Recent Content by Violetova

 1. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 16: филм што те натерал да си го преиспиташ животот Веројатно има повеќе филмови што ме натерале да се преиспитувам, ама да го спомнам: Dogville Филмот ме натера да сфатам, да прифатам и да се преиспитам каде е границата на добрината наспроти искористувањето.
 2. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 15: филм кој толку е лош што е смешен Мене па не ми текнува на ниеден: ако според мене е толку лош - лош е, и не ми е смешен. :)
 3. Violetova

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Големиот Гетсби е класика филм, must see :)
 4. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 13: филм што прави да веруваш во љубов The Mask of Zorro ден 14: филм од твојот омилен режисер Dead Man
 5. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 12: филм во кој би сакал да живееш Inception
 6. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  Ден 11: филм што го мразиш, а другите го сакаат Being John Malkovich Не дека го мразам, ама не ми беше интересен воопшто
 7. Violetova

  Film Club - трета среќа! (141. Stanje šoka / The State of Shock: 10.01.-23.01.2022)

  Stanje šoka Темата многу интересна: како би реагирал човек на промените што се случија за време и по распадот на Југославија, кои не ги преживеал, туку му ги прераскажуваат. Чиста десетка за темата, но за филмот во целина, како документарец да гледав, а не филм. Штета што за филмот немало...
 8. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  Ден 10: Омилен филм од детството Јас немам омилен филм од детство, ако треба ептен да одберам некој, веројатно некој шпагети вестерн, еве можеби некој со Бад Спенсер и Теренс Хил, знам дека ми беа смешни :)
 9. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 9: филм со кој се поврзуваш лично Пијанист, односно сцената во која се појавува германскиот капетан: Ако постојат минати животи, јас сум била тој капетанот во минатиот живот :D :D :D
 10. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  Е кој ти е омилен: Џони Деп или Туртуро? :)
 11. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 8: филм со твојот омилен актер Brad Pitt ми е омилен актер, а омилени филови со него (едвај успеав да издвојам само пет): Once Upon a Time in Hollywood World War Z Troy Meet Joe Black Legends of the Fall
 12. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 7. првиот гледан филм во кино Истерувачи на ѓаволот :D
 13. Violetova

  Series Club 2022 (ЈАНУАРИ 2022: NORMAL PEOPLE / BBC)

  И јас сум ЗА. Не разбрав колку време има за гледање на серијата? Дали на 20 дена ќе се менува тема? Или еднаш месечно, па ќе се изгледаат до крајот на годината 12 серии?
 14. Violetova

  30 Day Movie Challenge

  ден 6: филм од твојата година на раѓање Не ви ги откривам годините, женско сум, имам право да не кажам колкава сум :D :D :D
 15. Violetova

  Film Club - трета среќа! (141. Stanje šoka / The State of Shock: 10.01.-23.01.2022)

  Ме изненади со честитање на роденденот, фала многу :) Среќни празници и од мене до сите :)
На врв Bottom