Recent Content by thedragon

 1. thedragon

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Епа дај кажи ти добра конфигурација до 50к
 2. thedragon

  Факти за компјутерските делови и мали совети за шопинг

  Да прашам и овде, дали има подобра комфигурација од оваа за тие пари ???
 3. thedragon

  Помош за составување на PC

  Што мислите за оваа конфигурација, дали нешто би смениле за овие пари ???
 4. thedragon

  Студентски домови

  Зошто неможам да се регистрирам на www.smestuvanje.mon.gov.mk за избор на Општина ми дава хиреоглифи и неможам да си га изберам мојата општина, пробав од 5 различни броусера и пак исто, и од друг РС ама пак истото. Може некој да ми помогне ?
 5. thedragon

  Економски факултет (reloaded)

  Има овде некој што е на е-бизнис запишан ???
 6. thedragon

  Графички карти

  Имам лаптоп ДЕЛ Инспирион Н5010 и5 процесор, ама ми треба појака графичка кј може да најдем да купим ако е можно да се смени графичка на лаптоп.
 7. thedragon

  LCD телевизори

  Фала ви на препораките, панасоникот сега ми е при врвот за избор, само остануваа уште една двојба....??? Цело време разгледувајќи по интернет си мислев дека овие два телевизори се исти, а тоа да ти било различни сосема http://www.lcd-compare.com/televiseur-PANTXL42ET5-PANASONIC-TX-L42ET5E.htm и...
 8. thedragon

  LCD телевизори

  После неколку неделно киснење по интернет , читајќи и гледајќи видео ревјуа , дојдов до овој список на можни тв за купување. Е сега иде најтешкиот дел, кој да го изберам, затоа барам од вас помош (знам дека тука има многу дечки кои се разбираат многу во овие работи, и се надевам дека некој од...
 9. thedragon

  Изгубен телефон, изгубен ИМЕИ

  Конечно го најдов ИМЕИ-то дали има сега некој начин дали онлајн или офлајн т.е преку компјутер да најдам каде се наоѓа мојот телефон.
 10. thedragon

  Изгубен телефон, изгубен ИМЕИ

  Бев кај нив тие ми рекоја ние не можеме ништо иди у полиција пријави :P
 11. thedragon

  Помош, софтверски проблеми и совети

  Ја инсталирав ПЕС 13 стаев крак и све тоа, ама не ми ја пушта првин ми бараше некој длл фајл кој го снимив ама сега ја пуштам играва и пак не се пушта а во Таск Менаџер во процеси пишуе дека е пуштена.Како да го средим ова ??
 12. thedragon

  PES 2013

  Имам еден проблем, па да видим дали ќе можете да ми помогнете, ја инсталирав ПЕС 13 све како што треба и сега кога ја пуштам не ми се пушта, а проверуем у Таск Менаџер у процеси ми е пуштена, како да го решим овој проблем ?
 13. thedragon

  Изгубен телефон, изгубен ИМЕИ

  Да ама проблемот е што ја сум на ОНЕ :P
 14. thedragon

  Изгубен телефон, изгубен ИМЕИ

  Го немам тој фолдер :(
 15. thedragon

  Изгубен телефон, изгубен ИМЕИ

  Абе да го имам ИМЕИ-то 99 посто ќе го најдем имам доволно добри врске у полиција само тоа ми е проблемот. :mad:
На врв Bottom