Z
Поени од реакции
3

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Здраво
    се трудам да извадам сметка на принтер на Давид Компјутери и успевам да отворам сметка, да направам тотал и затварање итн. ама никако не можам да испечатам артикал со даночна група. (char)192, (char)193, (char)194 не се претвараат во А, Б и В. Комуникацијата е преку сериска порта а користам VS2010 (C#). Дури пробав и со енкодирање ама ништо... Ако можеш да ми помогнеш би ти бил благодарен
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom