MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Ништо добро објаснето не им е. Сајтот сега е хаос. На некој места уште го пишува MaxTV GO, уште постои МаxTV преку Android box.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.615
Не разбирам, ми кажува дека ја немам платено сметката уште, а повлечени ми се парите од картичка.. а си стои заостаант долг, некој да се соочил со истиов проблем?
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Не разбирам, ми кажува дека ја немам платено сметката уште, а повлечени ми се парите од картичка.. а си стои заостаант долг, некој да се соочил со истиов проблем?
Колкав период е поминат од повлекување средства и конфирмација на маил и телеком апп?
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
2.615
Колкав период е поминат од повлекување средства и конфирмација на маил и телеком апп?
Тоа е проблемот, на маил нема потврда а на нлб стојат во резервирани средства парите.. се јавив и кажаа многу рано сум ја платил сметката ( ја платив петок), ќе биде утре обработена и ништо уште си стои во резервирани и на апп се води ко неплатена..
 
Член од
12 март 2024
Мислења
400
Поени од реакции
539
Тоа е проблемот, на маил нема потврда а на нлб стојат во резервирани средства парите.. се јавив и кажаа многу рано сум ја платил сметката ( ја платив петок), ќе биде утре обработена и ништо уште си стои во резервирани и на апп се води ко неплатена..
Телеком choke ако не помине денес утре во салон ќе ти извадат потврда за платена сметка.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Се префрлив на МагентаТВ, и може да кажам дека сум разочаран.
1-Кага држиш постојано канали + , пресконувањето од канал на канал е споро, дури и поспоро он старите уреди)
2-порано ако притиснев канал 500, ако тој не постои, ќе ме одведеше на првиот најблизок канал на 500. Сега ништо не се случува.
3-Снимањето е до 60 саати, за повеќе ге го направат да се доплати. Ова од порано се збореше
4-многу ме нервира што кога пушташ на пример некоја емисија, не можеш веднаш да ја вратиш од почетокот. Ова работи само на одредени канали. А се зборуваше дека 7 дена наназад веднаш ќе можеш да ги враќаш за сите канали.

Се на се...не сум баш задоволен, естетски е поубаво, ама функционално е полошо
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Се префрлив на МагентаТВ, и може да кажам дека сум разочаран.
1-Кага држиш постојано канали + , пресконувањето од канал на канал е споро, дури и поспоро он старите уреди)
2-порано ако притиснев канал 500, ако тој не постои, ќе ме одведеше на првиот најблизок канал на 500. Сега ништо не се случува.
3-Снимањето е до 60 саати, за повеќе ге го направат да се доплати. Ова од порано се збореше
4-многу ме нервира што кога пушташ на пример некоја емисија, не можеш веднаш да ја вратиш од почетокот. Ова работи само на одредени канали. А се зборуваше дека 7 дена наназад веднаш ќе можеш да ги враќаш за сите канали.

Се на се...не сум баш задоволен, естетски е поубаво, ама функционално е полошо
Mozebi ke go dousovrsat ?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Се префрлив на МагентаТВ, и може да кажам дека сум разочаран.
1-Кага држиш постојано канали + , пресконувањето од канал на канал е споро, дури и поспоро он старите уреди)
2-порано ако притиснев канал 500, ако тој не постои, ќе ме одведеше на првиот најблизок канал на 500. Сега ништо не се случува.
3-Снимањето е до 60 саати, за повеќе ге го направат да се доплати. Ова од порано се збореше
4-многу ме нервира што кога пушташ на пример некоја емисија, не можеш веднаш да ја вратиш од почетокот. Ова работи само на одредени канали. А се зборуваше дека 7 дена наназад веднаш ќе можеш да ги враќаш за сите канали.

Се на се...не сум баш задоволен, естетски е поубаво, ама функционално е полошо
Квалитет на слика ист (стрим нивен, значи не UI Нетфликси итн итн.)?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Сега гледам и пакети ми фалат, поранешното L телевизија сега го смениле со XL (а им кажав да бидат сите канали како и до сега).
Никаде не можам да ги активирам, ниту на телевизијата, нити преку мобилем....
А и активните канали како Прва ги гледам, а во апликација не ми ги покажува

1711459329211.jpeg


Катастрофа се значи :(
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Се префрлив на МагентаТВ, и може да кажам дека сум разочаран.
1-Кага држиш постојано канали + , пресконувањето од канал на канал е споро, дури и поспоро он старите уреди)
2-порано ако притиснев канал 500, ако тој не постои, ќе ме одведеше на првиот најблизок канал на 500. Сега ништо не се случува.
3-Снимањето е до 60 саати, за повеќе ге го направат да се доплати. Ова од порано се збореше
4-многу ме нервира што кога пушташ на пример некоја емисија, не можеш веднаш да ја вратиш од почетокот. Ова работи само на одредени канали. А се зборуваше дека 7 дена наназад веднаш ќе можеш да ги враќаш за сите канали.

Се на се...не сум баш задоволен, естетски е поубаво, ама функционално е полошо
Mozes da ja vraris programata od pocetok na site kanali
Автоматски споено мислење:

Сега гледам и пакети ми фалат, поранешното L телевизија сега го смениле со XL (а им кажав да бидат сите канали како и до сега).
Никаде не можам да ги активирам, ниту на телевизијата, нити преку мобилем....
А и активните канали како Прва ги гледам, а во апликација не ми ги покажува

Прегледај го приврзокот 410902


Катастрофа се значи :(
Pa gi nema zatoa sto sve e aktivno samo HBO ne e do 31.05 vaka ke bide posle ke gi sredat koj vo paketi koj ke ni gi ostavat
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Сега гледам и пакети ми фалат, поранешното L телевизија сега го смениле со XL (а им кажав да бидат сите канали како и до сега).
Никаде не можам да ги активирам, ниту на телевизијата, нити преку мобилем....
А и активните канали како Прва ги гледам, а во апликација не ми ги покажува

Прегледај го приврзокот 410902


Катастрофа се значи :(
Во промотивна содржина кој канали се?

И ако не ти е проблем дај сними видео. Ме интересира како е при вртење на каналите. Брзо ги вчитува каналите при вртење од канал на канал?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Mozes da ja vraris programata od pocetok na site kanali
Автоматски споено мислење:


Pa gi nema zatoa sto sve e aktivno samo HBO ne e do 31.05 vaka ke bide posle ke gi sredat koj vo paketi koj ke ni gi ostavat
Не може сите канали да се враќаат :(
Автоматски споено мислење:

Во промотивна содржина кој канали се?

И ако не ти е проблем дај сними видео. Ме интересира како е при вртење на каналите. Брзо ги вчитува каналите при вртење од канал на канал?
Vrtenjeto e sporo. preku daljinskoto od televizorot (sony) pobrzo se vrtat kanalite. A na LG ne uspeav da go zakacam uredot na tv-daljinskoto
Ne znam za promo kanali, jas i tie sto gi imav (imav se), sega mi falat i nikako ne mozam da gi dodadam.
Автоматски споено мислење:

Mozes da ja vraris programata od pocetok na site kanali
Автоматски споено мислење:


Pa gi nema zatoa sto sve e aktivno samo HBO ne e do 31.05 vaka ke bide posle ke gi sredat koj vo paketi koj ke ni gi ostavat
HBO go ima ama toa e sega XL paket (porano bese L)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.575
Не може сите канали да се враќаат :(
Автоматски споено мислење:



Vrtenjeto e sporo. preku daljinskoto od televizorot (sony) pobrzo se vrtat kanalite. A na LG ne uspeav da go zakacam uredot na tv-daljinskoto
Ne znam za promo kanali, jas i tie sto gi imav (imav se), sega mi falat i nikako ne mozam da gi dodadam.
Автоматски споено мислење:


HBO go ima ama toa e sega XL paket (porano bese L)
Значи не вреди да се брза одма со менување поради ова со каналиве што тебе ти се случило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom