет дома. после некоја година кога потполно ќе исчезнат ќе ги дадам в музеј :pos2:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
se preku net mi stiga i cestitki ,zelbi ,,,...i.t.n po posta da dobijam cestitka ne pamtam koga posleden pat mi se desilo, se na email fb :toe:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Веќе пратив, старски по пошта. Знаејќи ја нашата пошта - арно ќе е ако стигнат до Стара Нова Година
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Пратив вчера две за оваа година. Се надевам брзо ќе стигнат. Сепак не ги испратив во туѓина:)
Искрено, убаво се чувствував вчера во пошта. Сите праќаа некои пакети, пликлоа со цд-ња, и слични ствари, само јас праќав честитки. И уште поубаво ми дојде кога тетката на шалтер ми се насмевна кога виде дека праќам честитки:)
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
114
Поени од реакции
3
od sekogas sum prajkala cestitki i seuste prajkam ,osobeno na malite deca od okolinata ,gi sakam cestitkite i seuste mu se raduvam ,mn me potsejkaat na detstvoto ,radosta bese pregolema koga ke dobiev cestitka ,a i sega sum presrejkna koga ke mi prati nekoj, cuvstvoto e neopislivo.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Порано праќав честитки и многу се радував кога ќе добиев честитка :)
За жал..веќе ниту праќам ниту пак имам добиено честитка веќе 5 години. Последната честитка која ја примив беше од другар од средно, која сеуште ја чувам :pipi:
 
Е

експерт

Гостин
Да бидеш сакана како Шехерезад, работата да ти оди како на Онур, да имаш другари како Бену, а љубовта да ти трае како на Надидан и господин Бурхан.
СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Порано ми праќаа и праќав, сеа не праќам само братучедите први од Битола ми праќаат:) Во секој случај многу се радувам кога ќе добијам честитка:)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Па да, праќам и ми праќаат. Иначе имав една честитка со многу убава порака во неа, само не ми текнува што пишуваше :raz:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720
Ами сеа сакаш нејќеш на фејсбук ќе ти стасаат едно 5-60 крисмас енд хепи њу јиар честитки.
 
H

HITCH

Гостин
Додека беа живи дедо ми и баба ми секоја година ни праќаа една заедничка и една посебна на мене и на сестра ми. Честитката е многу убава работа, бидејќи ќе остане како вечен спомен. Јас не сакам поклони, јас обожавам картички или честитки. Имам купишта честитки!

СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ НА СИТЕ!



 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
До основно ми праќаа редовно (другарки, сокласници, блиски роднини, братучеди...) и праќав. Но последниве неколку години не сум примила (не сум ни праќала) новогодишна честитка (ни сама не можам да се сетам кога последен пат примив таква честитка - пред 3-4 години, можеби...) За жал :(... Многу е поубаво чувството кога ќе видиш дека некој помислил на тебе и те почитува така што се потрудил на еден скромен начин да ти ги честита празниците, отколку тоа да го направи преку e-mail (како што прават повеќето денеска).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom