Recent Content by Sledge Hammer

 1. Sledge Hammer

  ATP тенис - општа дискусија

  Хорор е теренот и тревата на турнирот во Мајорка. Циципас освои прва титула на трева во кариерата. Далеку подобар терен и тревната подлога на турнирот во Истборн. За 6 дена тревата во Мајорка е во далеку полоша состојба од тревата на 13 и 14 дан на Вимблдон кога се играат финалињата во...
 2. Sledge Hammer

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Фала за одговорот. Тоа средство Фентин каде може да се купи? И отприлика која е цената? И колку често со него да прскам врз мебелот? Со средството откако ќе го испраскам мебелот, не треба после да бришам со крпа? Со дрвените столчиња, нив молците одоздола ги трупат и помалку ногарите на...
 3. Sledge Hammer

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз...
 4. Sledge Hammer

  Сакам да знам!

  Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз...
 5. Sledge Hammer

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Повели.
 6. Sledge Hammer

  СДСМ - Политичка партија

 7. Sledge Hammer

  Пресвртница за Украина

  Ова е тролање? Бугарија воено нема да смее ништо да преземе од страв од некои поголеми играчи, а без да имаат претходно заштитен грб од страна на некои големи сили. А тешко дека некоја голема сила од типот на Франција, Германија, САД.... ќе ја заштити Бугарија додека тие би ја нападнале...
 8. Sledge Hammer

  UEFA Nations League 2020-2021

  Еден од подобрите коментари на форумот во последно време. Овие фудбалерите ( а и поголемиот број останати спортови) збеснаа од пари последниве 10-тина години. Откако Роман Абрамовиќ летото 2003 го купи Челси имаше по 1 позитивна и негативна работа. Позитивно беше што се најде клуб кој парираше...
 9. Sledge Hammer

  Добитници на лотарија за САД

  Јас редовно во мојот град во фото студио се сликам, чисто да е сликата направена од професионалци. Пред минатата година кога се сликав во фото студио, човекот кој ме сликаше ми кажа: еј брат сите сакаат да бегаат од оваа држава, многу ги има кои се сликаат за зелена лотарија. Си ја пробуваат...
 10. Sledge Hammer

  Пресвртница за Украина

  Дечки не ви е тоа со нашата држава која воведува санкции а за возврат не добива ништо. Со мкој ум мислите дека Русија ќе дозволи Азовстал да се извлече а за возврат да добијат ,, ветување" дека некој ќе ги блокира Шведска и Финска за влез во НАТО? :cuc: Бидете реални, тоа што ние како држава...
 11. Sledge Hammer

  Сакам да знам!

  Фала на одговор, се снајдов и направив како што ми требаше. Еве како ми испадна, баш како што ми треба, сега уште со текст ќе го наполнам.
 12. Sledge Hammer

  Сакам да знам!

  Добар ден. Ми треба помош, ако некој знае како е постапката за во документ во Ворд да се направи како со сликата која ја пуштам овде во мојата порака. Ми треба во документ во Ворд да пуштам долга вертикална линија, и со таа линија од лева страна да заземам некаде 1/3 од просторот за текст, од...
 13. Sledge Hammer

  Општи дискусии за ТВ серии

  Ги немам тие опции, не сум корисник на тие оператори. Фала во секој случај.
 14. Sledge Hammer

  Пресвртница за Украина

  За жал секогаш во војни и конфликти има профитери. Шверцерите, манипулаторите и профитерите најмногу користат во вакви состојби.
 15. Sledge Hammer

  Канал 5

  Без врска им е што почнаа со 17:35 термин за серијата Слуга на народот, и потоа ја префрлија во полноќен термин. Дури оваа последнава Среда на 4 мај, поминаа 15-20 минути по полноќ а серијата уште не започна.
На врв Bottom