Recent Content by Vassiriki

 1. Vassiriki

  UEFA Champions League [2019/20]

  Иди на soccerstreams100 страната погоре што ја постираше некој, и најгоре што го дава тој ovostream, ја до сега што сум гледал топ е, ептен ретко да закочи
 2. Vassiriki

  UEFA Champions League [2019/20]

  Коста какво дно допре со таа шансата кога ја опна од далеку а имаше слободен играч:facepalm:
 3. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Некој да го има слушано Неструктурирани бази на податоци и XML? Знам лани го држел Цобе, начин на полагање, тежина и сл?
 4. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Можеш да се префрлиш, ќе ти ги признаат предметите што ти се положени првите два семестра и ги има на ПИТ, и плус ќе треба да ги запишеш тие од прва што не си ги слушал.
 5. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Предлог изборни предмети за 6ти семестар, може и некои полесни бидејќи сите 5 ми се изборни па да не ми биде пренапорно, ама сакам и корисни. Некој искуство со некои предмети поврзани со веб програмирање, бази на податоци?
 6. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Софтверско зависи кај кој ќе се паднеш, пошто различно идат Здравкова и Маџаров/Ѓорѓевиќ. Ја бев кај Здравкова и поминав ептен лесно, се полага два колоквиуми еден од друг независно, можеш да преполагаш само еден. Исто така има 4 задолжителни домашни што носат доста поени, ама се работат у тим и...
 7. Vassiriki

  Фан Клуб: Арсенал

  Лака е катастрофа, пуштај го Пепе, Оба нека иде шпиц
 8. Vassiriki

  Premier League - Season 2019/2020

  Лестер каков фудбал играат, алал да им е. Браво и за Роџерс, мислам дека Арсенал ептен погреши што не го зема него пред 2 години...
 9. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Друг некој освен Веб има? Пошто за Веб слушнав ептен бил натрупан, многу бил обемен материјалот. Да не има некоја подобра алтернатива?
 10. Vassiriki

  Тема за фудбалската декада (моменталната и следната)

  Екипа на декадата: Реал Мадрид Играч на декадата: Меси/Роналдо Тимски успех на декадата: Реал Мадрид Индивидуален успех на декадата: Меси Најголемо изненадување на декадата (тимски и индивидуално, сеедно): Лестер, Варди Менаџер/тренер на декадата: Зидан Репрезентација на декадата: Шпанија...
 11. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Кај мене FTXF50A наместена на 24/25 на аутофан, ја немам приметено да исклучи, цело време си работи
 12. Vassiriki

  Часовници

  Отвори grouper.mk, за 2000 ден го има.
 13. Vassiriki

  Часовници

  Мислење за македонскиов бренд TACT? Гледам сега на групер имаат попуст некој, ми се свиѓа минималистичкиот изглед, меѓутоа некој да каже нешто за механизмот?
 14. Vassiriki

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Дефинитивно третиот семестар е најтежок доколку си на КНИ, поточно цела втора е потешка од прва.
 15. Vassiriki

  Најекономично греење (затоплување)

  Дечки едно прашање од мене, како е најдобро да работи инвертерот освен тоа дека треба да работи 24/7, мада и за тоа читав по нет дека не треба цело време да е пуштена, монтерот ми кажа Fan најдобро било на автоматски? И дали преку ноќ може да се намали температурата за некој степен или подобро е...
На врв Bottom