Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
19 март 2023
Мислења
4
Поени од реакции
3
Odbien na intervju vo bt konzulat so br 13***
Da se nadevame deka ke ima resenie nekoe drugo vo ovoj skandal so cistackata
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали некој скоро бил во Бугарија со стара македонска возачка (важечка, ама без "Северна" во името)?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
При поднасање изводот колку месеци може да е најмногу мој и на потеклото ? да знам да не преведувам џабе ако треба да вадам нов ?
 
Член од
22 март 2023
Мислења
8
Поени од реакции
2
8***/2021
Интервју 10.06.2021
31.11.2023 положително
13.03.2024 - Указ број 22

Со среќа на сите
Можете ли да ги затворите вашите информации и да ја споделите сликата од екранот на УКАЗ? Сакам да го споделам на мојата страница на Фејсбук. Благодарам
 
Член од
13 март 2024
Мислења
2
Поени од реакции
2
  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата. Молителјат не е отговорил подробно и изчерпателно на всички в'проси от в'просника при провеждане на интервјуто, поради което не е покрил изискванијата на чл. 29, ал. 3 от Закона за б'лгарското гражданство.
Дали некој го добил овој статус и дали има некаква можност да се променат нештата со испраќање на жалба ( или нешто друго може да се направи) затоа што причината е банална за самото одбивање? Фала ви
 
Член од
8 април 2022
Мислења
13
Поени од реакции
30
Evo ga i kod mene Ukaz br. 23.
Intervju 16.3.21. u Beogradu
Polozitelno 29.11.23.
Danas, 13.3.23. Ukaz
Stari dokument: vencani list babe i dede (SFRJ dokument)

Sa srecom svima koji cekaju.
Автоматски споено мислење:

Evo ga i kod mene Ukaz br. 23.
Intervju 16.3.21. u Beogradu
Polozitelno 29.11.23.
Danas, 13.3.23. Ukaz
Stari dokument: vencani list babe i dede (SFRJ dokument)

Sa srecom svima koji cekaju.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата. Молителјат не е отговорил подробно и изчерпателно на всички в'проси от в'просника при провеждане на интервјуто, поради което не е покрил изискванијата на чл. 29, ал. 3 от Закона за б'лгарското гражданство.
Дали некој го добил овој статус и дали има некаква можност да се променат нештата со испраќање на жалба ( или нешто друго може да се направи) затоа што причината е банална за самото одбивање? Фала ви
Koga bese na intervju? Koj datum?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom