Recent Content by Turrican

 1. Turrican

  Продавам, купувам, менувам...

  Екран за Lenovo Z500?
 2. Turrican

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Брат,многу ти благодарам,ми го спаси полначот
 3. Turrican

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Ова е езотериска песна,ова е чист арт,како само се поклопува со цртанов од 1928 неверојатно,како да се правени еден за друг.... https://www.youtube.com/watch?v=nfuKo1HJJYc
 4. Turrican

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Мора да го направиш повторно бутабилно усб-то,користи го бесплатниот и одличен програм руфус,кај partition scheme одбери MBR а кај target system BIOS or UEFI,после бутирај од вакво припремано усб,пиши тука што си направил
 5. Turrican

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Некој шо се рабира у електроника да ми каже кај да ја залемам откачената црвена жичка на овој пунач за мобилни,однапред благодарам на одговорот
 6. Turrican

  Прашања за Исламот III

  Оти се фанови на ватерполо,хаха
 7. Turrican

  Прашања до Атеистите II

  Ова ко некое комуњарско дистописко општество,ко некоја апгрејдирана киборг верзија на бившиот Советски сојуз,брат ти си тешка комуњара,хаха И како тоа мислиш чипување на секој поединец?!? Секое чипување е ко клавање на оние жиговите на кравите по каубојските фарми,ко говедо ќе си бе,какво...
 8. Turrican

  Кој се обидува да ја стави МПЦ под јурисдикција на Цариградската патријаршија?

  Никој не ни признава ништо а само Македонија и македонците се спомнати преку 30 пати во Библијата! До кога бе ќе се самопонижуваме?!? Треба комшиите од нас да бараат да ги посвоиме а не обратно,башка и писменост во кириличното говорно подрачје од нас дошла,тоа и Путин го призна јавно!
 9. Turrican

  Колку планирате да потрошите за нова година?

  Веројатно додека ова си го пишувал во џебот ти тропале 50-тина ден. :) 1605772484 Не планирам ни денар да потрошам! Нова година едноставно веќе нема смисол
 10. Turrican

  Увоз на половни возила

  Кај погрешни мајстори одиш,не е секое дрво за праење кавал
 11. Turrican

  Прашање за Христијанството III

  А демек постојат докази за вашите ликови Скарлетна ороспија,Вавилонска блудница,Змејовите,принцови на темнината итн.итн....Нели гледате дека се што напишал Алистер е под дејство на демони и дроги? Дрогераши ќе ги претставувате тука како морални ликови и ќе ги учите младите такви да следат?!?
 12. Turrican

  Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

  Ова ко некоја измамничка шема ми делува,ко оние од Лајконет и сличните пирамидални измамнички фирми,еве без јас да ти пишам приватна порака пиши ми ти да видам за што се работи,пари да давам од мене не очекувај а ако сакате одличен работник тоа сум јас,и пази од вакви постови може да јадеш бан...
 13. Turrican

  Работа на брод

  Овој Угро пред 20-тина години во Скопје снимаше спотови со VW буба,ама од оние помодерните,тој оди накај 50 години гарант,чим он може да работи на брод значи примаат и постари
 14. Turrican

  Криминалци и криминални групи во МК

  Ама по оваквите може и некој метак да трча,а убаво се знае дека човекот не е побрз од метковите,хехе Како и да е,типот имал голема среќа и веројатно бил итар штом избутал до 52-53 години во мафијашките води,многумина завршуваат на буниште изрешетани,така да се е кажано
 15. Turrican

  Претседателски избори во САД (2020): Трамп vs Бајден

  Не направи нова војна и повлече амерички војници од Блискиот исток,тоа му е добар потег 1605111813 Сигурен си во ова? Сигурен си дека се прца само со Трамп? Мене ми изгледа дека овие момциве од обезбедувањето и за друго им служат на првиве дами,хехе
На врв Bottom